Aktualijos

AvdejevasRugsėjo 17 - 19 dienomis Rusnėje ir vėl viešės gydytojas iš Ukrainos Genadijus Avdejevas, atliekantis stuburo ir Atlanto slankstelio korekcijas be laužymo ir skausmo. Jis yra vienas žymiausių savo srities specialistų, antrosios kartos gydytojas osteopatas, unikalios manualinės terapijos specialistas. Pacientus osteopatas konsultuos restorano „Rusne Villa“ patalpose, esančiose Pakalnės kaime. Išankstinė registracija telefonu +370 698 41745.

 

JoanaBartakien __asmeninisarchyvas_1Daugkartinė Lietuvos sportinės gimnastikos čempionė, aerobikos trenerė Joana Bartaškienė (68 m.) sako niekada nepaliausianti propaguoti aktyvaus gyvenimo būdo ir žeria krūvas pavyzdžių, kaip galima judėti ir savimi rūpintis bet kokiame amžiuje. Pasak jos, vis daugiau tų, kurie senatvės nebijo, bet anksčiau laiko susenti nenori.

Su, kaip pati sako, auksinio amžiaus moterims sporto užsiėmimus vedanti, po užsienio šalis su renginiais keliaujanti moteris įsitikinusi, kad šiais laikais be interneto – nei iš vietos. Ir nesvarbu, kiek jums metų, o išmokti kompiuterinio raštingumo galima ir artimiausioje bibliotekoje.

Projektą „Prisijungusi Lietuva“ sėkmingai įgyvendina ir Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka bei 21-as jos filialas. Nuo kovo mėnesio kompiuterinio raštingumo mokymuose - pradedantiesiems ir pažengusiems - dalyvavo 164 rajono gyventojai. Tuo tarpu Lietuvoje dalyvių skaičius siekia beveik 9500.

 

backbone-blur-check-721166-1024x683Ieškote patikimo metodo profesionaliai diagnozuoti ligas? Metas išbandyti pažangius radiologinės diagnostikos tyrimus. Kompiuterinė tomografija padeda itin tiksliai diagnozuoti ligų židinius ir galimą jų išplitime organizme. Atlikus procedūrą gaunamas tikslus ištirtos kūno srities vaizdas, kurį išanalizavę gydytojai greitai praneš rezultatus.

 

corn-syrup-563796 960_720Kviečiai yra labai maistingi ir sveiki grūdai. Jau daugiau kaip 7 šimtmečius jie buvo auginami ir skinami daugelyje pasaulio šalių. Ši grūdinė kultūra nuo pat senovės yra mylima ir jos auginimo būdai būdavo perduodami iš kartos į kartą. Pagrindinė priežastis, kodėl jie taip plačiai naudojami yra ta, kad juos lengva auginti įvairaus tipo dirvožemyje ar klimate.

 

depression-824998 960_720Vakar, rugsėjo 10-ąją, minint pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) Apsinuodijimų informacijos biuras atkreipia dėmesį, jog dažnas savižudybės būdas – tyčinis apsinuodijimas vaistais. Deja, bet išgelbėti iš savanoriškos mirties gniaužtų pavyksta ne visus.

nesciuju mankstos_visuomenes_biuras3Nuomonė, kad nėštumo metu moteris negali aktyviai sportuoti, yra pasenusi. „Gydytojai šiuo moterų gyvenimo laikotarpiu ne tik nedraudžia (išskyrus nėštumą su komplikacijomis), bet net rekomenduoja aktyvias treniruotes, nes pratimai gerina bendrą sveikatą, palaiko emocinį stabilumą ir paruošia moters organizmą gimdyti. Svarbiausia pasirinkti tinkamą sporto rūšį ir pratimų skaičių“, – sako „4F“ prekės ženklo ambasadorė ir patyrusi trenerė Lina Draginytė.

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biure vyksta nemokamos mankštos nėščiosioms, kurias veda trenerė Agnė.

 

D. Rzmuviene_asmenine_nuotrPrieš dešimtmetį visoje Europoje buvo kalbama, jog tymai yra suvaldyti, tačiau didžiulis šios infekcinės ligos protrūkis sudrebino mūsų šalį dar šių metų pradžioje, o vienintelė to priežastis – nepakankamos skiepijimosi apimtys.

Virusas pričiupo ir žinomą grupės „Rondo“ lyderį Aleksandrą Ivanauską-Farą, kuris dalijasi savo patirtimi, o apie šios klastingos ligos ypatybes bei galimas pasekmes pasakoja Užkrečiamų ligų ir AIDS centro Imunoprofilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė.

 

shutterstock 526915753Lietuvos gyventojai, susiruošę atostogų, šią vasarą užsienyje patyrė daugiau traumų ir nelaimingų atsitikimų, o už medicinines paslaugas užsienyje mokėjo brangiau. Draudikų duomenimis, labiausiai medicininių paslaugų kainos šią vasarą išaugo Graikijoje, Egipte ir Bulgarijoje.

 

Q10 senjimas_IItalų mokslininkai pastebėjo, kad senstant mažėja į vitaminą panašaus junginio - kofermento Q10 kiekis žmogaus organizme. Ši maistinė medžiaga, kuri yra visų ląstelių energijos žaliava, garsėja savo gebėjimu sustiprinti širdį.
Mokslininkai visais laikais įnirtingai mėgino paaiškinti, kaip ir kodėl mes senstame. Šiam procesui įtakos turi gausybė veiksnių, tačiau Italijos tyrėjų dėmesį patraukė vienas faktas – senstant natūralaus junginio, vadinamo kofermentu Q10, arba tiesiog Q10, kiekis organizme mažėja. Jų tyrimų duomenys pateikiami „European Research Journal“ („Europos tyrimų žurnalo“) sausio mėnesio numeryje.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt