Aktualijos

DiabetasRemiantis naujo tyrimo duomenimis, ikidiabetinės būklės asmenims, kurių kraujyje nedaug vitamino D, mažesnė tikimybė susirgti diabetu vartojant papildus, kurių sudėtyje yra didelė vitamino D dozė.

Jei Jūsų kraujyje nedaug vitamino D ir Jūsų būklė vadinama ikidiabetine, vadinasi, Jums pasireiškė ankstyvosios stadijos diabeto požymiai. Pavojų susirgti diabetu galite sumažinti vartodami papildus, kurių sudėtyje yra didelė vitamino D dozė. Tai patvirtino Irano Teherano Shahid Beheshti medicinos mokslų universiteto mokslininkai, atlikę naują tyrimą su 83 tiriamaisiais. Tyrimo duomenys paskelbti žurnale „Diabetes Research and Clinical Practice“ („Diabeto tyrimai ir klinikinė praktika“).

ranitidino vaistaiPrieš savaitę išplatinta žinia, jog Lietuvoje uždrausta prekiauti skrandžio rūgštingumą reguliuojančiais vaistais, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos ranitidino, galinčios sukelti vėžį.

„Turiu bėdų dėl padidėjusio skrandžio rūgštingumo. Anksčiau, net kiekvieną vakarą gerdavau „Raniberl“, „Ranigast“ ar „Ranitidin“, kurie nugesindavo ugnį skrandyje, kirbenimą gerklėje ir leisdavo ramiai išsimiegoti. Esu išgėrusi ne vieną pakuotę šių vaistų, keletas jų dar mėtosi namuose. Žinia, kad šiuose vaistuose gali būti vėžį sukeliančių medžiagų, išties nemaloni“, - nerimą išsakė viena laikraščio skaitytoja.

Šilutės ligoninės chirurgas, patyręs gydytojas gastroenterologas Vytautas Žvirblis pacientus ramina, kad rinkoje yra daug ir kitų rūgštingumą reguliuojančių vaistų, kurių poveikis toks pats, tik pavadinimas kitas. Taigi didesnių problemų parenkant vaistus tiems patiems sveikatos negalavimams gydyti neturėtų iškilti.

Untitled-3 copyInformuojame, kad Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras teikia nemokamą pagalbą rizikingai ir žalingai alkoholį vartojantiems asmenims.

Priklausomybė nuo alkoholio ir kitų svaigiųjų medžiagų yra laikoma psichikos liga. Ji nepaiso nei žmogaus amžiaus, nei lyties, nei išsilavinimo – susidurti su žalingo alkoholio vartojimo rizika gali kiekvienas. Ši liga išsivysto per ilgesnį laiko tarpą, todėl labai svarbu pastebėjus ar atpažinus rizikingą alkoholio vartojimą laiku kreiptis pagalbos. Pats žmogus dažnai yra linkęs ignoruoti šią savo ligą, todėl artimųjų pastangos ieškoti pagalbos būdų labai svarbios sėkmingam gydymui.

Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras užtikrina nemokamų anonimiškų priklausomybės konsultavimo paslaugų teikimą. Šiomis paslaugomis siekiama padėti ir patarti, kaip elgtis, jei su žalingu alkoholio vartojimu ar priklausomybe susiduria artimieji ar pats asmuo.

neuroedukacinio metodo_taikymas_biblioteka1Vainutiškiai mokėsi, kaip būtų galima keisti mąstymą, elgseną, įpročius, plėtoti kūrybingumą bei prigimtines galias savigydai.Rugsėjį Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vainuto filiale, kartu su neįgaliųjų draugijos Vainuto skyriumi, surengti užsiėmimai, kuriuos vedė asmenybės ugdymo instituto „Rafaelis“ mokinė Daiva Žygaitytė - Augaitienė.

 

image1Jei visada norime jaustis žvaliai ir gerai, verta prisiminti, kad be pastangų šio tikslo įgyvendinti tikrai nepavyks. Tačiau, kokios tos pastangos turėtų būti? Kokių veiksmų imtis? Puikus pasirinkimas yra gerųjų bakterijų bei skaidulinių medžiagų vartojimas. Tiek gerosios bakterijos, tiek skaidulinės medžiagos yra labai naudingos mūsų organizmui. Sužinokite, kodėl.

Lina Malciene_nuotr._asm._archyvoGargžduose gyvenanti Agnė niekuo neišsiskiria iš kitų jaunų žmonių – sportuoja, dirba ir augina du vaikus. Tačiau išsėtine skleroze serganti moteris prisipažįsta, kad tam reikėjo nemažai pastangų. Prieš kelerius metus prie lovos prikaustytai Agnei atsitiesti padėjo ne tik gydymas, bet ir suvokimas, koks svarbus yra jos pačios indėlis į gerą sveikatos būklę.

 

iStock-637982848-724x450Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) priėmė sprendimą uždrausti tiekti rinkai vaistus, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos ranitidino hidrochlorido. Toks sprendimas priimtas dėl to, kad šioje veikliojoje medžiagoje buvo rasta priemaišos N-nitrozodimetilamino (NDMA), galinčio sukelti vėžį.

 

psichologas-pacientas-75673601Psichologinė pagalba padės atrasti išeitį net iš tų situacijų, kurios šiuo metu galbūt atrodo neįveikiamos. Su įvairiais gyvenimo sunkumais susiduria visi ir tai yra visiškai natūralu. Skirtumas tik tas, kad kai kuriems iš mūsų tam tikrais sunkiais laikotarpiais prireikia pagalbos papildomoms jėgoms sužadinti. Todėl tikrai nereikia dvejoti kreiptis į patyrusius psichologus. Kartu įveikti iššūkius lengviau nei vienam, juolab kai Jums padeda patyrę ir savo darbe gerai nusimanantys specialistai.

 

Padimanskas 1Intymia sveikata vyrai, linkę susirūpinti tik tada, kai ligos simptomų nebegalima ištverti. Sveikatos specialistai pataria prostata rūpintis itin atidžiai, nes užleistos ligos gali lemti lytinio gyvenimo, vaisingumo problemas. Nereikėtų laukti ryškių simptomų ar skausmo: mažesnė ar net nutrūkstanti šlapimo srovė – vienas pirmųjų prostatos sutrikimų ženklų. „Eurovaistinės“ vaistininkas Dainius Viederis sako, kad visiems prostatos sutrikimams būdingi panašūs požymiai, ir nors ligos dažniau pasireiškia vyresniems pacientams, bet kurio amžiaus vyrams, pastebėjus pirmuosius simptomus (pilvo apačios, sėklidžių ar tarpvietės maudimas, skausmas) svarbu nesigėdyti ir nedelsiant kreiptis į gydytoją. O Šilutės ligoninės gydytojas urologas Edgaras Padimanskas atkreipia vyrų dėmesį, kad bent kartą per metus reikia išsitirti prostatą.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt