Aktualijos

 

Untitled-1 copyPradėjus ieškoti tinkamo šampūno, kuris tiktų konkrečiai Jūsų plaukams – susidursite su labai plačia pasiūla. Kol vieni ja džiaugiasi, kadangi didėja tikimybė, kad rasite sau tobulą variantą, tuo tarpu kiti suka galvą, dėliojasi pliusus ir minusus, galiausiai, pergyvena, kad priemonių sudėtis nurodyta labai sudėtingai ir sunku suvokti ne tik šampūno paskirtį, tačiau ir kokiomis papildomomis savybėmis jis pasižymi: naikina pleiskanas, suteikia plaukui daugiau spalvinio sodrumo ir panašiai.

Insulto pavojusNaujojo amerikiečių ir kanadiečių tyrimo metu dar kartą patvirtinta, kad selenas – vienas plačiausiai aptarinėjamų mikroelementų, apsaugo nuo širdies ir kraujagyslių ligų.

Kuo daugiau mikroelemento seleno yra Jūsų kraujyje, tuo mažesnė tikimybė Jums patirti insultą. Maždaug tokią žinią pacientams siunčia mokslininkai paskelbdami straipsnį Amerikos širdies ligų asociacijos moksliniame žurnale „Circulation“. Tai toli gražu ne pirmasis ir, neabejotinai, ne paskutinis tyrimas, kuriuo pabrėžiama seleno svarba sveikatai.

 

Endoskopiniai tyrimaiVšĮ Šilutės ligoninėje atliekami viršutinės virškinamojo trakto dalies (stemplės, skrandžio, dvylikapirštės žarnos) bei storosios žarnos – endoskopiniai tyrimai. Pacientus konsultuoja abdominalinės chirurgijos gydytojai Vytautas Žvirblis ir Paulius Vaitiekūnas.

vaikaiVasarą žymiai išauga sanatorinio ir reabilitacinio gydymo siuntimų skaičiai, gegužę - rugpjūtį, palyginti su kitais mėnesiais, ypač padidėja prašymų vaikų reabilitacijai – net iki keturių kartų. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) kompensuojamos reabilitacijos paslaugos vaikams nėra atostogos, jos skiriamos ištisus metus ir net kelis kartus.

SBA pirmas_medus4SBA grupės įmonėse ir ant verslo centrų stogų suneštas medus yra toks pat kokybiškas, kaip ir surenkamas kaimiškose vietovėse. Tai patvirtino tyrimai, atlikti Nacionaliniame Maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute. Gavus tokius rezultatus prie SBA miesto bičių projekto „Susibičiuliaukime!” dar aktyviau kviečiamos jungtis ir kitos verslo įmonės bei organizacijos.

Pavojus darbe_-_tuios_kalorijos_ir_besaikis_ukandiavimasKasdien keliaujantys į darbą ir didžiąją dienos dalį praleidžiantys tarp keturių sienų susiduria su amžinu klausimu: ką valgyti šiandien? Dilema – neštis savo gamintą maistą, ieškoti netoliese esančių kavinių, o gal pasitenkinti lengvu užkandžiavimu – aplanko daugelį. Mitybos specialistų teigimu, į pietų pertrauką darbe derėtų žvelgti atsakingai ir šį dienos ritualą paversti lygiaverte maitinimosi rėžimo dalimi.

tulcinaViena už kitą įdomesnes ir naudingesnes paskaitas šilutiškiams dovanojantys Visuomenės sveikatos biuro specialistai prieš savaitę pakvietė į dar vieną ypač naudingą susitikimą – į Šilutę atvyko žinoma gydytoja, natūraliosios medicinos Lietuvoje pradininkė Jelena TULČINA.

Medikė skaitė nemokamą paskaitą „Mitybos revoliucija. Nepavaldi likimui. Tegul tavo maistas tampa vaistu, kad vaistai netaptų maistu“. Jos metu ji pasidalijo savo per 40 darbo metų sukauptomis žiniomis, kurios susidėliojo iš 26 tūkstančių žmonių likimų – tiek jų jau apsilankė gydytojos darbo kabinete.

J. Tulčina iškart įspėjo visus skeptikus, kad ji nė vieno „neagituos nevalgyti lašinių“ ar atsisakyti kitų mėgstamų dalykų. Ji tik aiškiai išdėstė tiesas, kurias, anot jos, jai įrodė jos pacientų istorijos.

Viena tokių – vėžys yra gamtos kerštas žmogui už tai, ką jis valgė ir ką galvojo...

Reanimacija 1Ligoninės medikai nuolat jaučia nerimą dėl savo saugumo, o nereti atvejai, kuomet jie pajunta ir savo pacientų smurtą. Tačiau teikti pagalbą jie privalo visiems: ir apsvaigusiems nuo įvairių medžiagų, ir neadekvatiems dėl psichikos ligų, ir agresyviems pacientams.

Tokie teiginiai bene tiksliausiai atsako į klausimus, kuriuos kelia neseniai Šilutės ligoninės Reanimacijos skyriuje nuo agresyvaus paciento nukentėjusios slaugytojos artimieji, inicijavę ir šį straipsnį.

5d1dc5f3b3eb0Vasaros ir atostogų sezonui įsibėgėjant, korekcinius akinius vis dažniau keičia kontaktiniai lęšiai – regėjimo specialistai tikina, kad šiltuoju metų laiku kontaktinių lęšių naudotojų skaičius išauga. Priežasčių daugybė – jie suteikia daugiau laisvės judėjimui, aktyviam laisvalaikiui, be to, su jais galime nešioti norimus saulės akinius. Tačiau vasarą kontaktiniai lęšiai reikalauja ypatingos priežiūros, kurios nepaisymas gali sukelti rimtas akių ligas. Kaip to išvengti pataria optikų tinklo „Vision Express“ optometrininkė Božena Kuftin.

Anot specialistės, vasaros metu mūsų akys susiduria su daug įvairių dirgiklių, kurie kitais metų laikais nėra tokie pavojingi. Pavyzdžiui, stiprūs UV spinduliai ar maudynių metu vandens telkiniuose knibždantys mikroorganizmai. Negana to, šiuo sezonu prasideda įvairios alergijos, kurios kaip reikiant sudirgina ir pajautrina akis. Todėl visiems, kurie vis dažniau vietoj korekcinių akinių renkasi kontaktinius lęšius, reikėtų žinoti keletą svarbių dalykų, kurie kinta lęšių priežiūroje ir pasirinkime vasaros metu.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt