Nuomonės ir komentarai

kremavimas 1Visoje Europoje žmonės nuo senų laikų tikėjo gyvųjų ir mirusiųjų bendravimu, pastarųjų pagalba savo artimiesiems. Tikėta, kad mirusiųjų vėlės lanko žmones vėlyvą rudenį. Tad ne veltui lapkričio pradžioje minimos net dvi vėlių minėjimo šventės. Rytoj, lapkričio 1-ąją, - visų šventųjų diena, lapkričio 2-ąją - Vėlinės.

Pirmoji šventė skirta paminėti žmonėms, po mirties paskelbtiems šventaisiais. Tikima, kad šventieji padeda žmonėms, jei jiems meldiesi.

laikrastis„Šilutės naujienos“ spalio 10 dieną spausdino straipsnį „Karaliukų revanšizmas už kritiką - provincijos kasdienybė“, kuriame, be kita ko, aprašė, kokias Šilutės verslininko ir politiko Sauliaus Stankevičiaus atakas tenka atlaikyti redakcijai, nes ji paviešina ne tik jo gėdingus poelgius, bet ir nuolat siuntinėjamus reikalavimus paneigti įvairias straipsnių frazes.

Šiame straipsnyje minėta, kad dėl S.Stankevičiaus pretenzijų „Šilutės naujienoms“ teko vykti aiškintis į Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos posėdį.

Bet užčiaupti laisvo spaudos žodžio S.Stankevičiui nepavyko: komisija priėmė sprendimą, kad laikraščio redakcija, aprašydama politiko S.Stankevičiaus elgesį, nepažeidė Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso.

Antradienį redakcija gavo Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos sprendimą nagrinėtu klausimu. Jį publikuojame.

padangaKai kurie vairuotojai neskuba automobilių padangų pakeisti į žiemines, esą ir neslidu, ir žieminės padangos, esant šiltiems orams, labiau dyla. Tačiau Susisiekimo ministerijos atstovas Vidmantas Pumputis sako, kad padangos labiau dyla, kai kelio dangos temperatūra aukštesnė nei 15 laipnių C.

laikrasciaiRegioninei ir vietos žiniasklaidai kirstas dar vienas valdančiųjų smūgis - spalio 7 dieną Seimo nariai net nesutiko svarstyti Visuomenės informavimo įstatymo pataisų, kuriomis siūlyta uždrausti bankų ir savivaldybių įsteigtoms įmonėms ar įstaigoms būti viešosios informacijos rengėjais ar jų dalyviais.

Tad nuo šiol savivaldybių politikams niekas nedraus už mokesčių mokėtojų pinigus leisti periodinius leidinius, ir juose ne tik nemokamai reklamuotis, pūsti rinkėjams miglą į akis, bet ir nevaržomai atakuoti savo politinius oponentus.

spaudaDainius RADZEVIČIUS, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas:

- Kai valdžia, ypač vietinė nusprendžia, jog nuo šiol ji pati informuos žmones, kaip jos atstovai dirba, o nuo valdžios nepriklausomi žurnalistai yra nustumiami į šalį, tokiame rajone nebelieka vietos tikrajai savivaldai. Čia tarsi atskiroje kunigaikštystėje visi paklūsta vieno valdžiažmogio, valdovo, vieno „karaliuko“ vienintelei tiesai.  Paklusnumo ir baimės aplinkoje niekas nebenori rūpintis jokiomis problemomis, jos specialiai slepiamos ar net falsifikuojamos, pagražinamos, nes pavaldiniai nenori gadinti nuotaikos „karaliukui“ ir taip užsitraukti jo rūstybę.