Renginiai ir pramogos

 


vydunas juknaiciu_biblioteka6Minint Vilhelmo Storostos - Vydūno 150-ąsias gimimo metines Juknaičių ir Pašyšių filialų bibliotekininkės surengė išvažiuojamąjį pažintinį renginį „Ten, kur vaikščiojo Vydūnas“.

morkevicienes nauja_knyga_bibliotekaŠvente galima pavadinti Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vykusį vakarą - Birutės Morkevičienės knygos „Būties namai“ sutiktuves. Malonu pripažinti, kad Šilutėje yra daug žmonių, besidominčių poezija, suprantančių ir mėgstančių ją, turinčių savo nuomonę ir galinčių ją pasakyti. Džiaugiamės ir didžiuojamės tuo, nes, kaip sako poetas G.Grajauskas, „Viešpats Dievas nenuspiria Žemės rutulio į nebūtį tik todėl, kad mes jam šiek tiek įdomūs - nes rašome ir skaitome eilėraščius, grojame muziką ir tapome paveikslus“.

Knygos sutiktuvėse buvo ir grojama (Remigija Kasparaitytė, smuikas; Jonas Jurkšas, gitara), tekstus skaitė aktorius Vygantas Paldauskas, apie knygos iliustracijas kalbėjo jų autorė dailininkė Violeta Astrauskienė, su kurios piešinių paroda galėjo susipažinti vakaro dalyviai.

KMF-mariosVidurvasarį pasitikti magiškoje gamtos apsuptyje su muzika jau septintąjį kartą kviečia Kintų muzikos festivalis, šiemet vyksiantis liepos 14 - rugpjūčio 15 d.

145540942-7b5ec5f4-9913-4d16-b972-4053f9c69a09Vidurvasarį pasitikti magiškoje gamtos apsuptyje su muzika jau septintąjį kartą kviečia Kintų muzikos festivalis, šiemet vyksiantis liepos 14–rugpjūčio 15 d.

 

IMG 20170930_074538Liepos viduryje bus pradėtas „tiesti“ 1,6 kilometro ilgio vandens kelias į Ventės ragą, tad jau rudenį šią vietovę lankytojai galės pasiekti jachtomis ir pramoginiais laivais.

Iki šiol į vieną įdomiausių turistinių objektų, žavinčių seniausiu Lietuvoje autentišku švyturiu ir ornitologine stotimi, tenka vykti sausuma. Nuo rudens garsųjį Ventės ragą bus galima pasiekti ne tik sausuma, bet ir vandens keliu.

Gieda silutiskiaiLietuviai - vienintelė tauta, kurios himnas kartą per metus apskrieja visą Žemės rutulį. Kasmet liepos 6 d., 21 val. vietos laiku lietuviai visame pasaulyje gieda „Tautišką giesmę“.

Nešini vėliavomis, apsirengę tautiniais drabužiais, su šypsenomis veiduose „Tautiškos giesmės“ giedoti rinkosi ir Pamario krašto gyvenojai. Lietuvišką himną jie giedojo įvairiose vietose - prie paminklų, prie bažnyčios, parkuose, ant Minijos tilto, netgi užsienio šalyse.

EMLAPIS 1Mėgsti keliauti ir ieškai naujų iššūkių? Jei taip, turim tau bei tavo draugams puikią idėją! Liepos 12 d. startuoja projektas, sujungęs visas 60 savivaldybių, ”Surink Lietuvą”, kurio esmė Lietuvos šimtmečio proga, paskatinti žmones ne tik keliauti po savo kraštą, tačiau ir pažinti kiekvieną jo lopinėlį. Koks viso to tikslas? Ogi, kiekviename aplankytame krašte gausi puikią galimybę įsigyti to krašto formos magnetuką, surinkus visas 60 dalių - sujungti jas į vieną visumą -Lietuvos žemėlapį!

 DSC2694Dvi savaitgalio dienas vykęs 9-asis Rusnės festivalis šiemet pirmą kartą country stiliaus muziką pakeitė populiarios estrados fiesta.

Festivalio organizatorius Vygantas Stoškus ne kartą yra sakęs, kad jo gyslomis teka ne kraujas, o country muzika. Dabar jis priverstas apmaudžiai pripažinti, kad 8 metus puoselėtas Pamario country festivalis buvo pasiekęs tokios muzikos fanų ribą - nebepritraukdavo daugiau nei 1,5 tūkstančio žmonių.

Šiemet Rusnės festivalį per dvi dienas aplankė apie pustrečio tūkstančio žmonių. Tai tik pusė to, kiek buvo tikėtasi ir pasiruošta, bet jau akivaizdu, kad repertuaro pokyčiai teisingi.

kmfVisada apima malonus jaudulys laukiant festivalio atidarymo dienos, nes sunku patikėti, kad prieš 7 metus niekas net nesvajojo, jog nuo draugiško NIKO ansamblio ir jo vadovo Gedimino Gelgoto atvykimo į Kintus prasidės Kintų muzikos festivalis.

Šešeri festivalio metai atnešė daug žinių, dalyvavimo tarptautiniuose forumuose (Nordic Baltic festivalių platformoje, Lietuvos festivalių aljanse). Tapome Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos nariais, o tarptautinėje erdvėje - EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) nariais bei tarptautinės menininkų rezidencijų asociacijos ResArtis nariais.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt