Renginiai ir pramogos

 

21056041 1791099027570949_6846058728059128423_oKlaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija kviečia susipažinti su vieninteliu šalies uostu iš arčiau. Jau šiandien prasideda registracija į pažintinius edukacinius užsiėmimus "Kryptis – jūra". Kaip ir įprastai, visą vasarą bus rengiamos nemokamos ekskursijos po Klaipėdos uostą.

 

0.414500001530537453Liepos 1-ąją iškilmingai atšventęs 80-ąjį gimtadienį, Lietuvos zoologijos sodas pradeda jau devintąjį savo veiklos dešimtmetį.

 

781eacc551c7f624f09af49e269689e0AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (toliau – Telecentras) su Lietuvos neįgaliųjų organizacijomis sutarė, kad šiemet Vilniaus TV bokštas 3 dienas atvers duris žmonėms su judėjimo negalia ir sudarys galimybę jiems pakilti į bokšto viršuje esančią apžvalgos aikštelę. Artimiausia atvirų durų diena judėjimo neįgaliesiems – birželio 27-oji. Taip pat žmonėms vežimėliuose bus suteikta galimybė pakilti į Vilniaus TV bokštą liepos 22 ir rugsėjo 23 dienomis.

 

Untitled-1 copyLeidybos namai „Terra Publica“ su dideliu džiaugsmu pristato gegužės mėnesį pasirodžiusią knygą „Vysla per Lenkiją“ ir kviečia susitikti birželio 13 d. (trečiadienį) 17.00 val. Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje (Tilžės g. 10, Šilutė).

Lygiai prieš metus skaitytojams buvo pristatyta pirmoji nacionalinės ekspedicijos knyga „Nemunu per Lietuvą“. 2017 m. šis leidinys tapo perkamiausia pažintine knyga Lietuvoje.

 

biblioteka simtmecio_vasara2Šilutės miesto šventės metu F.Bajoraičio viešoji biblioteka į Vasaros kiemelį pakvietė miestelėnus ir miesto svečius pasitikti Šimtmečio vasarą. Renginyje dalyvavo aktorius, bardas Gediminas Storpirštis ir literatas Juozas Žitkauskas. Jie atliko literatūrinę-muzikinę kompoziciją „Tėvynė Lietuva – mielesnė už sveikatą“.

Burbuliatorius 2Daugybės spalvotų muilo burbulų, vaikų klegesio ir tėvų šypsenų buvo pripildytas pirmadienio vakaras. Jau dešimtąjį sezoną šilutiškiai prisijungė prie iniciatyvos ir visi kartu atidarė mūsų mieste jau septintąjį Burbuliatoriaus sezoną, o tuo pačiu ir pasitiko vasarą.

DSC 4586Paskutinįjį gegužės savaitgalį Pamario krašto perlas - Šilutė, šventė 507-ąjį savo gimtadienį. Pagerbti šilutiškius atvyko svečių iš Lenkijos, Rusijos, Vokietijos, aktyviai mylimo miesto šventiniuose renginiuose dayvavo ir patys šilutiškiai, matantys prasmę gyventi čia ir kurti Šilutės istoriją, kuria galime didžiuotis.

Bene svarbiausiu miesto šventės akcentu tapo miestelėnų, bendruomenių, mokyklų, nevyriausybinių organizacijų, verslo įmonių eisena pagrindine miesto gatve. Linksmai nusiteikę pražygiavo daugiau kaip 2000 žmonių, dar daugybė šilutiškių juos stebėjo, fotografavo ir filmavo. Eisenoje buvo galima pamatyti šarvuotų viduramžių riterių,šokėjų, pareigūnų su tarnybiniais šunimis ir netgi... bokso ringą, kuriame vyko kova.

Policijos atstovai džiaugiasi, kad miesto šventė praėjo be didelių incidentų. Tuo tarpu renginio organizatoriai buvo maloniai nustebinti žiūrovų gausa šeštadienio koncertuose - tiek jų nebuvo net jubiliejinės miesto šventės renginiuose.

 

IMG 37812018 m. birželio mėn. 9-10 dienomis Klaipėdoje vyks tradicinė Lietuvos vakarų krašto dainų šventė, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ iniciatyvai pritarė Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos nacionalinis kultūros centras, Lietuvos Kultūros ministerija, Lietuvos chorų sąjunga.

Miesto kultūros tradicijos gerai žinomos ne tik Lietuvoje, - jos garsina mūsų kraštą ir Pasaulyje. Čia gilios chorinės tradicijos, prasminga Mažosios Lietuvos ir Klaipėdos krašto lietuvių dainų švenčių istorija – įdomus ir savitas reiškinys, kurių pradžia siekia kur kas ankstesnį laikotarpį – XIX a. pabaigą.

Sekmines Vanagiu_3Jubiliejinės Sekminės - neįprastoje vietoje ir neįprastai, - taip galima pasakyti apie gegužės 19-ąją Žemaičių Naumiestyje jau 10-ąjį kartą nuskambėjusią Sekminių šventę.  

Naumiestiškių Sekminės jubiliejinės tik todėl, kad prieš 10-metį jos čia buvo atkurtos. Tačiau tikroji Sekminių šventė šiame krašte mena gal visą 100, o gal ir dar daugiau metų. Ir tuomet, tarpukariu jas organizavo dvasiškiai, o vykdavo toji šventė po šv. Mišių, tiesiog bažnyčios šventoriuje.

Prisiminę šias tradicijas naumiestiškiai šiemet ir surengė Sekmines šventoriuje. Tiesa, ilgametei tradicijai nenusižengė surengdami edukacines programėles krašto mažiesiems - kartu su jais berželiais puošė naumiestiškių sodybas ir miestelio erdves, o pievose besiganančioms juodmargėms pynė vainikus.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt