Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Šilutės ligoninės teritoriją apvalys nuo sovietmečio teršalų

Image - Šilutės ligoninės teritoriją apvalys nuo sovietmečio teršalų

Šilutės parko lankytojai, pereinatys Šyšos tiltelį ties Šilutės ligonine, kelias dienas matė šiek tiek bauginantį vaizdelį - upės vagoje plūduriavo boninė užtvara. Tokios užtvaros įprastai ištiesiamos tik ypatingų nelaimių metu,

Trečiadienis, 23 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

S.Tamašauskienė - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus kandidatė į mer

Image - S.Tamašauskienė - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus kandidatė į mer

„Trečią kartą iš eilės vadovausiu TS-LKD Šilutės skyriui, ir vėl dalyvausiu rinkimuose į Šilutės rajono savivaldybės merus 2019 metais - taip šiandien nusprendė mūsų skyrius. Dėkoju bičiuliams bendražygiams už pasitikėjimą.

Šeštadienis, 28 Balandis Komentarai (0)

Problema

Rusnės saloje Uostadvario ornitologinį draustinį užkariavo... kormoranai

Image - Rusnės saloje Uostadvario ornitologinį draustinį užkariavo... kormoranai

Jeigu kas nors nori pamatyti šiurpą keliančius gamtos vaizdus - rūgščių išmatų nuėstus medžius, tirštai pažaliavusį tvenkinių vandenį, turėtų apsilankyti Rusnės saloje, Uostadvario ornitologiniame draustinyje. Tik nereikia tikėtis, kad tame

Šeštadienis, 19 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Šilutės centre renovuojami kanalizacijos tinklai

Image - Šilutės centre renovuojami kanalizacijos tinklai

Į Šilutės miesto centrą ir šiemet sugrįžo vandens tiekėjų technika ir darbininkai, kurie toliau vykdo magistralinių kanalizcijos tinklų renovacijos darbus.  Solidžiais sunkvežimiais ir vamzdynais miesto centrinę gatvę perpus padalinę vandentiekininkai

Ketvirtadienis, 24 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Ramučiuose - „Sutažo fantazijos“

Image - Ramučiuose - „Sutažo fantazijos“

  Lietuvos nacionalinės bibliotekų savaitės metu Ramučių bibliotekoje vyko kūrybinis - edukacinis užsiėmimas „Sutažo fantazijos“, kurį vedė ir savo kūrybinius darbus pristatė Dalia Šikšnienė. Ši kraštietė žinoma Ramučių gyventojams, nes čia

Pirmadienis, 21 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Rastvedziu diena_5Balandžio trečiąjį trečiadienį Šilutės rajono savivaldybės administracija su Kanceliarijos vedėja Dana Junutiene tradiciškai savivaldybės ir seniūnijų raštvedes pakviečia į Raštvedžių šventę. Šių metų dovana - kelionė į Saulės miestą Šiaulius. Išvyka buvo puikiausias būdas trumpam užmiršti darbą, praplėsti akiratį ir pasisemti naujų įspūdžių.

Raštvedžių diena - palyginti jauna šventė, „gimusi“ 1952 metais, kai Amerikos verslininkas Haris F. Klemfusas savo įmonėje įsteigė Sekretorės dieną. Tądien visos jo įmonės moterys būdavo išvaduojamos nuo rutininio darbo. Ilgainiui šventė paplito pasaulyje ir suvienijo ne tik sekretores, bet ir kitus administracinius darbuotojus: vadovų padėjėjus, asistentus, raštvedžius, referentus. Reprezentuojant platesnes administracines pozicijas, 1998 metais šventės pavadinimas pakeistas į profesinę administratorių šventę ir net savaitę, nes renginiai, skirti administratoriams pagerbti, kai kuriose šalyse trunka savaitę.

Pirmąją administratorių ir raštvedžių profesinę šventę Šilutės rajone 2006 metais suorganizavo Šilutės r. savivaldybės Kanceliarijos vedėja D.Junutienė, vadovaujanti ne tik savo skyriaus darbuotojoms, bet ir kuruojanti seniūnijų raštvedes. Per keliolika metų susiformavo profesinės dienos minėjimo tradicija, šventė yra laukiama, nes tai diena, dovanojanti puikios nuotaikos užtaisą.

susitikimai silute_7Gegužės 2 ir 3 dienomis Šilutėje vyks daugybė renginių visuomenei - jaunimui ir suaugusiesiems, kuriuos organizuoja Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga (LASS). Tai bus „LASS dienos Šilutėje“, kuomet siekiama visuomenei suteikti kuo daugiau informacijos apie regėjimo negalios paliestų žmonių gyvenimą, apie modernias jų buitį palengvinančias priemones, kurių kur kas lengviau įsigyti, kai žmogus neatsiriboja nuo bendruomenės, kai įsijungia į LASS filialų veiklą. Kartu tai ir regėjimo negalios paliestųjų pastangos kažką duoti bendruomenei, kurioje jie patys gyvena.

Tai LASS centro sumanymas, kurio metu šilutiškiams bus dovanojami spektakliai, parodos, vyks kūrybinės dirbtuvės ir įdomūs susitikimai. O kartu bus paskleistas didžiulis kiekis informacijos apie regėjimo negalią turinčių žmonių kasdienybę ir jų galimybes gyventi visavertį gyvenimą.

Darom saugose_2Kaip ir kiekvieną pavasarį, jau 11-ąjį kartą pečius surėmę aplinkosaugai neabejingi piliečiai visoje Lietuvoje susirinko į talką - akciją „Darom“. Prie visuotinės gamtos švarinimo akcijos prisijungė ir Šilutės rajono gyventojai, kurie tvarkė miestelius, piliakalnius, upių pakrantes, parkus, pakeles.

„Šilutės naujienų“ kalbinti seniūnai dėkoja visiems talkininkams ir džiaugiasi žmonių sąmoningumu, nes kasmet randama vis mažiau šiukšlių. Tarp didžiausių radinių vyrauja padangos, o visa kita, savanorių žodžiais sakant, buvo įprastas žmonių paliekamas „turtas“.

Rusnes Dievas_2018Prieš savaitę Ministras pirmininkas Saulius Skverelis LR Seimui pateikė Vyriausybės veiklos ataskaitą. Gana drąsiai nuskambėjo premjero teiginys, kad Lietuvai praėjusieji metai buvo geri. S.Skvernelio teigimu, Vyriausybė negalėjo toleruoti ankstesnės politikos, kai mažesnes pajamas gaunantys Lietuvos piliečiai skursta, o didesnes pajamas gaunantys mėgaujasi sočiu gyvenimu.

„Skyrėme daug dėmesio skurdo mažinimui ir socialinei atskirčiai“, - pažymėjo premjeras ir pridūrė, kad pernai skurdo riziką patyrė apie 30 proc. Lietuvos gyventojų.

„Šilutės naujienos“ domėjosi, kaip Lietuvos vyriausybės veiklą vertina mūsų savivaldybės politikai.

Mokymai2Durpių įmonė „Klasmann-Deilmann Šilutė“ kviečia apie 100 žmonių, kurie norėtų dirbti ir gerai užsidirbti per pagrindinį durpių žaliavos gavybos darbymetį - nuo birželio iki rugsėjo mėnesio. O trečdaliui sezoninių darbininkų bus pasiūlyta darbuotis net iki lapkričio mėnesio.

Anot „Klasmann-Deilmann“ įmonių grupės Lietuvoje generalinio direktoriaus Kazimiero Kaminsko, šiuolaikinėms profesionalios sodininkystės, daržininkystės bei gėlininkystės įmonėms gaminami substratai turi atitikti aukščiausius kokybės reikalavimus, todėl gamybos cechuose integruotos pažangiausios gamybos technologijos.

Šiuo metu įmonėje yra gaminami daugiau nei 300 receptūrų substratų mišiniai, tačiau klientai turi galimybę pateikti specialios, būtent jų unikalius poreikius atitinkančios durpių substratų sudėties gamybos užsakymus. Substratų gamyboje naudojama daugiau nei 30 rūšių trąšų ir kitų priedų, tokių kaip perlitas, molis, kokoso ir medžio plaušas. Taigi tam, kad būtų patenkinti visi bendrovės produkcijos užsakovai, per vasaros sezoną reikia susikaupti nemažai durpių žaliavos. Todėl ir kviečiama į talką tiek daug sezoninių darbuotojų.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos