Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

ESTAKADOS BALIONAIRusniškiai jau visus metus išgyveno be potvynio sukeliamo streso. Tokia sukaktis jiems dvigubai džiaugsminga dar ir todėl, kad būtent gegužės 18 dieną jie atsisveikino ir su AB „Kauno tiltai“ bei alytiškių UAB „Alkesta“ kelininkais.

Darbininkai jau baigė kelio asfaltavimo darbus nuo estakados iki Prezidento Kazio Griniaus vardu pavadinto tilto. Taigi iki visų techninių darbų pabaigos liko visai nedaug - sutvarkyti kelio pakraščius, suženklinti dangą, atskiriant ją nuo asfaltuoto dviračių tako, ir susodinti pakelės medžius.

Seniunas StonisGegužės 16 dieną suėjo 100 dienų, kai Saugų seniūno pareigas užėmė ilgus dešimtmečius miškininkystės sektoriuje dirbęs Arvydas Stonis. Seniūnijos su beveik 4000 gyventojų problemos ir džiaugsmai naujajam seniūnui puikiai pažįstami. Saugose jis gyvena daugiau kaip trisdešimt metų.

„Žinojau, kur ėjau“, - sako jis ir neslepia, kad atsakingoms seniūno pareigoms reikėjo laiko subręsti.

Gerai A. Stonis pažįsta ir Saugų bei Vilkyčių bendruomenių pirmininkus, seniūnaičius. Jis džiaugiasi, kad jie atstovaudami savus interesus tarpusavyje nekonfliktuoja, yra supratingi.

Būtent bendruomeniškumo puoselėjimas, tolimesnis pradėtų projektų ir iniciatyvų įgyvendinimas yra pagrindiniai naujojo seniūno prioritetai. Žinoma, jam jau teko susidurti ir su gyventojų skundais, problemų kyla visuomet, tačiau anot A. Stonio, jas galima išspręsti, tik reikia laiko, kantrybės ir supratingumo.

97218424 2676733652548443_7345488661460287488_nArtėjant vasarai socialiniuose tinkluose vis daugėja skelbimų, kad mokiniai ieško darbo, sutiktų ir vaikus prižiūrėti, ir kitus darbus dirbti. Užimtumo tarnybos atstovai sako, kad jaunimo darbo paieškų bumas prasidės birželio pabaigoje, nes gegužę dešimtokai ir abiturientai dar ruošiasi egzaminams.

Dėl COVID-19 pandemijos didžiosios rajono įmonės neskuba įdarbinti jaunuolių vasarai, nors tokių prašymų sulaukia. Sezoninio darbo paklausa Šilutės rinkoje siekia vos 1 proc. Siūlomi darbai - padavėjų, virtuvės darbuotojų.

Visgi Šilutės jaunimas labiau dairosi į Klaipėdą, Palangą, Šventąją, kur darbo pasiūla žymiai didesnė, o ir užsidirbti galima kur kas daugiau. Kai kurie jaunuoliai buvo suplanavę vasarą „parduoti“ užsienyje, tačiau planus pakoregavo karantinas.


Ne vieną vasarą dirbę jaunuoliai neslepia, kad tokia patirtis užgrūdina, leidžia pasijusti savarankiškais ir siekti tolimesnių tikslų.

DSC 00242020 m. sausio - balandžio mėnesį Šilutės rajono savivaldybės biudžete surinkta 7 mln. 668,6 tūkst. Eur. mažiau pajamų negu planuota, t.y. 84,6 proc. numatyto plano. Taip Savivaldybės biudžetui atsiliepė koronaviruso sukelta pandemija ir šalyje paskelbtas karantinas.

Savivaldybės tarybai parengtas sprendimo projektas imti trumpalaikę milijono eurų paskolą iš Finansų ministerijos laikinam 2020 metų Savivaldybės biudžeto pajamų trūkumui padengti – savivaldybės biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo užmokesčiui, socialinio draudimo įmokoms ir prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidoms apmokėti.

Opozicija dar nenusprendė - balsuos už tokį pasiūlymą ar ne.

 

100061180 241848263902479_8698081125483937792_nProfesinio mokymo centras informuoja apie nuotolines konsultacijas dėl galimybės mokytis baigus pagrindinę mokyklą, įgijus bendrąjį vidurinį išsilavinimą arba norint įgyti antrą profesinę kvalifikaciją.