Istorija

muziejui knygaMuziejininkai džiaugiasi Vytauto Juodkazio dovanota knyga „Mažoji Lietuva - mano gimtinė“.

booksstackxxMuziejui labai svarbu palaikyti glaudžius ryšius su mokslo, švietimo, kultūros įstaigomis, užsienyje gyvenančiais kraštiečiais, plačiąja visuomene, kuri neabejinga kultūrinio paveldo išsaugojimui. 

Gražūs bendradarbiavimo ryšiai Šilutės muziejų sieja su Tomo Mano kultūros centru. Šio centro darbuotojai Šilutės muziejininkams padovanojo 9 knygas.

Kadras iš Vimeo.com.Šilutės rajono savivaldybės užsakymu sukurti proginiai filmai "Mažosios Lietuvos Šv. Kalėdų papročiai ir tradicijos" ir "Kultūros sostinės baigiamieji renginiai". Šie filmai papildė filmų rinkinį, kurie apie Šilutės rajoną sukurti šiais metais. 

Angelas. / Stock.XCHNG nuotr.Šv. Kūčios – turbūt viena iš paslaptingiausių švenčių. Daugelis iš mūsų juk esame girdėję istorijas kaip šią šventą naktį prabyla gyvuliai, vynas virsta vandeniu arba galime atlikti įvairių burtų, kurie pasuka mūsų likimą tuo kampu, kurio labiausiai reikia.

Nors didžioji dalis lietuvių gyvena mieste, kur sunkiai rasime karvutę, kurią galėtume pamėginti pakalbinti Kūčių naktį, taip pat sunku rasti ir šiaudą, kurį mėgintume traukti iš po vaišemis nukrauto stalo, kad patikrintume, kurio gyvenimas bus ilgiausias. Visgi, dar turime aibę burtų ir tradicijų, kuriuos galime išbandyti šią paslaptingą naktį. Tai gali tapti smagiu užsiėmimu artimųjų ar giminaičių rate.

Akimirkos iš knygos sutiktuvių. / Sandros Jablonskienės nuotr.Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka neabejingus krašto kultūrai ir istorijai miestelėnus pakvietė į naujos knygos sutiktuves. Vakaro tema laiką nukėlė visu šimtmečiu atgal.

Pristatytame leidinyje „Auszros“ archyvas“ skelbiama XIX a. pabaigos tautinio atgimimo sąjūdžio pirmojo periodinio leidinio – mėnraščio „Auszra“ (1883–1886) archyvinė medžiaga, buvusi sukaupta Martyno Jankaus (1858–1946) leidykloje ir spaustuvėje Bitėnuose ir saugota jos savininko iki pasitraukimo į Vakarus 1944 m.