Istorija

 Eksponatai publika2DSCN0031Sausio 15-ąją, minint Klaipėdos krašto prijungimo prie Didžiosios Lietuvos dieną, į tradicinį, bet kasmet neeilinį renginį kvietė Šilutės Hugo Šojaus muziejus. Susirinkusiems svečiams buvo pristatyta paroda „Eksponatai - laikmečio liudininkai“, kurioje parodyti visi 2015 metais muziejui dovanoti eksponatai ir paties muziejaus įsigytos, restauruotos istorinės vertybės.

„Atidarėme parodą, kurioje tik Jūsų dėka muziejaus fondai kasmet pasipildo naujais eksponatais. Jie jums kelia įvairius prisiminimus ir nostalgiškus jausmus. Daugelį metų šie daiktai buvo saugomi jūsų šeimose, tai - tarsi praeities relikvijos ateities kartoms“, -  eksponatų dovanotojams bei kitiems smalsuoliams sakė muziejaus direktorė Roza Šikšnienė. Ji pasidžiaugė unikaliomis vertybėmis, kurios atrado naujus ir patikimus namus - muziejų, ir pažadėjo, kad muziejus, priimdamas dovanas, įsipareigoja ne tik jas tinkamai saugoti, bet ir moksliškai aprašyti bei suteikti galimybę jas pamatyti visiems to norintiems.

Iš viso H.Šojaus muziejaus rinkiniai pernai papildyti 1452 eksponatais: 697 iš jų paskirti į pagrindinį fondą, o 755 - į pagalbinį. Dalis muziejinių vertybių perduota Šilutės H.Šojaus muziejaus filialui - Švėkšnos muziejui.

Vertingi daiktai papildė archeologijos, bonistikos, dailės, etnografijos, fotografijos, liaudies meno, raštijos, istorinių eksponatų rinkinius.

 asmenukes sparnuota galvaŠilutės Hugo Šojaus muziejus trečiadienį, sausio 20-ąją, kvietė visus pasiimti telefonus ir asmenukių lazdas bei kartu paminėti Tarptautinę asmenukių muziejuje dieną.

Jau trečius metus pasaulyje rengiamos šios akcijos tikslas - įsiamžinti greta unikalių eksponatų, atgaivinti ekspozicijas, pristatyti muziejų kaip aktyvią, dinamišką, šiuolaikišką kultūros instituciją.

Įamžintais vaizdais, pažymint juos #AsmenukėMuziejuje, lankytojai buvo kviečiami dalintis socialiniuose tinkluose. Taip gyventojai buvo skatinami iš naujo atrasti muziejų kaip vietą, kurioje galima linksmai ir netradiciškai praleisti laiką, kūrybiškai pažvelgti į eksponatus ir juos savaip interpretuoti.

nakties zygis Vyduno gimnazija zygisMinint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 93-ąsias metines, jau penkioliktą kartą įvyko tradicinis pėsčiųjų žygis „Klaipėdos sukilėlių takais“. Naktį įveikti 25 kilometrus, spaudžiant 15 laipsnių šalčiui, nepabūgo ir šilutiškiai - Vydūno gimnazijos mokiniai su mokytojais Lilija, Sauliumi ir Linu Zdanevičiais, ir jaunieji Šilutės šauliai, vadovaujami Donato Jauniaus.

„Niekas nesušalo, visi grįžo laimingi ir pasiryžę kitais metais vėl dalyvauti“, - kelionę komentavo Šilutės Vydūno gimnazijos pilietinio ugdymo mokytojas Linas Zdanevičius.

prijungimas kalbaPrieš 93 metus, 1923 metų sausio 15-19 dienomis, Lietuvos valstybė žengė vieną svarbiausių šalies istorijoje žingsnių - prisijungė Klaipėdos kraštą. Tai buvo Lietuvos kariuomenės ir Šaulių sąjungos karinė akcija Prancūzijos valdomame Klaipėdos krašte, pasitelkiant šiame krašte gyvenusius Lietuvai lojalius visuomenės veikėjus.

Penktadienį Šilutės savivaldybės prieigose, prie paminklo to meto įvykiams atminti, įvyko 1923 metų sausio įvykių minėjimas, savivaldybės vadovai padėjo gėlių.

banaityte portretasSausio 15 d. 12 val. minėsime 1923 metų įvykius Klaipėdos krašte, o 16.15 val. Šilutės Hugo Šojaus muziejaus darbuotojai kviečia į parodos „Laikmečio liudininkai“ atidarymą.

Parodoje muziejus pristatys visus per 2015 metus įsigytus ir restauruotus eksponatus, padėkos žmonėms, padovanojusiems tuos eksponatus muziejui.

Šioje parodoje bus galima pamatyti ir garsios lietuvininkų Banaičių šeimos palikimą, perduotą mūsų muziejui. Praėjusių metų pabaigoje net du kartus muziejaus atstovai vyko į Vokietiją parvežti mūsų krašto istorijai labai svarbius eksponatus, išsaugotus Banaičių šeimos.

Muziejaus prašymu Marija Purvinienė ir dr. Martynas Purvinas šiame straipsnyje plačiau pristato Banaičių šeimos istoriją.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt