Svetainė

 

MildaMiciulyte1Pernai rudenį Klaipėdos dramos teatras džiugiai priėmė į sceną aktoriaus, režisieriaus ir pedagogo Dariaus Meškausko buvusių studentų darbą – komediją „Kreditoriai“ pagal A. Strindbergo pjesę. Spektaklis sėkmingai įsiliejo į Klaipėdos dramos teatro repertuarą.

Vasario 6 d. teatras laukia naujos premjeros – tai 2019 m. Lietuvos teatro ir muzikos akademiją baigusios režisierės Mildos Mičiulytės spektaklis „Juokingo žmogaus sapnas“ pagal to paties pavadinimo Fiodoro Dostojevskio novelę. Tai vienas iš nedaugelio F. Dostojevskio parašytų fantastinių apsakymų: čia autorius gilinasi į moralinius klausimus. Pasak režisierės, ją domina du esminiai žmogaus jausmai: gėda ir gailestis.

Milda Mičiulytė studijavo Eimunto Nekrošiaus vadovaujamame režisierių kurse, o šis spektaklis buvo jos diplominis darbas. Jame vaidina aktoriai Saulius Čiučelis ir Taura Kvietinskaitė, kostiumų dailininkė – Nadežda Gultiajeva.

Ilgaamzis PapievisSausio 15-ąją 90-ąjį jubiliejų šventė šilutiškis Steponas Papievis. Ilgaamžis daugiau kaip 30 metų dirbo tuometinėje milicijoje, visą gyvenimą nuoširdžiai rūpinosi savo šeima, vaikais. Ir šiandien yra vaikų nepamirštamas bei mylimas.
Su gražiu jubiliejumi jį pasveikino ir Šilutės valdžios atstovai.

Petrosiene 90_jubiliejusPro savų namų langus Vilų gatvėje Aldona Petrošienė mato Pirmąją gimnaziją - mokyklą, kurioje išdirbo daugiau kaip pusę amžiaus.

„Tai brangiausia mokykla, antri namai, visas gyvenimas, visa širdis atiduota“, - šią gimnaziją prisimena visų gerbiama mokytoja. Sausio 6-ąją dieną 90-ies metų jubiliejų atšventusi moteris buvo ne tik pedagogė, bet ir gidė, dalyvavusi įvairiose veiklose, visa širdimi mylinti ne tik Šilutę, bet ir Lietuvą.

A. Petrošienė pažįstama daugeliui šilutiškių. Su garbiu jubiliejumi ją pasveikino ir Šilutės rajono savivaldybės ir seniūnijos vadovai.

 

MIRAUSKĮ kokią užeigą traukiate pavalgyti cepelinų? Kur su draugais keliaujate ragauti mėsainių? O kur ruošiami skaniausi kebabai ar kepamos picos? Tinklaraštininkas Riebus katinas paskelbė geriausiai šiuos patiekalus gaminančių įstaigų rinkimus – jo sekėjai ir skaitytojai galėjo atiduoti balsą už įstaigą, kuri šiuos patiekalus ruošia geriausiai.

Malonu pranešti, kad gardžiausius cepelinus gaminančių šalies įmonių sąraše, 5-oje vietoje yra šilutiškės Virginijos Mirauskienės vadovaujama kavinė „Klumpė“.

 

104621446-f26155ed-74e3-455d-9ce9-707122966591Šalies knygynuose ką tik pasirodė naujausia rašytojos Ignės Zarambaitės knyga „Juodavandeniai“, priskiriama paauglių literatūros kategorijai. Knygoje pasakojama paslaptinga ir įtraukianti istorija apie šešiolikmetės Anos ir jos draugų gyvenimo pokyčius.

Anot autorės, nėra temų, kuriomis negalėtum kalbėti su vaiku ar paaugliu, ji taip pat pridūrė, kad „visi turime paslapčių – tamsių ir dar tamsesnių“, nesvarbu, kokio amžiaus esame. Apie visa tai išsamiau – pokalbyje su autore.

90 metis_uselis_2Saugų seniūnijos Stankaičių kaime gyvenančiam Petrui Useliui ką tik pasibaigę 2019-ieji buvo ypatingi - garbaus amžiaus senolis atšventė 95-ąjį gimtadienį. Sukaktuvininką pasveikinti nuvykę Saugų seniūnijos l. e. p. seniūnas Kęstutis Sadauskas ir socialinio darbo organizatorė Daiva Kazlauskienė pasidžiaugė sukaktuvininko guvumu, iškalba ir puikia nuotaika.

Sukaktuvininkui sveikintojai linkėjo sveikatos, stiprybės, sulaukti 100-ojo gimtadienio ir pasidžiaugė jo nugyventais metais.

Ilgaamze Stanisauskiene_2Būrys vaikų ir anūkų savaitgalį suvažiavo į Šilutėje gyvenančios Stasės Stanišauskienės namus. Moteris šventė 90-ies metų jubiliejų. Ją pasveikinti atvykę Šilutės valdžios atstovai žavėjosi jaunatviška senjorės išvaizda, nuoširdžiu bendravimu.

 

81258551 2424375781145752_5510898771157843968_nLRT kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pristatomas socialinis projektas „Draugystė veža“ tęsia pažintį su atrankos dalyvių poromis (draugų su negalia ir be jos). Jūs dar galite būti viena iš atrinktųjų porų! Nedelskite, pildykite anketą (https://www.lrt.lt/projektai/draugysteveza) ir dalyvaukite!

samanta-aleskeviciute-5e0b687de5407Spontaniška, stipri, draugiška, – taip save trimis žodžiais apibūdina Samanta. Negalia vienus paslepia tarsi už nematomo šydo, o štai kitiems ji – suvokimas, kad esi išskirtinis. „Lietuvoje neteko asmeniškai sutikti žmonių su tokia negalia, kaip mano. Manau, kad ji duota ne bet kam. Dievas pasirenka tik tuos, kurie galėtų su tuo susigyventi. Tikra tiesa yra tai, kad negalia mus sustiprina ir padaro tvirtesnius“, – prisipažįsta ką tik iš mokyklos Nyderlanduose į namus sugrįžusi Samanta.