Įvairenybės

santuokos 1012 12 12 Arturas LinaTūkstančiams porų 2012-ųjų gruodžio 12-oji tapo viena įsimintiniausių dienų gyvenime. Suvilioti magiško skaičių derinio - 12 12 12 - visame pasaulyje tuokėsi gausybė porų.

Nors Lietuvoje šią dieną santuokų užregistruota daugiau nei įprasta, Šilutės civilinės metrikacijos rūmuose jaunųjų antplūdžio nebuvo - magiška vadinamą dieną susituokė trys poros.

„Šilutės naujienų“ kalbintos poros sakė, kad šią datą pasirinko tik dėl gražumo ir nesitiki, kad ji atneš ką nors ypatinga gyvenime.

petrauskasPortalas DELFI kartu su „Moller Auto Vilnius“ Audi automobilių salonu ir Ecodriving LT tęsia reportažų ciklą „Ekovairavimo testai“. Ketvirtoje laidoje savo vairavimo sugebėjimus demonstruoja profesionalūs sportininkai - olimpinis čempionas Virgilijus Alekna, šilutiškis boksininkas Evaldas Petrauskas ir galiūnas Vidas Blekaitis.

Projekto dalyviai išbandė „Audi A6 All road“ automobilį su „S-Tronic“ pavarų dėže ir 3,0 l darbinio tūrio turbodyzeliniu varikliu. Gamintojo deklaruojamos automobilio vidutinės degalų sanaudos mieste 7,4 litro 100-ui kilometrų.

Christmas Chocolate 6Devyni iš dešimties lietuvių per šv. Kalėdas kartu su kitomis dovanomis ar atskirai dovanoja šokoladą. 48 proc. arba beveik pusė apklaustų šalies gyventojų teigia, kad tai daro kasmet. Tai parodė šokolado „Kalev“ inicijuota visuomenės nuomonės apklausa, kurią atliko bendrovė „Norstat LT“.

„Dovanoti šokoladą per šv. Kalėdas yra seniai Europoje puoselėjama graži tradicija. Anksčiau tikras šokoladas laikytas išrinktųjų ar kilmingųjų malonumu, o šiais laikais juo galima mėgautis kiekvienuose namuose.

Tiesa, patyrę mūsų šokolado ekspertai primena, kad tik kokybiškas ir tikras šokoladas skleidžia nepakartojamą aromatą, svaigiai tirpsta burnoje ir užlieja šiltomis emocijomis. O tam, kad jis gimtų, reikia daug nuoširdaus darbo ir meilės“, – teigia „AS Kalev“ produktų vystymo vadovė Evelin Heiberg.

Fiksuokite geriausius žiemos kadrus! / Stock.XCHNG nuotr.Įkvėpti šerkšno sustingdytos gamtos aktyviai ėmėte dalintis savo užfiksuotomis nuotraukomis "Šilutės naujienų" puslapyje "Facebook", siųsti žiemiškus kadrus į redakciją. Tai ženklas, kad turite ką parodyti! Visi fotografijos mėgėjai sukluskite - "Šilutės naujienos" skelbia žiemišką nuotraukų konkursą "Žiemos grožybės".

Ne tik grožėkitės žiema, bet ir ją fotografuokite. Įamžinote įstabią siaučiančią pūgą? Rogutėmis čiuožinėjančius krykštaujančius vaikus? Jūsų šuo įsirausė į pusnį ir atrodo juokingai? Langus išpiešė šerkšno grafika? Įjunkite fantaziją, dairykitės aplink ir parodykite mums visa, kas geriausia!

1078352 31456094Lietuvoje pagaminti šokolado gaminiai, saldainiai ir kiti skanėstai – saugūs ir kokybiški. Tokias išvadas padarė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai artėjant didžiosioms metų šventėms įvertinę šių gaminių saugą ir kokybę.

Patikrinimų metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas šokolado ir kakavos gaminių bei kitų skanėstų saugai ir kokybei, taip pat buvo tikrinta, ar jie teisingai paženklinti. Tikslinių patikrinimų metu įvertinta daugiau kaip 38 t įvairių šokolado gaminių ir saldainių, atlikti jų sudėties laboratoriniai tyrimai.

Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute tirti įvairūs lietuviški pieniško ir juodojo šokolado gaminiai, šokoladiniai saldainiai su vaisių įdarais, zefyrai, chalva ir kiti skanėstai.

919486 79131682Šiemet dauguma Lietuvos gyventojų šventiniams pirkiniams ketina skirti didesnes sumas nei pernai. Penktadalis namų ūkių planuoja vien dovanoms išleisti 300 Lt ir daugiau.

Lietuviai po eglute dės kosmetikos ir parfumerijos gaminius, nors patys norėtų gauti dovanų čekius ir grynuosius pinigus. Tokias tendencijas atskleidė "Swedbank" Asmeninių finansų instituto užsakymu atliktas tradicinis šventinio laikotarpio finansinės elgsenos tyrimas.

Lyginant su 2011-aisiais, šiemet gyventojų dalis, šventiniams stalui išleisianti virš 300 Lt, išaugo nuo 13 iki 20 proc.

Atitinkamai (iki 53 proc.) sumažėjo namų ūkių, kurie Šv. Kučių ir Kalėdų skanėstams skirs mažiau nei 200 Lt. Dar penktadalis gyventojų vaišėms ketina išleisti nuo 201 Lt iki 300 Lt.

Suaugusieji juokiasi per mažai: vidutinis keturmetis juokiasi 300 kartų per dieną, o vidutinis 40-metis – tik keturis. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Ar pamenate istoriją apie berniuką, kuris pardavė savo juoką? Iš pradžių manęs, kad tai visai nevertingas dalykas, vėliau jis suprato, kad be juoko gyvenimas nykus ir beprasmis. Šį teiginį neabejotinai patvirtintų ir mokslininkai – atlikti tyrimai rodo, kad juokas naudingas ne tik psichinei ir emocinei, bet ir fizinei žmogaus sveikatai.

Ne veltui visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, organizuojami tokie užsiėmimai kaip juoko joga, kur juokas derinamas su kvėpavimo, tempimo ir atsipalaidavimo pratimais. Pasirodo, kūnas neskiria dirbtinio ir nuoširdaus juoko, taigi visai nesvarbu, ar juokiatės iš anekdoto, ar treniruotėje – poveikis organizmui toks pat. Koks gi jis?

aProfesionalioje muzikinėje scenoje „Saulės Kliošas“ sukasi kone dvylika metų. Visgi iki šiol kolektyvo diskografijoje puikavosi vos vienas studijinis darbas – 2004-aisiais išleistas diskas „Stubidubap“. Po beveik 8-erių metų atlikėjai pristato antrąjį muzikos albumą - „Energy“, kuriame skamba net 15 kūrinių. Šį albumą muzikantai greitu metu išleis limituotu tiražu, tuo tarpu skaitmeninę jo versiją kartu su skelbimų portalu „Plius.lt“ dovanoja visiems šio portalo lankytojams.

„Albumas „Energy“ atspindi skirtingus grupės gyvavimo etapus,“ – atvirauja grupės idėjinis vadas Laurynas Šarkinas. „Buvo metas, kai keitėsi grupės nariai, transformavosi idėjos ir vizijos. Nuo funky, disco muzikos stiliaus perėjome prie R&B ir house.“

sokoladasIš visų šokolado rūšių Lietuvos smaližiai dažniausiai renkasi juodąjį šokoladą – taip teigė 38 proc. apklaustų šalies gyventojų. Kuomet beveik kas trečias arba 32 proc. lietuvių dažniausiai renkasi pieninį, o 6 proc. – baltąjį šokoladą. Tai parodė šokolado „Kalev“ inicijuota visuomenės nuomonės apklausa, kurią atliko bendrovė „Norstat LT“.

Kas penktas lietuvis teigė, kad tiesiog mėgsta šokoladą ir renkantis jam nesvarbi šio saldumyno rūšis. Tik menka apklaustųjų dalis arba 1,4 proc. pažymėjo, kad šokolado jie apskritai nemėgsta.

Didesniąją juodojo šokolado mėgėjų dalį mūsų šalyje sudaro vyrai, kuomet pieninį šokoladą labiau mėgsta moterys, o baltas šokoladas vienodai populiarus tarp abiejų lyčių.