Įvairenybės

saruno suvenyraiGalvoskausmis ir galvosūkis, ką padovanoti artimiesiems Kalėdų proga, artėjant didžiosioms metų šventėms intensyvėja. Šis klausimas darosi vis sunkesnis, nes įdomiausių dovanų idėjos jau įgyvendintos pernai, užpernai, prieš penkerius metus... Kuo dar galima nustebinti?

Jeigu norisi ko nors ypatingesnio už dar vieną nereikalingą statulėlę iš prekybos centro, kuri tik kaups dulkes namuose, „Šarūno reklama“ darbuotojai gali padėti sukurti originalią dovaną, pritaikytą specialiai mylimam žmogui.

burbuliatoriusLeidykla „Terra Publica“ išleido knygą „Lietuva. 100 renginių, kuriuos verta išvysti“. Į leidinį įtraukti spalvingiausi įvairiuose Lietuvos miestuose vykstantys renginiai, vienas jų - „Burbuliatorius“.

juknaiciaiVieno žmogaus idėja - įamžinti visos Lietuvos miestus, miestelius bei kaimus. Informacinių technologijų specialistas Aurimas RAPEČKA mintį išgrynino iki realaus nekomercinio projekto. Jis vaizdo medžiagoje, filmuotų pasivažinėjimų po gyvenvietes pavidalu, užfiksavo Lietuvos gyvenamamąsias vietoves. Planuojama, kad jų bus apie 1500.

Specialiai projektui sukurtoje interneto svetainėje Vietoves.lt galima rasti ir 26 Šilutės rajono gyvenamasias vietas. A.Rapečka aplankė ir nufilmavo Gardamo, Juknaičių, Katyčių, Kintų, Rusnės, Saugų, Šilutės, Švėkšnos, Usėnų, Vainuto, Žemaičių Naumiesčio seniūnijas.

Nuo šiol silutesnaujienos.lt VIDEO skiltyje, kategorijoje "Virtualūs turai po Šilutės rajoną" rasite visus filmukus iš kelionių.

Kviečiame paskaityti interviu su projekto autoriumi A.Rapečka.

Naktinė Šilutė. / Rolando Žalgevičiaus nuotr.Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, vykdydama informacinę saugaus eismo kampaniją „Susiprask", inicijuoja internetinį projektą „Tamsios gatvės". Jo metu interneto tinklapyje adresu http://susiprask.lt/tamsiosgatves/ esančiame žemėlapyje lankytojai kviečiami pažymėti neapšviestas ir todėl, jų manymu, nesaugias pėstiesiems ir dviratininkams gatvių ir kelių atkarpas.

Žymėjimus galės matyti visi tinklalapio lankytojai – tikimasi, kad tai paskatins juos būti atidesnius šiose vietose ir segėti atšvaitus keliaujant pėsčiomis ar dviračiais.

skaitoNuo šiol skaityti laikraštį „Šilutės naujienos“ dar patogiau! Negyvenate Šilutės rajone, bet norite žinoti, kuo alsuoja Jūsų mylimas kraštas? Prenumeruokite elektroninę laikraščio versiją ir skaitykite „Šilutės naujienas“ bet kurioje pasaulio vietoje anksčiau už visus!

beataTV3 televizija, paskelbusi jubiliejinės, dešimtosios, „Išsipildymo akcijos 2012“ startą, kulinarinių atradimų laidoje „Beatos virtuvė“ kviečia tapti visuotinės iniciatyvos – „Pyragų diena“ – nariais!

Beata Nicholson visus savo gerbėjus lapkričio 6-osios išvakarėse kviečia iškepti skaniausią pyragą, leisti jam per naktį „subręsti“ ir atsinešti į darbą, pavaišinti visus bendradarbius.

televizijaNaktį iš sekmadienio į pirmadienį buvo išjungta analoginė antžeminė televizija ir pereita prie skaitmeninės televizijos. Pusantrų metų trukusi informacinė skaitmeninės televizijos plėtros skatinimo kampanija buvo sėkminga.

Spalio mėnesį atliktų tyrimų duomenimis, absoliuti dauguma – 96 proc. Lietuvos gyventojų žinojo, kad, norint žiūrėti skaitmeninę televiziją, reikia turėti atitinkamą televizorių arba TV priedėlį, o beveik trys ketvirtadaliai gyventojų teigė jau dabar galį žiūrėti TV skaitmeniniu būdu.

Šilutės kapinės per Vėlines. / Šarūno Stanciko (silutesnaujienos.lt) nuotr.Artėjant lapkričio pirmajai, artimieji skuba į kapines, darbo padaugėja ir kapų tvarkymo įmonėms, rašo „Šiaulių kraštas“.

Akmenkaliai pažymi, kad Lietuvoje žmonės daugiau pinigų skiria mirusiųjų kapams negu vaikų mokslams.

Etnologo profesoriaus Liberto Klimkos nuomone, žmonių rūpinimasis kapais yra perdėtas.

0008647355Y-849x565Lietuvoje spalio 28-osios naktį, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, bus atšauktas vasaros laikas. Jis nuo 2003-ųjų mūsų šalyje kasmet atšaukiamas spalio mėnesio paskutinį sekmadienį, ketvirtą valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda atgal.

Pernai vasaros laikas buvo atšauktas diena vėliau – spalio 29-ąją.