Įvairenybės

interneto svetainePrieš metus, spalio 11 dieną, „Šilutės naujienų“ laikraštis drąsiai ir ambicingai paskelbė - naujoji interneto svetainė nebekonservuos naujienų! Pasakė - padarė. Pasikeitė ne tik svetainės išvaizda - ji tapo vizualiai modernesnė, funkcionalesnė ir estetiškesnė.

Portalas tapo operatyvia Šilutės krašto naujienų platforma, gebančia konkuruoti ir aplenkti vis gausėjantį Šilutės rajono naujienų svetainių rinkinį.

Moteris automobilyje. / femita.com nuotr.Devynis metus ir ne ilgiau – tiek beveik pusė lietuvių pasiryžę važinėti vienu automobiliu, rodo portalo Autoplius.lt šių metų rugsėjo mėnesį portale atlikta apklausa. 46 procentai respondentų automobilį keičia kas 4 – 9 metus. Ilgiau nei 10 metų tą patį automobilį vairuoja tik kas dešimtas lietuvis.

“Jeigu vairuotojas mėgsta dažniau keisti automobilį, geriausia rinktis populiariausias markes. Jų kaina paprastai būna kiek didesnė, tačiau per laiką jie nuvertėja mažiau. Vidutiniškai kas penkerius metus automobilis atpinga perpus. Visiškai naujų automobilių vertė jau po pirmųjų metų krenta apie 20 – 30 procentų”, - sako Viktoras Daukšas, Autoplius.lt plėtros vadovas.

poskaMilijonierius UAB „Mėslita“ direktorius Saulius Poška buria visuomeninį judėjimą „Tiesos ir mėsos“, su kuriuo kandidatuos Seimo rinkimuose.

E. Petrauską sukrėtė Siera Leonės vaikų likimai. / UNICEF nuotr. Evaldo dienoraštis. 4 diena.

Šiandien ryte man pasakė, kad berniukas, kurį vakar lankėme ligoninėje, mirė.

Daugiau nerodykite man šių vaikų. Negaliu. Sunku. Jie nieko neturi. Namuose skylės, jie neturi normalaus maisto. Nieko neturi.

Jau važiuoju į Lietuvą.

petrauskas leonejeE.Petrausko dienoraštis. 3 diena. Šiandien rytas prasidėjo anksti. Kėlėmės 7 val. 30 min. ir ėjome pusryčiauti. Aš pusryčiams gėriau arbatos. Vėliau keliavome į ligoninę, kur sergančius vaikus slaugo slaugės ir kiti daktarai. Šią dieną pamačiau tikrai negerų vaizdų. 

Visi vaikai ligoninėje buvo išsekę dėl maisto stokos, vieni sirgo viena liga, kiti - kita. Net buvo tokių vaikų, kurie buvo be mamų. Sunku buvo matyti tokius vaizdus. Niekada nenorėčiau, kad mano vaikas bent panašiai augtų.

Tie vaikai maitinasi tik ryžiais ir vandeniu, gauna kelis bananus. Galiausiai nukeliavome į kaimą, kuriame gyvena vaikas be mamos – našlaitis. Radome jį labai sunkios būklės, jis neturėjo nei tinkamo maisto, nei galimybės apsilankyti pas gydytojus.

 Lietuviai su UNICEF misija Siera Leonėje domisi, kaip gyvena šios skurdžios Afrikos šalies vaikai. / Asmeninio archyvo nuotr. Evaldo Petrausko dienoraštis. 2 diena. Šiandien mano rytas prasidėjo anksti. Kėlėmės 7 val. 30 min. ir ėjome pusryčiauti, paskui vykome į UNICEF Siera Leonės biurą, ten mus supažindino su visa gyventojų aplinka, gyvenimu.

Po susitikimo vykome į kaimą pažiūrėti, kaip gyvena vietiniai. Beveik visą kelionę, kuri užtruko daugiau nei 2 valandas, aš pramiegojau, o prabudęs ir atvykęs į tą kaimelį pamačiau ne itin malonų širdžiai vaizdą.

Mus prie vietinių sveikatos centro sutiko visas kaimas. Čia gyvena labai daug vaikų, suaugusiųjų mažai. Labai keista, kad 14 metų merginos jau pačios turi po vaiką. Jų gyvenimo sąlygos labai blogos, jie gyvena namuose be elektros, aplink jokios civilizacijos, net nėra ryšio su miestu. Aš tokio tikrai nemačiau, o aplink visą kaimą - grynos džiunglės.

 Išsikeitėme pinigus. Rankose - 5 milijonai! / Asmeninio archyvo nuotr.Evaldo Petrausko dienoraštis. 1 diena. Ryte pirmas atvykau į oro uostą, visi po truputį susirinko, ir ta mūsų kompanija, su kuria vykstame į Siera Leonę, puiki. Visi linksmi, neužsidarę ir labai malonu su visais bendrauti.

Kelionė buvo varginanti, ilgai skridome, bet su Šuklinu buvome viso skrydžio metu, ir laikas gan greitai prabėgo. Perskaičiau Kalėdos knygos „Auksaviriai“ 68 puslapius - daug linijų, apie Žemaitijos gyvenimą rašo. 

Kai atvykome į Siera Leonę, pamačiau tokius vaizdus, kurių nebuvau niekur matęs, čia visi gyvena labai prastai, bent kiek mačiau.

Lietuvoje "bomžai" geriau apsirūpinę nei čia žmonės.

Olimpiečiai E.Petrauskas ir J.Šuklinas su UNICEF misiją išvykta į Siera Leonę. / lrytas.lt nuotr.Kanojininkas Jevgenijus Šuklinas, šilutiškis boksininkas Evaldas Petrauskas ir žinių vedėja Renata Šakalytė ankstų pirmadienio rytą išlydėti į Sierą Leonę. UNICEF misijos dalyviai Siera Leonėje viešės savaitę, iki spalio 2 dienos. Olimpiečiai vyks į vargingiausius šalies regionus, bendraus su vietos gyventojais, lankysis mokyklose ir ligoninėse. Lietuvių mintys ir išgyvenimai bus užfiksuoti vaizdo medžiagoje ir perduoti Lietuvos gyventojams.

UNICEF ir TV3 tęsia sėkmingą partnerystę siekiant paskleisti žinią apie sunkią vaikų padėtį pasaulyje bei motyvuojant Lietuvos žmones prisijungti kovojant už kiekvieną vaiką. Praėjusiais metais subūrusi TV3 žvaigždes, šiemet UNICEF misija „Už kiekvieną vaiką“ po savo sparnu priglaudė boksininką E.Petrauską ir kanojininką J.Šukliną.

Vėjo jėgainės Šilutės rajone vertinamos prieštaringai. / Rolando Žalgevičiaus nuotr.Šeštadienį, 11.35 val., per „Lietuvos ryto“ televiziją, o nuo pirmadienio - ir „Lietuvos ryto“ portale bus galima pamatyti TV laidos „Pradėk nuo savęs“ reportažus.