Problema

11AUTOBUSU STOTŠilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.

Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi asocialūs asmenys, slepiasi neprižiūrimi vaikai. Ši vieta neretai vadinama tikra miesto piktžaizde.

Jau metus veikia nauja Šilutės autobusų stotis, pastatyta buvusio Šilutės autobusų parko vietoje, šalia „Lidl“ prekybos centro.

Savivaldybės politikams pateiktas svarstyti klausimas leisti UAB „Šilutės autobusų parkas“ viešo aukciono būdu parduoti parkui nuosavybės teise priklausantį ir nebenaudojamą autobusų stoties pastatą, dispečerinę ir kitus kiemo statinius. Šilutės savivaldybės taryba tokį klausimą svarsto, nes autobusų parko visos akcijos priklauso Savivaldybei.

katyciu bibliotekaVasaros pabaigoje miestelio centre esanti Katyčių biblioteka bus iškelta į naujas patalpas mokyklos pastate. Nuo 1947 m. tame pačiame name veikusios bibliotekos iškėlimas netenkina lankytojų, kurie buvo įpratę daug metų knygas rinktis toje pačioje vietoje.

„Norisi argumentų, kodėl biblioteką nutarta iškelti? Ir kas pagalvos apie paprastą pagyvenusį žmogų, kuris jau buvo pramynęs takus į senąją biblioteką“, - redakcijai rašė Katyčių gyventojai.

Tuos argumentus pateikė F. Bajoraičio viešosios bibliotekos direktorė Laima Dumšienė.

Siuksles 3Atliekos, mokesčių už jų tvarkymą skaičiavimas, netvarkinga konteinerių aplinka ir t. t., ir pan., - neišsemiama ir šilutiškiams kaip reta skaudi tema. Vos pasirodžius bet kokiai naujai informacijai apie tai, pasipila nauji klausimai. O jau komentarų – nors vežimu vežk...

Tad šįkart vėl apie tą patį: apie panaudotą tualetinį popierių, kurį vėjas iš konteinerių aikštelės suneša į naujutėlaičio mūrinuko kiemą, apie sodininkus, kurie nesuvokia, kodėl gyvendami miesto daugiabutyje priversti kone dvi dešimtis eurų sumokėti už sodo šiukšles, nors ten neturi net konteinerio; ir apie garažų savininkus, kurie (beje - vieninteliai) valdžiai taria ačiū, mat jiems vieninteliams atliekų tvarkymo mokestis pastaraisiais metais sumažėjo.

1 psl_kapai2Laučių senosiose evangelikų liuteronų kapinaitėse palaidoti žmonės tikriausiai karstuose apsiverstų, sužinoję kas vyksta dėl to žemės plotelio, kuriame jie kažkada buvo suguldyti. Amžinojo poilsio vieta, valstybės saugomos kapinės atsidūrė privačioje žemėje, o artimųjų kapus norintys aplankyti žmonės iš ten vejami lauk.

Dabartiniai žemės savininkai panaikino servitutinį kelią, skirtą atvažiuoti prie kapinių, ir išsipylė naują žvyrkelį. Juo neleidžia važiuoti, o į kapines atėjusius žmones tiesiog veja lauk, išplūsta necenzūriniais žodžiais, aiškina, kad tai privati valda.

Iš tiesų, konfliktas jau bene trys metai žinomas rajono savivaldybei bei seniūnijai, Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT), evangelikų liuteronų bendruomenei ir net kai kuriems Seimo nariams.

Privačioje žemėje atsidūrusios kapinės turėtų būti atidalintos, tačiau gražiuoju su žemės savininkais institucijoms nepavyksta susitarti, vyksta teismų maratonas.

sunisŠilutiškius ir vėl sukrėtė žiauraus elgesio su gyvūnais atvejai. Sunku suvokti, kad kai kurie žmonės (jeigu juos taip galima pavadinti) šunimis bando atsikratyti kaip šiukšlėmis, išmesdami juos į buitinių atliekų konteinerius ar ligotus palikdami laukuose...

Daugiau kaip prieš savaitę dvi mergaitės Traksėdžiuose paliko dėžę, kurioje buvo vos 5 mėnesių sergantis šunelis. Prieš kelias dienas asociali šeima Rukų kaime šunį, paėmę už kojos, kaip nereikalingą daiktą išmetė į buitinių atliekų konteinerį.