Left Bottom vmi

Archyvas

Naujienos

Zuvis Daugeliui žinoma, kad žuvis yra sunkiųjų metalų, pavyzdžiui, gyvsidabrio, šaltinis, bet mokslininkai tvirtina, kad žuvyje esantis selenas neutralizuoja galimą žalą.

Šių dienų industriniame pasaulyje, kurio ore, dirvožemyje ir vandenyje gausu teršalų, sunkieji metalai, pavyzdžiui, gyvsidabris, gali būti pavojingi mūsų sveikatai. Yra keletas šio itin kenksmingo neurotoksino, galinčio negrįžtamai pažeisti mūsų smegenis ir nervų sistemą, šaltinių. Dėl to svarbu kaip įmanoma labiau sumažinti sunkiųjų metalų poveikį apskritai.

robotika usenaiŠilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Usėnų filiale vyko robotikos užsiėmimas. Su didžiausiu nekantrumu jo laukė Usėnų pagrindinės mokyklos ketvirtokai ir penktokai.

Indeksas silutePirmadienį Vilniaus politikos institutas pristatė visuomenei Savivaldybių gerovės indeksą (SGI), kuriame pagal penkis komponentus - socialinio ir fizinio saugumo, gyvybingos ekonomikos, švietimo, sveikos demografijos - išsirikiavo 60 Lietuvos savivaldybių.

Visi šie penki komponentai buvo skirti tam, kad pamatuotų pagrindinį tikslą, gerovę, galimybes, patrauklumą gyventi savivaldybėse.

Šiame indekse Šilutės savivaldybė užima vidurio - 30-ąją poziciją. Geriausius rodiklius pasiekėme fizinio saugumo, o labiausiai atsiliekame - gyvybingos ekonomikos srityje.

 

pirmoji gimnazija_vokieciu_kalbos_dienos_Liubeke1Spalio 18 -21 dienomis Vokietijoje Liubeko mieste vyko Baltijos šalių vokiečių kalbos mokytojų dienos, kuriose dalyvavo Klaipėdos miesto Zudermano gimnazijos direktoriaus pavaduotoja N. Tallat- Kelpšaitė Dapšienė, „Vaivorykštės tako“ gimnazijos mokytoja K. Kerpė bei Šilutės pirmosios gimnazijos mokytoja Lijana Venckienė bei kitų miestų vokiečių kalbos mokytojai.

 

prusijos praeities_dvasia_flick_susitikimas2Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkai lapkričio 7 dieną pakvietė savo skaitytojus į jaukų rašytojo Roko Flick kūrybos vakarą su naujausia knyga „Išlikę karo verpetuose“ ir kitais jo romanais. Kartu su knygos autoriumi renginyje dalyvavo, skaitė ištraukas iš naujausio romano, rašytojo žmona, aktorė Regina Arbačiauskaitė. Dialogą su rašytoju vedė filologė Jovita Saulėnienė.

Ar jums gera gyventi Šilutėje?

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt