Naujienos

 

fotoPasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, dėl alkoholio vartojimo sukeliamų problemų kasmet pasaulyje miršta 3 milijonai žmonių ir skaičiai kiekvienais metais tik auga, tačiau vis daugiau žmonių išbraukia alkoholį iš savo gyvenimo ir jį pakeičia kitais pomėgiais.

Apie jau 12 metus besitęsiantį gyvenimą be alkoholio ir pokyčius jame pasakoja dainininkas Edgaras Lubys.

gintare3Nuo pat gimimo mažoji Gintarės ir Tomo Plungių dukrelė Meda kovojo su negalia, neleidusia jai laisvai judėti ir kalbėti. Šeima darė viską, kad dukra galėtų atsistoti ant kojų - vežiojo į reabilitacijas Lietuvoje ir Slovakijoje, lavino individualiuose užsiėmimuose. Medos raida gerėjo ir tėvams teikė vilčių, kad vieną dieną ji vaikščios.

Penkerius metus šeimai sekėsi labai gerai, iki tos lemtingos balandžio dienos, kai likimas šeimai antrą kartą sudavė stiprų smūgį. Nežinia kodėl, Medutė susirgo smegenų uždegimu. Panirusi į komą, mergaitė iš jos pabudo jau kitokia: nevaldo vienos rankytės, sutriko pusiausvyra, todėl ji nebesėdi pati, atsirado ir epilepsija.

„Šiandien daug sunkiau nei tada, kai praėjus mėnesiui po gimimo, pradėjo aiškėti, kad Medutė kitokia. Mintyse - neviltis ir be galo baisu. Bet Medutė vėl startuos - tereikia Jūsų pagalbos“, - tiki mama Gintarė.

111BUDRIKIS TOMAS_1Vienas iš trijų jauniausių Šilutės savivaldybės tarybos narių, socialdemokratas Tomas Budrikis ilgai prisimins 2020 metų gegužės mėnesį. Jam, kaip vieninteliam savo statybos bendrovės akcininkui, po buhalterinės veiklos patikrinimo, Šilutės teismas paskyrė 4000 Eur baudą. Mat kontrolieriai nustatė, jog per du metus į apskaitą buvo įtraukta per 20 sąskaitų, dėl kurių Valstybė prarado 720 Eur, išmokėjusi nepagrįsto pridėtinės vertės mokesčio. Dėl buhalterinių klaidų T. Budrikis nesiginčijo ir teismo sprendimo neskundė.

Įprastai dėl civilinių bylų Savivaldybės politikams niekas niekada jokios atsakomybės nekėlė. Tačiau T. Budrikio atveju, kai jo bylos medžiaga buvo aprašyta spaudoje, jam prasidėjo neramios dienos. Verslininko veiklą ir tinkamumą eiti Savivaldybės tarybos nario pareigas ėmėsi tirti Savivaldybės Etikos komisija, kuriai vadovauja opozicijos atstovas Algirdas Gečas. O kai šis tyrimas baigėsi niekuo, opozicijos politikai paskelbė pareiškimą su raginimu savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui pradėti Tarybos nario T. Budrikio atstatydinimo iš Savivaldybės tarybos procedūrą.

Terasa jaun_3Šilutės jaunimas jau turi vietą, kur gali jaukiai praleisti vasaros vakarus, pasiklausyti gyvos muzikos, atsigaivinti gaiviaisiais gėrimais, pasišnekučiuoti tarpusavyje ar padiskutuoti su įdomiais žmonėmis.

Senajame Šilokarčemos kvartale, Šyšos vingyje įsikūrusios „TERAterasos“ mini atidarymas įvyko paskutinį gegužės šeštadienį, dieną, kai turėjo įvykti Šilutės miesto šventė. Kadangi nuo birželio švelninami karantino ribojimai, didesnė atidarymo šventė įvyks jau šį penktadienį. Jaunimo terasa veiks visą vasarą – šeštadieniais ir sekmadieniais.

persalimas-gripas-65941976Apie pusantro mėnesio Šilutės pirminio sveikatos priežiūros centro patalpose veikusi Karščiavimo klinika jau kitose patalpose – nuo praėjusios savaitės šios klinikos funkcijas perėmė Šilutės ligoninės Priėmimo – skubios pagalbos skyrius.

Ar pritariate, kad karantinas Lietuvoje baigtas birželio 17 dieną?