Naujienos

1pslJau daugiau kaip savaitė Šilutė gyvena karantino režimu: žmonių ir automobilių skaičius miesto gatvėse mažėja kasdien, dauguma įmonių pasiekiamos tik telefonu, bet dar dirba Savivaldybės „vienas langelis“, paštas bei Kredito unija, biblioteka skaitytojams siūlo naudotis lauko bibliotekėle. Bažnyčioje pamaldos vyksta įprastu metu, tik be lankytojų, kas vakarą mieste skamba varpai.


Klientams duris užvėrę restoranai ir kavinės siūlo atvežamo maisto į namus paslaugą, iš anksto užsisakyti galima ir gėlių, laidotuvių vainikų, statybinių prekių, kurjeriai vežioja prekes, užsisakiusiems jas iš Lietuvos elektroninių parduotuvių. 

Vis daugiau žmonių galima pamatyti su apsauginėmis kaukėmis ir pirštinėmis, parduotuvių eilėse žmonės jau laikosi atstumo. Kasdien išaiškinant vis naujus COVID-19 atvejus, tvyro rimtis ir nežinia. Išradingi šilutiškiai siuva ne tik medžiagines kaukes, bet ir gaminasi permatomus plastikinius skydelius ant veido.

Visgi kaimiškose vietovėse koronaviruso baimė jaučiama menkiau.

 

hands-1926414 960_720Vakar Švėkšnos seniūnijoje, Virkytų kaime esančiame miško keliuke, rastas 65 m. vyro kūnas.

 

coronavirus-4957673 960_720Pirmasis koronaviruso atvejis oficialiai patvirtintas ir Šilutėje. Vakar COVID-19 infekcija diagnozuota iš Norvegijos grįžusiam vyrui. Pagirtina, kad jis laikėsi saviizoliacijos. Tuo tarpu karantinavimo patalpos Šilutėje, Profesinio mokymo centro viešbutyje, jau užpildytos. Nuo rytojaus emigrantai bus apgyvendinami „Deims“ viešbutyje.

 

1569950 dce283a08d10e060822bb65b554a1b8aLietuvos Respublikos Vyriausybė, atsižvelgdama į kintančią situaciją ir epidemiologų rekomendacijas, nusprendė pratęsti karantino laikotarpį iki balandžio 13 dienos. Viešose vietose rekomenduojama būti tik su burną ir nosį dengiančiomis apsauginėmis priemonėmis, patikslinta parkų ir atvirų erdvių lankymo bei apsipirkimo prekybos vietose tvarka.

 

1Ne tik Lietuvoje, tačiau ir kitose užsienio valstybėse gėlių dovanojimas yra gana gaji tradicija. Daugeliu atveju gėlės yra ne kaip priedas, tačiau pagrindinė dovana, kuri džiugina namus ne tik nuostabia išvaizda, tačiau ir aromatais. Tiesa, skirtingose šalyse gėlių dovanojimo tradicija skiriasi. Jeigu Lietuvoje karaliauja rožės, tai kitose šalyse dažnai meilei prisipažinti dovanojamos lauko gėlės.

Kokių paslaugų pasigendate labiausiai karantino metu?