Naujienos

Lit ruduo_PancerovasAuksinis ruduo ir jam parankėn įsikibusi Bobų vasara į Pamario kraštą atnešė gražią šventę - literatūrinį rudens konkursą „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį...“, kurį jau šeštą kartą surengė Šilutės bibliotekininkai.

Konkursui buvo pristatyti per pastaruosius 3 metus išleisti Šilutės kraštiečių ir šilutiškių  61 autoriaus 81 leidinys, o konkurso nuostatus atitiko ir buvo vertinamos 52 autorių 70 knygų. Į Šilutę atvykę kraštiečiai rašytojai bendravo su skaitytojais seniūnijose, diskutavo, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse.

Penktadienį įvykusios šventės kulminacijos metu buvo apdovanoti devynių konkurso nominacijų nugalėtojai,o pirmojo Mažojoje Lietuvoje knygynėlio įkūrėjo Fridricho Bajoraičio literatūrinė premija įteikta žurnalistui Dovydui Pancerovui už publicistinį romaną „Kiborgų žemė“, kuriame jis aprašė įspūdžius, apsilankęs Ukrainos karo zonoje.

„Knyga pasakoja, kaip jaučiasi paprastas bičas su kedais ir džinsais, atsidūręs revoliucijoje“, - atsiimdamas apdovanojimą apie savo knygą sakė žurnalistas.

Jis taip pat išdavė paslaptį, jog jau yra parašęs ir antrąją knygą, kuri knygynų lentynose atsiras kitais metais.

rekordinis skaicius_pauksciu3Esame naujo rekordo per pastaruosius 90 metų išvakarėse - penktadienį, spalio 12 dieną Ventės rago ornitologinėje stotyje buvo sužieduota jau 107 tūkstančiai sparnuočių, skaičiuojant nuo šių metų sausio 1-osios.

Stoties vedėjas Vytautas Jusys sako, jog šiemetinė rudeninė paukščių migracija pateikė tikrą staigmeną - jau viršytas net ir iki šiol rekordiniu laikytas 105 000 sužieduotų paukščių skaičius, kuris buvo pasiektas 2003 metais. Tuomet tai buvo rekordas nuo pat paukščių žiedavimo Ventėje pradžios - 1928-ųjų metų. Tad akivaizdu, kad iki metų pabaigos ir dabartinis rekordas dar bus gerokai viršytas, mat sparnuočiams žiedeliai maunami net iki šalnų.

 

1049 93bfc5703fea0c9e191368cc728799a1Jaunų šeimų būsto programai regionuose 2019 metais planuojama skirti 10 mln. eurų. Šios lėšos numatytos kitų metų biudžeto projekte, kuriam pritarė Vyriausybė. Valstybės biudžeto projektui dar turi pritarti Seimas.

ZEAITAITIS 2Partijos Tvarka ir teisingumas statusas Lietuvos valdžioje pasikeitė: ji atsidūrė valstybės valdančiojoje koalicijoje, liko be Rolando Pakso ir Kęsto Komskio, o didesnioji partijos pusė išsirinko naują pirmininką, mūsų žemietį Remigijų Žemaitaitį.

Partijai Tvarka ir teisingumas tapus valdančiosios koalicijos dalimi LR Seime, jos pirmininkas R.Žemaitaitis išrinktas ir Seimo pirmininko pavaduotoju.   

Šilutės savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis tik prieš porą savaičių išrinktam partijos pirmininkui surengė spaudos konferenciją, kurioje paprašė R.Žemaitaičio papasakoti apie partijos Tvarka ir teisingumas pasikeitimus ir siekius.

 

0.936029001539760818Neries regioninio parko Elniakampio kraštovaizdžio draustinyje aptikta pirmoji šiame parke ir trečioji visoje šalyje itin reto augalo – žaliosios kalnarūtės (Asplenium viride) – radavietė.

Ar aukosite/aukojote „Maisto banko“ akcijoje?

Ukmergės naujienos