Naujienos

gelynai Vismantienes_1Sinavadai, viendienės ir plukės, penstemonai, flioksai ir tulpės, pentiniai, juodžolės, palemonai, monsteros, katilėliai ir gvaizdės, bergenijos, saulainiai, saulakės, ramunės, viksvos ir ypač retas, o rudenį neįtikėtinai įspūdingas japoniškasis pelėvirkštis...

Tai tik menka dalis visų daugiamečių augalų, kuriuos randame šalia Žemaičių Naumiesčio, Kulėšų kaimo pakraštyje įsikūrusios Vilijos VISMANTIENĖS ūkyje.

Iš viso jame auga apie 400 dekoratyvinių augalų rūšių, be to, kiekvienos jų - bent po kelias ar net keliolika veislų. Deja, šiemet šalnos pakando didelę dalį augalų, tad dar negalime pamatyti viso  grožio.

zvaigzdunei 24„Šį šeštadienį šilutiškiai nepasidavė saulei, o pasidavė lietui“, - į šokių kolektyvo „Žvaigždūnė“ koncertą susirinkusią pilnutėlę žiūrovų salę suglumino Šilutės r. savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė, nes mieste lietaus nebuvo nė lašelio - karštis tiesiog alino. Bet pratęsusi mintį sulaukė publikos ovacijų: „Juk šioje scenoje matėme tikrų tikriausią žvaigždžių lietų!“

Iš tiesų, spindintį ir skambantį 24-ojo gimtadienio koncertą surengusi „Žvaigždūnė“ vėl sužavėjo šimtus šilutiškių.

Naują programą gimtadienio koncerte pristatęs kolektyvas rytoj pradžiugins dar daugiau žiūrovų, nes šoks Šilutės miesto šventės vakaro programoje.

 Ekskursija prie_sienosArtėjant Šilutės gimtadieniui, mūsų miesto muziejininkai surengė nemažai nemokamų renginių, kurių metu šilutiškiai ir miesto svečiai galėjo daugiau sužinoti apie šį kraštą ir jo istoriją.

Vienas tokių - nuo H.Šojaus muziejaus iki naujosios Šilutės sienos pabaigos vykusi ekskursija, kurią vedė muziejininkė Roma Šukienė. Atėjusieji išgirdo įdomių ir tikrai negirdėtų faktų.

jaunimo forumasBalandžio pabaigoje Šilutėje pirmą kartą surengtas forumas jaunimui, kuriame kompetentingi meno, teatro, muzikos sričių lektoriai 80-iai mokinių iš Šilutės rajono, Klaipėdos bei Palangos pasakojo apie jaunimo galimybes atsiskleisti, kurti.

partneriu zenklai_pludes._jpgŠilutė - Borisovas (Baltarusija) ir Šilutė - Kolobžegas (Lenkija). Gali būti, jog tokiais maršrutais netrukus prasidės mūsų rajono vadovų, meno kolektyvų ir nevyriausybinių organizacijų judėjimas. Rajono savivaldybės Taryba šios savaitės posėdyje planuoja pritarti sutarčių su šiais dar dviem bendradarbiavimo partneriais pasirašymui.

Tai bus septynioliktas ir aštuonioliktas Šilutės užsienio partneriai, nes mūsų savivaldybė jau yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartis su 16 miestų ir rajonų savivaldybių Latvijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Turkijoje, Belgijoje, Ispanijoje ir Italijoje.

Be to, jau paaiškėjo ir ženklų, nurodančių atstumais iki visų Šilutėspartnerių, konkurso nugalėtojas: konkursą laimėjo gerai žinomo krašto menininko, Šilutės meno mokyklos mokytojo Andriaus Sirtauto pasiūlytos „Plūdės“.    

Savaitės klausimasAr eisite į Šilutės miesto šventės renginius?

Ukmergės naujienos

,,,,