Spaudos projektas

DSC 0389Renginys, kuriame nebuvo nė vieno surūgusio veido; tikra bendrystės, draugystės ir bičiulystės šventė; susibūrimas, kuriame visi draugiški visiems, ir į kurį sueinama tikrai ne pilvą - labiau dūšią pamaloninti, - tai vis šeštadienį Senojo turgaus aikštėje kunkuliavusio jubiliejinio - 10-ojo Žuvienės virimo čempionato dalyvių atsiliepimai.

Tądien senąją turgaus aikštę užtvindė tūkstantinė žmonių jūra, kaip ir prieš kelis šimtus metų, kai čia vykdavo Šilutę garsinę žuvies turgūs. Paragauti įvairių skonių žuvienių, pasivaikščioti po istorinį Šilokarčemos turgų ir pabendrauti su šilutiškiais atvyko daug garbių svečių iš užsienio ir Lietuvos. Į Šilutę verdant gardžiausią žuvienę išbandyti savo jėgas suvažiavo 57 komandos (10-čia daugiau nei pernai), iš kurių po dvi buvo iš Rusijos ir Lenkijos, po vieną iš Vokietijos ir Latvijos. Daugiau kaip pusė komandų - 35 buvo atvykusios ne iš Pamario krašto.

Per kelias valandas šios komanos išvirė 3 t 900 l žuvienės - daugiausiai per visą Žuvienės virimo čempionato istoriją. Komandų šefai į katilus dėjo nuo karpių iki pūgžlių, bei širdelėmis pjaustytų morkų, o ant komandų stalų buvo galima pamatyti netgi žuvies ašarėlių... Tačiau visi konstatavo, jog svarbiausias ingredientas, be kurio neišvirsi skanios žuvienės - gera nuotaika ir meilė.

Komisija nusprendė, kad šiemet absoliutaus čempionato nugalėtojo vardo vertas Mažeikių „Kobinys“. Mažeikiškiams atiteko prizas - 30 kg sveriantis rūkytas šamas, o jų žuvienės virimo meistrui Jonui Pocevičiui -  vardinis čempiono žiedas.

poetas Lembertas_2-Eugenijus-muida-ir-Ramun-DragenytRugpjūčio 30 d. Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko knygos „Poezija“ apie poetą, notarą ir visuomenininką Praną Lembertą sutiktuvės. Poetui gyvam esant buvo išleisti du poezijos rinkiniai „Saulėtekiai“ (1935), „Baltija šaukia“ (1947), po jo mirties publikuotas rinkinys „Tau, sesute“ (1969) ir keletas kitų. Ši, naujoji knyga, pasirodė jo 120-ųjų gimimo ir 50-ųjų mirties metinių proga.

f1 TENPaskutinį vasaros savaitgalį Klaipėdos apskrities savivaldybių komandos suvažiavo į Gargždus, kur vyko XI Lietuvos seniūnijų vasaros sporto žaidynių II etapo atrankinės varžybos. Jose dalyvavo apskrities seniūnijų komandos, kurios I žaidynių etape iškovojo pirmąsias vietas. Tai Klaipėdos, Klaipėdos rajono, Kretingos, Skuodo rajonų, Rietavo ir Šilutės rajono sportininkai.

Dalyviai varžėsi 11-oje rungčių. I-III vietas šiame etape iškovojusios komandos, o stalo teniso ir futbolo I-II vietas, įgijo teisę žaisti finale, kuris antrus metus iš eilės vyks Jonavoje rugsėjo 15 d.

knyga apie_maironiRugpjūčio 28 d.  Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Švėkšnos filiale viešėjo Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Naujosios literatūros skyriaus mokslo darbuotojas, mokslinių straipsnių autorius Eugenijus Žmuida. Jis pristatė paties sudarytą knygą „Maironis: laiškai. Atsiminimai“. Įdomų literatūrologo pasakojimą papildė skaitovės, literatūros kritikės Ramutės Dragenytės skaitomi poeto eilėraščiai, ištraukos iš laiškų.   

RUSNEJE 6Rugsėjo 2-ąją, sekmadienį daugiau nei pora šimtų žmonių suėjo į vasaros pabaigtuves Algimanto ir Virginijos Svitkinų sodyboje Rusnėje. Čia ant Atmatos upės kranto kaimo turizmo organizatoriai, kartu su renginių vedėju Vygantu Stoškumi, jau trečius metus taip užbaigia vasaras Rusnėje.

Pasak V.Stoškaus, vargu ar kas Rusnėje turi dar patogesnę ir erdvesnę sodybą ant Atmatos upės kranto, kurioje galėtų susirinkti toks būrys žmonių. Žmonės čia susirenka tiesiog papramogauti, pažaisti, pasiklausyti populiarios liaudiškos ir estradinės muzikos. Renginys nemokamas, muzika ir žuvienė - šeimininkų, visiems nemokamos ir atrakcijos, ir daugelis žaidimų. Tačiau jeigu kas nori kokio nors iš toli atvežto niekučio ar gardesnio rūkytos žuvies kasnio, tai prekybininkams tenka ir susimokėti.

Ukmergės naujienos