Boksas

boksasLRT RADIJO klausytoja domisi teisėjavimu Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. „Mane stebina teisėjavimas olimpiadoje. Stebėjau mūsų boksininko kovą, manau, buvo akivaizdu, kad turėjo laimėti mūsų sportininkas, bet pergalė teisėjų sprendimu atiteko kitam, konkrečiai – uzbekui. Kodėl negalima apskųsti olimpinių žaidynių teisėjų vertinimo?“ – klausia ji.

boksasLiūdnai dėl teisėjavimo pagarsėjusios Rio žaidynių bokso kovos įgavo dar blogesnį atspalvį. Tarptautinė bokso asociacija (AIBA) paskelbė, kad nušalino septynis teisėjus, dirbusius Rio žaidynėse.

Evaldas PetrauskasEvaldas Petrauskas Rio de Žaneiro olimpiados bokso turnyrą baigė vos pradėjęs.

Svorio kategorijoje iki 64 kg 24-erių lietuvis teisėjų sprendimu nusileido penkeriais metais vyresniam indui Manoj Kumarui.

petrauskas rio olimpiadojeŠiuo metu viso pasaulio dėmesį prikaustė Rio de Žaneiro vasaros Olimpinės žaidynės. Šeštadienį įvykusios iškilmingos atidarymo ceremonijos metu tarp Lietuvos sportininkų žygiavo ir šilutiškis boksininkas 24 metų Evaldas Petrauskas.

Sportininkas sužibėjo prieš ketverius metus Londono olimpinėse žaidynėse. Tuomet mažai kam žinomas boksininkas iškovojo bronzos medalį. Daugeliui tai buvo staigmena. Šiemet jis - jau žinomas ir varžovams, ir žiūrovams. Rio žaidynėse Evaldas kovos jau kitoje svorio kategorijoje nei Londone.

Žvelgiant į boksininko „Facebook“ profilį akivaizdu, kad jis gerai nusiteikęs, spinduliuoja optimizmu.

Kad Evaldas psichologiškai stiprus „Šilutės naujienoms“ patvirtino ir „visa dūšia“ jį palaikantis Šilutės legendinis bokso treneris Vincas Murauskas.

PetrauskasRugpjūčio 10 d. Rio de Žaneiro žaidynės prasideda Londono olimpiados prizininkui Evaldui Petrauskui. Svorio kategorijos iki 64 kg pirmajame etape 24 metų lietuvis kovos su penkeriais metais vyresniu indu Manojumi Kumaru. Ši akistata prasidės 18.30 val., kai Lietuvoje jau bus 0.30 val.

boksininkai komandaSmagu, kai Šilutės sporto mokyklos bokso trenerio Vinco Murausko auklėtiniai gina Lietuvos garbę pasaulio bokso čempionatuose. Ne išimtis - Austėja Aučiūtė, kuri pirmą kartą jėgas išbandė pasaulio moterų bokso čempionate. Nors medalio parsivežti nepavyko, bet debiutas tikrai neblogas.
Taip pat ir trenerio treniruojami Vytautas Balsys ir Robertas Jokulys Lietuvos garbę gynė Europos jaunimo (17-18 metų) bokso čempionate. Vytautas čempionate pasirodė geriausiai iš visų lietuvių - laimėjo sidabrą.

 boksas visiMarijampolėje vyko Lietuvos jaunių bokso čempionatas. Šilutės sporto mokyklos Vinco Murausko treniruojami auklėtiniai parsivežė ir sidabro, ir bronzos medalius.    

evaldas-petrauskas-71014356Lietuvos boksininkas Evaldas Petrauskas olimpiniame atrankos turnyre užėmė antrą vietą. Svorio kategorijoje iki 64 kg antruoju skirstytas E. Petrauskas finale 0:3 (27:30, 27:30, 27:30) pralaimėjo turnyro favoritui Lorenzui Sotomayorui iš Azerbaidžano.

boksas FPirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako vardo turnyre triumfavo šeimininkai - Lietuvos boksininkai.

Vilniuje jau vienuoliktus metus iš eilės vykusiame šiame  tarptautiniame jaunimo turnyre lietuviai iškovojo 9 medalius ir už nugaros paliko bokso madas pasaulyje diktuojančias Rusiją, Ukrainą, Kazachstaną ir Uzbekiją.

Šilutės sporto mokyklos du auklėtiniai, kuriuos treniruoja Vincas Murauskas, vieninteliai iškovojo aukso medalius ir tapo savo svorio kategorijų čempionais.

Čempionu galėjo tapti ir trečias šilutiškis - Lukas Petrauskas, bet minimaliu skirtumu teisėjai pergalę skyrė Luko varžovui.