Boksas

Petrauskas Prezidente Dainiaus Labuio ELTA nuotrĮ pasaulio bokso elitą meteoro greičiu įsiveržęs dvidešimtmetis šilutiškis Evaldas Petrauskas neketina sustoti ir yra kupinas ryžto įrodyti, kad bronzos medalis 2012 metų Londono olimpinėse žaidynėse nebuvo vienadienė sėkmės akimirka.

2012-ieji Lietuvos boksininkams ilgam išliks atmintyje. Po sunkios kovos su liga lemiamą savo gyvenimo kovą pralaimėjo legendinis Algirdas Šocikas. Vis dėlto visuomet stipriais odinės pirštinės meistrais garsėjusi Lietuvos bokso kalvė turi talentų, tęsiančių šlovingąsias tradicijas – E.Petrauskas parvežė pirmąjį boksininkų olimpinį medalį nepriklausomos šalies istorijoje.

Vasarą iškovotas šilutiškio apdovanojimas – vos penktasis, kurį mūsų šalies boksininkai pelnė svarbiausiose planetos varžybose. Iki šiol visus medalius Lietuvos boksininkai buvo iškovoję atstovaudami Sovietų Sąjungos rinktinei: 1968 m. Mechike Danas Pozniakas laimėjo auksą, Jonas Čepulis – sidabrą, antrąja vieta 1964-ųjų Tokijo olimpiadoje tenkinosi Ričardas Tamulis, o 1956 m. Melburne bronza pasipuošė Romualdas Murauskas.

„2012-ieji man buvo įsimintiniausi ir geriausi metai, tačiau tikiuosi, kad didžiausi dalykai dar priešakyje“, – sakė E.Petrauskas.

SG100315Europos bokso olimpinių vilčių (19-22 metų) čempionate Kaliningrade (Rusija) sidabro medalį pelnė bei vicečempiono titulu tenkinosi šilutiškis Evaldas Petrauskas.

2012 metų Londono vasaros olimpinių žaidynių bronzos medalininkas svorio kategorijoje iki 64 kg antradienį finale 8:13 pralaimėjo nugalėtoju tapusiam turnyro šeimininkui Avakui Uzlianui.

Taipm pat šilutiškis Edgaras Skurdelis (60 kg) turnyre Kaliningrade iškovojo bronzą.

boksasŠilutės sporto mokyklos trenerio Vinco Murausko auklėtiniai puikiai boksuojasi įvairiuose Europos, tarptautiniuose bei Lietuvos čempionatuose. Iš jų jie parsivežė ne vieną medalį. Pasak trenerio, nespėjus grįžti iš vieno čempionato, po kelių dienų reikia važiuoti į kitą. Žinoma, tai vargina, bet norint gerų rezultatų reikia dirbti.

boksasIš Klaipėdoje vykusių Lietuvos jaunučių finalinių bokso varžybų aštuoni Vinco Murausko auklėtiniai grįžo pasipuošę medaliais. Iš viso varžybose dalyvavo 25 komandos, boksininkai varžėsi 20-yje svorio kategorijų.

Klaipėdos sporto centro lengvosios atletikos manieže vyko ir geriausio trenerio konkursas. Kad išsiaiškintų, kuris treneris užėmė I vietą, buvo sumuojamos jų auklėtinių prizinės vietos. už I vietą buvo skiriami 54 taškai, už II - 46, III- 38. Susumavus taškus paaiškėjo, kad trenerių konkursą laimėjo Šilutės sporto mokyklos treneris V.Murauskas.

petrauskas medalisLondono olimpinėse žaidynėse bronzos medalį iškovojęs šilutiškis Evaldas PETRAUSKAS Šilutės uoste sutiktas kaip čempionas.

Jei būtų galėjusi, tūkstantinė minia boksininką būtų nešiojusi ant rankų. Pirmą kartą olimpietis parodė iškovotą medalį savo kraštiečiams, taip laimėjęs lažybas ir privertęs Seimo narį Arūną Valinską į sceną užlipti pasipuošusį suknele.

Evaldas Petrauskas olimpiada3-Tomo Gaubio ELTA nuotrSekmadienį gestant olimpinei ugniai ir visam pasauliui šlovinant olimpinį judėjimą, Londono olimpiniame stadione medalį prie lūpų glaudė ir istorinės pergalės euforijos neslėpė traksėdiškis boksininkas Evaldas Petrauskas. Vakar jis iškilmingai sutiktas ir emocingai pagerbtas Vilniuje su kitais Lietuvos olimpinės rinktinės sportininkais, iškovojusiais mūsų šaliai visų spalvų medalių.

Visa Lietuva neabejoja, kad 20-metis olimpiados debiutantas Evaldas buvo vertas ne jį puošiančio bronzos medalio, o mažiausiai sidabro.

„Evaldai, tu mums - nugalėtojas“, - tūkstančiuose sveikinimo žinučių rašė Evaldui kraštiečiai, tautiečiai, kitų šalių gerbėjai.

O bronzos medaliu pasipuošęs Evaldas, nurijęs visus kartėlius dėl nesąžiningo teisėjavimo pusfinalio kovoje, neslėpė emocijų: „Tokį džiaugsmą švęsiu visą gyvenimą!“.

E.Petrauskas su pirmuoju treneriu V.Murausku. / Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr.Evaldas Petrauskas skinasi kelią link bronzinio Londono olimpinių žaidynių apdovanojimo. Varžovą talžantis lietuvis viena ausimi taip pat klauso per visą salę aidinčių patarimų. „Mušt reikia, Petriuk, mušt reikia!“ girdimas užkimęs lietuviškas balsas. Ir šie patarimai sklinda ne iš olimpinės rinktinės trenerio Vladimiro Bajevo. Tribūnose gerklę laido pirmasis E.Petrausko treneris Vincas Murauskas. Jis negali susitaikyti su tuo, kad pirmą kartą buvo atskirtas nuo savo auklėtinio – Lietuvos sporto vadovai jam nesuteikė leidimo vykti į Londoną, rašo portalas 15min.lt.

Radęs rėmėjų, V.Murauskas atvyko į olimpinių žaidynių sostinę. Tačiau garbaus amžiaus šilutiškis iš savo santaupų turėjo pirkti bilietus į kiekvieną auklėtinio dvikovą.

Už galimybę savo auklėtiniui dalinti patarimus per pusfinalio dvikovą Murauskas už tai turėjo pakloti 95 svarų sterlingų (daugiau nei 400 litų).

2Beveik prieš porą metų „Lietuvininkų vilties“ vardą ir premiją, Šilutės savivaldybės įsteigtus apdovanojimus, pelnęs vaikinukas iš Traksėdžių Evaldas Petrauskas su kaupu gimtinei įrodė - įdėtas viltis (tėvų, senelių, draugų, mokytojų, trenerio, Pamario krašto visuomenės) jis nori, moka, stengiasi pateisinti. Ir jam sekasi!

Pasakojame sagą apie šilutiškį olimpietį "mažąjį tanką" E.Petrauską  -  naują bokso pasaulio žvaigždę, po 44 metų pertraukos parvešiantį Lietuvai olimpinį medalį.

E.Petrauskas apmaudžiai pralaimėjo korėjiečiui. / Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.Tvirti Evaldo Petrausko smūgiai vėlų penktadienio vakarą Londono olimpinių žaidynių ringe nepadėjo boksininkui iškovoti pergalės.

"Mano nuomone, laimėjau aš. Kiek supratau, publikos nuomonė buvo tokia pati", - po olimpinio bokso turnyro pusfinalio tiesiai šviesiai pareiškė boksininkas.

Bokso svorio kategorijoje iki 60 kg traksėdiškis E.Petrauskas teisėjų sprendimu pusfinalyje pralaimėjo varžovui iš Pietų Korėjos Soonchului Hanui 16:18 (4:5, 5:6, 4:7). Lietuvių boksininkas iškovojo olimpinį bronzos medalį.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt