Pažintis

vaistazoliu galia 2Visuomenės sveikatos specialistai praneša, kad padaugėjo sergančiųjų ūmiomis peršalimo ligomis. Kaip nuo jų apsisaugoti, ar susirgus būtina saujomis vartoti cheminius vaistus, ar vis tik sveikatos pasisemti galime iš gamtos? Kas geriau tai gali žinoti, jei ne mūsų močiutės, paslaptis apie gydomąsias gamtos galias perduodančios iš kartos į kartą.

martynasgirulisŠiuolaikinė medicina ir valios pastangos gali padaryti, iš pirmo žvilgsnio, neįmanomus dalykus. Į Lietuvą sugrįžo bioninio rankos protezo transplantacijai besiruošiantis pagėgiškis Martynas Girulis. Oro uoste vaikinas sutiktas su dainomis - atlikėjai Grūdas ir Vudis linkėjo jam greičiau pasveikti. Su dainomis Martynas išlydėtas ir medikų. Austrijoje vaikinui sėkmingai buvo atlikta parengiamoji operacija - į protezuojamą ranką persodinti kojos nervai.

Dvidešimtmečio laukia dar dvi operacijos, per kurias bus įsodintas kaulas ir galiausiai - protezas. Į tėvynę neįgalus vaikinas grįžo kupinas vilties pasiekti gyvenimo tikslą - tapti savarankišku, darbingu ir taip atsidėkoti visiems padėjusiems nelaimėje.

kmita„Muzika - viena geriausių terapijų. Ji padeda užmiršti savo ligas, rūpesčius ir bėdas. Viskas tarsi paskęsta dainoje. Repeticijos - mūsų gyvenimo varomoji jėga“, - tokius vertinimus neretai išklauso šilutiškiams ir viso rajono gyventojams gerai pažįstamų keturių meno kolektyvų vadovas Antanas KMITA.

Profesionalus orkestro dirigentas šiuo metu vadovauja Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos ansambliui „Kvietkelis“, kapelai „Šilo aidai“, Šilutės psichikos sveikatos ir psichoterapijos centre suburtam ansambliui „Dainos pakylėti“ bei Inkaklių „Dainoriams“.

Dauguma tų keturių kolektyvų narių - neįgalūs ir pagyvenę žmonės, tad artėjanti Pasaulinė psichikos sveikatos diena, regis, būtent tas laikas, kuomet verta kalbėti apie muzikos poveikį neįgalaus žmogaus pasauliui. Anot A.Kmitos, tas poveikis neįkainojamas ir įvertinti jį būtų sunku.

veronika siaurietiskasŠią moterį pažįsta dauguma šilutiškių ir ji pažįsta daugelį. Ne tik todėl, kad Šilutėje gyvena nuo jaunystės ir čia mokėsi, bet dar ir todėl, kad ir šiandien, jau sulaukusios 70-mečio, jos pilna visur: ji dalyvauja visuose rajono vadovų, Seimo narių ir ministrų susitikimuose su Šilutės gyventojais, nepraleidžia nė vieno šilumos ar vandens tiekėjų kvietimo pabendrauti, o artėjant rinkimams - nė vienos politinės partijos štabo atidarymo.

Be to, ji dar suspėja aplankyti įdomias lektorių paskaitas apie sveikatos stiprinimą, aktyviai dalyvauja Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ veikloje ir visuose renginiuose, kartu su Šilutės „Bočiais“ kasmet vyksta į Vilniuje rengiamus šios dienos minėjimus, įsijungia į pasaulinės savaitės be automobilio renginius.

azuoliukas vaikai valgoUžauginti sveiką vaiką - tas pats, kas pastatyti namą - ir vienam, ir kitam reikalingi tvirti pamatai, - tokį posakį, spėjame, girdėjo dažnas. Tie tvirti pamatai vaiko gyvenimui - jo sveikata ir tai bene svarbiausias tėvų rūpestis.

Specialistams vis garsiau trimituojant apie modifikuotų maisto produktų, energinių gėrimų, traškučių ir kitokių smarkiai tautiečių pamėgtų produktų žalą, neretas tik trauko pečiais: tad ką tam vaikui iš viso duoti?

„Pasirinkimas, be abejo, yra ir net gana platus“, - tvirtina kasdien vaikų mitybos valgiaraštį sudarinėjanti Šilutės vaikų darželio „Ąžuoliukas“ bendrosios praktikos slaugytoja Rima OZGIRDIENĖ.

Slaugytojai tenka kasdien suplanuoti pusryčius, pietus, vakarienę ir net pavakarių užkandžius trims didelėms vaikų grupėms: lopšelinukams, darželinukams ir specialiųjų poreikių turintiems mažyliams. Privalu į vaikų mitybą neįtraukti žalingais pripažintų maisto produktų.

Yamaha merkuseva ruoniukasTinkama muzika vaiko pasaulį užlieja teigiamomis emocijomis ir dovanoja šypsenas. Savo pažintį su muzika kūdikis pradeda dar būdamas motinos įsčiose - jį ramina mamos niūniavimas, klasikinė muzika, artimųjų balsai. Naujagimiui didžiausias malonumas būti ant mamos rankų ir klausytis jos balso, lopšinių.

Ankstyvojo muzikinio lavinimo nauda neabejotina. „Tai didžiulė tėvų dovana vaiko emocinei sveikatai, nuo kurios priklauso ir likusioji sveikata“, - teigė jau aštuntus metus Šilutėje gyvuojančios privačios YAMAHA muzikos klasės mokytoja Aušra Šlažienė.

aklieji 1Rega - vienas svarbiausių (gal net ir pats svarbiausias) žmogaus pojūčių. 80 procentų informacijos apie išorinį pasaulį - mus supančių daiktų formą, dydį, spalvą, nuotolį ir kryptį iki jų - mes gauname akimis stebėdami aplinką. Taigi didžioji dalis mūsų žinių apie pasaulį susijusios su rega. Šis jutimas itin svarbus mokantis, dirbant ir gyvenant visavertį socialinį gyvenimą. Tai aišku kiekvienam.

O štai sąvokos „tiflologija“, „taikomoji tiflotechnika“, „tiflopedagogika“ tikrai suprantamos ne kiekvienam. Todėl šį kartą „Sveikatos šaltinis“ kalbina tiflopedagogę, 15 metų su regėjimo negalią turinčiais vaikais dirbančią šilutiškę Almą NAUSĖDIENĘ.

Kalbiname ne tik norėdami paaiškinti skaitytojams minėtų terminų reikšmę, bet ir todėl, kad silpnaregių ir vaikų, kuriems reikalinga regos korekcija, sparčiai daugėja. Vadinasi, daugėja ir problemų visuomenėje, šeimose. Mūsų pašnekovė tai, be abejo, patvirtina.

gydytojas bartkus kabineteNuo liepos vidurio rajono gyventojų sveikatinimo klausimus koordinuoja naujas savivaldybės gydytojas Marius BARTKUS.

Grynakrauju šilutiškiu save vadinantis medikas yra baigęs Šilutės pirmąją gimnaziją, vėliau - visuomenės sveikatos mokslus tuometiniame Kauno medicinos universitete (dabar - Lietuvos sveikatos mokslų universitetas). Dar studijuodamas dirbo universitete, baigęs mokslus - privačiose klinikose ir farmacijos kompanijose.

Naujasis savivaldybės gydytojas sako, kad kuruojant šią sritį išgalvoti temų ar naujų problemų jam nereikės - visuomenės sveikatos (o tiksliau - nesveikatos) sritis jam gerai žinoma, o žinių apie sveikatą niekada ir niekam nėra per daug.

gydytoja ieva bucyteŠilutės pirminės sveikatos priežiūros centrai ir sunkmečiu sugeba privilioti jaunus medikus. Jau kelios savaitės Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) dirba nauja gydytoja Ieva BUČYTĖ.

Šeimos gydytojas turi galimybę geriau pažinti savo pacientus, jo santykiai su pacientais yra artimesni - tokia nuostata vadovaujasi 28-erių metų medikė, pasirinkusi bendrosios praktikos gydytojo specializaciją.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt