Pažintis

ovidijus ringys 1Jėgas atimanti, alinanti dieta, kalnai skalbinių ir pagerėję mokymosi rezultatai - įdomiausius savo sportinės karjeros vingius kaip žirnius beria Šilutę garsinantis gimnazistas Ovidijus RINGYS.

„Gerai, kad specialaus šepetėlio dantims kol kas nereikia“, - šypteli vaikinas, o mums belieka tik klausytis, ką apie itin raumenis vystančią sporto šaką pasakoja šis jaunas sportininkas ir kuo čia dėtas dantų šepetėlis.

Ar ši sporto šaka prideda sveikatos ar atima, spręskite patys.

dainius kinderisŠilutiškis keliautojas, dviejų knygų autorius, sportininkas trisdešimtmetis Dainius Kinderis pasižymi ištverme, kuri kelia nuostabą. Autostopu nukeliavęs per visą Afrikos pakrantę, išmaišęs Tolimųjų Rytų šalis vyras tuo nepasitenkina ir plečia savo galimybių ribas.

Dabar siekia įveikti sudėtingiausių ištvermės varžybų trasą ir tam ruošiasi net būdamas nepalankiausiose sportui vietovėse.

sorokaite irenaKaip atrodo gyvenimas tamsoje? Ką reiškia tarsi iš naujo mokytis vaikščioti, o pasaulį pažinti tik lytėjimu? Sveiki žmonės nė neįsivaizduojame, kaip reikėtų pakelti tokį likimo smūgį, o daugiau nei dvi dešimtis metų šviesos nereginti šilutiškė Irena SOROKAITĖ su tokiu likimu jau susitaikė.

senolio jubiliejusTokio guvumo, šviesaus proto, geros atminties ir, aišku, sveikatos, kiek jos turi šilutiškis Pranas MATUZAS, gali pavydėti kiekvienas. Net žymiai už Praną jaunesni.

Penktadienį 95-ąjį jubiliejų atšventęs vyras, kurio net senoliu liežuvis nesiverčia vadinti, išduoda savo ilgaamžiškumo paslaptį, kurios svarbiausia sudėtinė dalis - nuolatinis judėjimas.

invalide slajieneKone visas gyvenimas - 60 metų - netekus vienos kojos. Tai likimas, kurio nepavadinsi kitaip, kaip vienu sunkiausių, duotų žmogui. Per tą laiką išauginti vaikai, pasistatyti namai, nuravėta begalės daržų, melžtos karvės ir prižiūrėtos kiaulės... Sakote, neįmanoma? „Įmanoma“, - atitaria šilutiškė Darata ŠLAJIENĖ, gruodžio 19 dieną sulauksianti 85 metų jubiliejaus.

Tiesa, senolės skruostu nuriedanti išdavikė ašara karts nuo karto išduoda - sunku buvo. Labai sunku. „Bet ką pakeisi? Kur nubėgsi?“, - vėl lyg savęs, lyg pašnekovų klausia močiutė. Ir su mėgėjais dejuoti, reikia ar nereikia - keiksnoti likimą, dalijasi ilgamečiais išgyvenimais ir savos - moteriškos - stiprybės receptais.

TRAUMATOLOGAI 2Artėjant plikšalai, sniegui ir kitiems traumų tikimybę didinantiems veiksniams, tikėtina, kad kai kuriems iš mūsų teks apsilankyti Šilutės ligoninės Traumatologijos skyriuje. Per metus pagalbos dėl įvairiausių traumų čia prireikia daugiau nei 700 pacientų, atliekama apie 500 planinių operacijų.

Šie skaičiai būtų dvigubai didesni, jei būtų priskaičiuotas ir gydytojų ortopedų traumatologų indėlis budėjimų priėmimo skubios pagalbos skyriuje metu.

Cesnulis pagrindineVokiška tvarka, disciplina ir drausmė treniruotėse, varžybose ir gyvenime - taip trumpai būtų galima apibūdinti šilutiškį futbolo trenerį Svajūną ČESNULĮ. Į kraują įaugęs ir režimo laikymasis bei supratimas, kad norint ką nors pasiekti, reikia kai ką aukoti.

Tą treneris diegia savo mokiniams, kartu nuo mažumės juos mokydamas savarankiškumo ir vyriškumo.

manfredas liutkus2Šilutiškį gydytoją Manfredą LIUTKŲ, pasirinkusį anesteziologo - reanimatologo medicininę specialybę, žengti medicinos keliu iš dalies pastūmėjo mamos ir močiutės pavyzdžiai. Močiutė Šilutės ligoninėje dirba neurologe, mama darbuojasi Psichikos sveikatos centre.

O M.Liutkus savo karjeros pradžią sieja su Londonu, kur po praktikos ir mokslų rezidentūros metais jo jau laukė Didžiosios Britanijos sostinės „Queen“ ligoninė.

Tylaite argentinaVakar visame pasaulyje minėtą Diabeto dieną šia liga serganti šilutiškė mokytoja Rymantė TYLAITĖ vadina švente. Sako, kai kurie žmonės dėl to stebisi: kaip galima džiaugtis, kad yra tokia liga?

„Mums, diabetikams, ši diena yra šventė, nes ji minima per kanadiečio Frederiko Bantingo gimtadienį. Jis kartu su Džonu Makleodu atrado būdą insulinui gaminti ir suteikė mums viltį gyventi“, - šypsosi gyvenimo džiaugsmu trykštanti moteris.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos