Pažintis

kruties vezysSpalio 15-oji buvo pasaulinė krūties diena. Pasitikrinti dėl krūties vėžio Lietuvos moteris ragino Nacionalinio vėžio instituto specialistai, medikai, politikai, visuomenininkai
„Ketvirtadalis Lietuvos moterų, 2011 m. susirgusių krūties vėžiu, dar neturėjo 50-ies, - sakė Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė. - Tai iš tiesų didžiulė valstybinio svarbumo problema, nes šioms socialiai aktyvioms, dar vaikų iki galo neužauginusioms jaunoms moterims mes turime užtikrinti ir kuo ankstyvesnę diagnostiką, ir gydymo kokybę bei prieinamumą, ir, neabejotinai, gyvenimo kokybę po gydymo.“

svarios rankos naumiestisLietuvoje paskelbta iniciatyva „Švarių rankų šokis 14“, kurią organizuoja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras kartu su Sveikatos apsaugos ministerija ir Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija. Šia iniciatyva siekiama išugdyti tinkamus vaikų rankų higienos įpročius ir į rankų plovimo procesą pažvelgti linksmai.

valgau ir liekneju suknele pries 30 metuSpalio 28 d. (antradienį) 17 val. Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Periodikos skaitykloje (I a.) vyks knygos „Valgau ir lieknėju: ką valgyti visus metus ir kiekvieną dieną” pristatymas.

Dalyvauja ir patirtimi dalijasi šios knygos bei unikalios mitybos metodikos autorė, kaunietė medikė, mokslininkė Alma MIELIAUSKIENĖ.

Valodskiene su seneliais„Gyvenimas yra toks gražus“, - pokalbio pradžioje pozityvumo užtaisu nustebina Šilutės senelių globos namų direktorė, šiemet rajono „Metų socialinės darbuotojos“ vardą pelniusi Danutė VALODSKIENĖ.

Kalbantis ilgiau tas pozityvumas nemąžta, o priešingai, - regis, direktorės kabinete jo vis daugiau randasi. Ir netrukus pradeda aiškėti kodėl: todėl, kad D.Valodskienė kaip tik tokiu būdu saugo ir savo, ir aplinkinių sveikatą...
„Nesėkmių ir nemalonumų užtenka kiekvieno mūsų gyvenime. Labai svarbu stumti juos į antrąjį planą, o ne dar labiau ties jais „užsiciklinti“. Svarbu matyti gėrį ir grožį, jei norime išlikti sveiki, jei tausojame savo sveikatą“, - sako ji.

glaukoma steponkiene 1Kasmet antrąjį spalio ketvirtadienį minime Pasaulinę regėjimo dieną, kurią paskelbė Pasaulinė sveikatos organizacija. Tądien žmonės raginami pasirūpinti savo akimis, apsilankyti pas okulistus.

Kad tokie reguliarūs apsilankymai ypač svarbūs neišgydomos ligos - glaukomos - profilaktikai, tvirtina ir Šilutės „Optikos“ salono šeimininkė, gydytoja oftalmologė Renata STEPONKIENĖ. Profilaktika -  vienintelė išeitis norint išsaugoti regėjimą susirgus glaukoma.

avietynas tatjana 1p„Babje Leto“, „Meteoras“, „Rosa“, „Canby“, „Willamette“, „Polana“, - tokią užsienietiškų žodžių virtinę išgirstame užsukę į vyndarių Tatjanos ir Česlovo RAMOŠKŲ sodybą Švėkšnos seniūnijos Virkytų kaime. Tie žodžiai atspindi ne ką kitą, o paprasčiausių aviečių įvairovę.
Bet tos įvairovės Ramoškų sodybos avietyne nerasite - čia veši viena vienintelė „Polana“.

Kadangi rugsėjis yra tas metas, kuomet subręsta aviečių derlius, ir kuomet vėl prisimename, jog nebe už kalnų laikas, kai ir vėl užpuls peršalimo ligos, tai kaip tik dabar ir laikas priminti apie vieną liaudišką peršalimo gydymo receptą - aviečių arbatą.

Iš ko ją geriau virti - iš lapų ar iš stiebų, o gal naudingiau į verdantį vandenį dėti aviečių uogienę? Su medumi ją vartoti ar be? - į tokius klausimus šįkart tegu atsakys didžiausio rajone avietyno šeimininkai.

bubmblauskiene irena siemet ereliu moterysNet sunki liga nėra nuosprendis, ji negali atimti gyvenimo džiaugsmo, negali sustabdyti, jei žmogus pats nenori sustoti ir nutaria jai nepasiduoti. Tuo įsitikinusi Pagryniuose gyvenanti Irena BUMBLAUSKIENĖ,  šiemetinio Žuvienės virimo čempionato absoliuti čempionė.

Bet ne apie šį čempionatą, ir ne tik apie žuvienę šįkart kalbinsime čempionę. Daugiau kalbėsime apie gebėjimą nepalūžti prispaudus ligai, apie nuolatinį sukimąsi it voverės rate ir sugebėjimą nubraukus nuovargį užtraukti dainą. Dar - apie būtinybę turėti bendraminčių likimo draugų, mylinčių artimųjų ir mediką, su kuriuo gali bet kada išsikalbėti.
Kalbėsime apie būtinybę nevengti žmonių ir neužsidaryti tarp keturių sienų.

grozio paslaugos proceduraAktyvaus deguonies ir ozono inhaliacijos, aknės (spuogų) gydymas, odos su išsiplėtusiais kapiliarais (kuperozės) gydymas, depiliacija, hialurono rūgšties įterpimas į odą dermaroleriu (mikroadatinė odos terapija) - tai vis procedūros, be kurių dažna šiandienos moteris (o neretai - ir vyras) negali įsivaizduoti savo gyvenimo.

Akstinu prabilti apie grožio puoselėjimą tapo praėjusią savaitę, rugsėjo 9-ąją,  minėta Tarptautinė grožio diena.

Todėl ir sukome į Šilutėje, Rusnės g. 6, jau 9 metus veikiantį Reabilitacijos ir grožio centrą, kuriame dirbantys specialistai lankytojams siūlo moderniausias grožio procedūras.

Blackberries by Hanney Road - geograph.org .uk - 1469378Jau prasidėjo gervuogių metas. Kuo vertingos šios uogos?

Gervuogės labai gražiai atrodo, todėl itin tinkamos puošybai. Pastebėjot, jomis beveik visuomet puošiami baltieji ir skanieji tortai su maskarponės sūriu?  Prisiskynę porą saujų gervuogių, galime sutaupyti beveik 10 litų (maždaug tiek skiriasi papuošto ir nepuošto torto su maskarpone kaina parduotuvėje).

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos