Pažintis

Hormones-TitleAksominė oda, meilė gyvenimui, vidinė ramybė, laimės pojūtis, gera nuotaika - viskas priklauso nuo tam tikrų hormonų kiekio organizme.
Pasirodo, mes patys, norėdami gerai jaustis, galime juos aktyvinti ir skatinti.

Mikroskopinės mažytės biocheminės medžiagos, vadinamos hormonais, labai svarbios žmogaus jausmams. Net mažiausi jų kiekiai organizme turi lemiamos reikšmės kūno ir sielos harmonijai.

Manoma, kad yra maždaug tūkstantis hormonų ir hormoninių medžiagų, bet iki šiol mokslas aptiko daugiausiai 200 hormonų. Pateiksime jums 10 svarbiausių malonios savijautos hormonų ir papasakosime, kaip juos skatinti.

burokeliai idarytiViena iš puikiausių lietuviškų daržovių - tai burokėliai. Kuo jie ypatingi ir naudingi?

Burokėliuose gausu B, PP grupės vitaminų, betaino, mineralinių medžiagų, tokių kaip jodas, magnis, kalis, kalcis, geležis, bioflavonoidų.
Burokėliuose aptinkamas nemažas kiekis vitamino C, kuris stiprina imuninę sistemą, fosforo, o štai naudinguosiuose lapuose gausu vitamino A.
Burokėlių skanaukite į sveikatą, kadangi jie teigiamai veikia kaulų, arterijų būklę, suteikia švytėjimo ir elastingumo jūsų odai.
Padeda pašalinti toksinus ir kitas kenksmingas medžiagas iš organizmo.

VAISVANDENIAI copyViešojoje erdvėje vaisvandenius iki šiol gaubia mitų ir pasakų šydas, kurį kartkartėmis bandoma išsklaidyti. Tačiau mitai nebūtų mitais, jei jie neturėtų tendencijos it vijokliai vėl išsikeroti mūsų galvose ir kreipti sąmonę.

Visgi, kad šydas galutinai neapakintų, šįkart nusprendėme paakinti skaitytojus ir pristatyti penkis dažniausiai girdimus mitus apie vaisvandenius.

greipf„Vynuoginis vaisius“ - taip verčiamas greipfruto pavadinimas iš anglų kalbos (grapefruit). Būtent taip šį vaisių pavadino anglų jūreiviai pamatę, kad jis auga kekėmis, kurios primena vynuogių kekes.

Suteikia žvalumo, degina riebalus, aprūpina vitaminais - tik nauda ir dar kartą nauda. Tačiau mokslininkai tikina, kad su šiuo mėgstamu vaisiumi ne viskas taip paprasta. Nustebsite, bet greipfruto unikalumas tas, kad niekas iš tikro nežino, kas tai per vaisius. Manoma, kad jis - natūralios apelsino ir didžiojo greipfruto (citrus maxima) hibridizacijos rezultatas.

Bet nė viena jo unikalių savybių, įskaitant taip pat ir greipfruto dietos efektyvumą, iki šiol taip ir nebuvo įrodyta. Kaip ir nėra patikimų įrodymų, kad jis gali sukelti, kaip kalbama, onkologines ligas...

diabetas49 metų Arminas jaučiasi diabetiku su stažu. Dėl šios klastingos ligos jis neteko inkstų, dalies pėdos ir beveik prarado regėjimą. Dėl inkstų veiklos sutrikimo vyrui metus buvo reguliariai atliekama dializė, galiausiai jam buvo atlikta inksto transplantacija. Inkstą padovanojo tėvas.

Sutrikus kraujotakai pėdoje dėl komplikacijų iš pradžių Arminas neteko vieno piršto, paskui kito, galiausiai buvo amputuota trečdalis pėdos. Dėl pažeistos akių tinklainės grąžinti regėjimo nepadeda nė stipriausi akiniai. „Bendrą vaizdą dar matau, bet smulkius daiktus kuo toliau, tuo sunkiau įžiūrėti. Jau negaliu jų išskirti“, - guodžiasi vyras.


Kada pasireikš kitų organų sutrikimai, gali būti tik laiko klausimas. Mat diabetas labai stipriai pažeidžia smulkiąsias kraujagysles, o būtent jos maitina mūsų vidinius organus.

Šio paciento patirtis - geriausias įrodymas, kad diabeto grėsmė mūsų visuomenėje pernelyg nuvertinama. Penktadienį bus minima pasaulinė Diabeto diena. Sužinokite daugiau apie šią sunkią ligą, jos profilaktiką ir kontrolės būdus.

kvapaiOrams vėstant, imame dairytis alternatyvių šilumos šaltinių. Planuojame žiemos atostogas šiltuose kraštuose, traukiame vilnonius mamų megztinius ar renkamės sotesnes vakarienes, o gal nuo šalčio gelbstimės mylimojo ar mylimosios glėbyje?

„Romantiškai atmosferai sukurti galime naudoti natūralius aromatus -afrodiziakus, ir rudenine depresija skųstis tikrai nebeteks“, - intrigavo apie įaudrinančius kvapus iš gamtos pasakojanti „The Body Shop“ grožio konsultantė Giedrė Eidukaitė.

kruties vezysSpalio 15-oji buvo pasaulinė krūties diena. Pasitikrinti dėl krūties vėžio Lietuvos moteris ragino Nacionalinio vėžio instituto specialistai, medikai, politikai, visuomenininkai
„Ketvirtadalis Lietuvos moterų, 2011 m. susirgusių krūties vėžiu, dar neturėjo 50-ies, - sakė Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė. - Tai iš tiesų didžiulė valstybinio svarbumo problema, nes šioms socialiai aktyvioms, dar vaikų iki galo neužauginusioms jaunoms moterims mes turime užtikrinti ir kuo ankstyvesnę diagnostiką, ir gydymo kokybę bei prieinamumą, ir, neabejotinai, gyvenimo kokybę po gydymo.“

svarios rankos naumiestisLietuvoje paskelbta iniciatyva „Švarių rankų šokis 14“, kurią organizuoja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras kartu su Sveikatos apsaugos ministerija ir Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija. Šia iniciatyva siekiama išugdyti tinkamus vaikų rankų higienos įpročius ir į rankų plovimo procesą pažvelgti linksmai.

valgau ir liekneju suknele pries 30 metuSpalio 28 d. (antradienį) 17 val. Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Periodikos skaitykloje (I a.) vyks knygos „Valgau ir lieknėju: ką valgyti visus metus ir kiekvieną dieną” pristatymas.

Dalyvauja ir patirtimi dalijasi šios knygos bei unikalios mitybos metodikos autorė, kaunietė medikė, mokslininkė Alma MIELIAUSKIENĖ.