Pažintis

gydytoja giedraitieneNet toje pačioje seniūnijoje ir visai greta vienas kito esančių kaimų gyventojų požiūris į savo sveikatą gali labai skirtis. Tai konstatuoja neseniai Saugose esančiame medicinos centro „Puriena“ punkte pradėjusi dirbti šeimos gydytoja Violeta GIEDRAITIENĖ.

Su medike kalbamės tuomet, kai ji jau turi pastebėjimų apie naujuosius savo pacientus. Turi ir kuo pasidžiaugti: kad saugiškiai labai domisi savo sveikata, kad yra žingeidūs ir iniciatyvūs. Gydytoja žino: kai su pacientu išsikalbi, kai užsimezga ryšys, tada pavyksta pasiekti ir geresnių gydymo rezultatų.

grybai-5040bdaac9f61Nors daugelis grybautojų mano, kad puikiai pažįsta valgomuosius grybus, vis dėlto retkarčiais į pintines papuola ir nuodingų grybų, kurie pridaro daug nemalonumų. Pasitaiko, kad vyresnio amžiaus žmonės, kurie visą gyvenimą grybavo ir gerai pažįsta grybus, dėl pablogėjusio regėjimo skaudžiai apsirinka - prisirenka nuodingų grybų. Tad grybaujant ir vėliau tvarkant grybus reikia būti itin atidiems.

paskaita apie vezi pranesejas 1Tik iki 10 proc. visų onkologinių ligų išsivysto dėl paveldimų genetinių mutacijų, o aplinkos faktoriai, gyvenimo būdas, mityba yra pagrindiniai veiksniai, nuo kurių priklauso tikimybė susirgti vėžiu.

Onkologinių susirgimų sparčiai daugėja ir Lietuvoje, lietuviai pagal sergamumą šiomis ligomis pastaruoju metu pirmauja Europos Sąjungos šalyse.

sermuksnSkaisčiai raudonos šermukšnio uogos - tikra rudens puošmena. Miškuose ir soduose sirpstančios jų kekės renkamos ir vertinamos nuo senų laikų. Ir ne be reikalo - šių vaisių sultyse gausu organizmą stiprinančių medžiagų, o vitamino C jose yra trigubai daugiau nei citrinose. Šermukšniuose labai daug vitamino A (daugiau nei morkose) ir karotinoidų (suteikiančių uogoms ryškų atspalvį), padedančių kovoti su onkologiniais procesais.

1 Hands and FeetKojų oda reikalauja itin rūpestingos priežiūros. Ypač vasarą, kai po vandens pramogų, nuo sūraus vandens ir karšto smėlio pėdų oda nuvarginama dar labiau.

Šiurkšti, sukietėjusi ar suskilinėjusi pėdų oda atrodo tikrai ne itin gražiai. Šiltuoju metų laiku tikrai nemalonu autis atviras basutes, kai pėdų oda nuo išsausėjimo pabalusi, o kulnai sutrūkinėję. Bet ne vien dėl išvaizdos reikia rūpintis kojų oda - įtrūkimų keliamas skausmas trukdo vaikščioti. Nesirūpinant pažeista oda, gali kilti ir rimtesnių komplikacijų, kurių be specialių medikamentų neišgydysite, todėl negalima apsileisti.

Green-vegetablesŽalios spalvos daržovės ne tik valo organizmą, bet ir gerina skrandžio veiklą, reguliuoja kraujospūdį, malšina skausmą, ypač galvos. Manoma, kad žalia spalva saugo nuo peršalimo ligų. O psichologai sako, kad žalios spalvos produktai padeda susikoncentruoti, rasti vidinę pusiausvyrą.

bionines atitikmuoŠį penktadienį, rugpjūčio 8 d. 19.30 val. Palangoje Kultūros bare „Kablys: Jūra.Kultūra“ (S.Dariaus ir S.Girėno g. 13) vyksiančioje socialinėje akcijoje - koncerte „Vilties ambasadoriai“ Martynas Girulis pirmą kartą mėgins paspausti ranką susirinkusiems, taip parodydamas, jog viltis ir tikėjimas – stipri varomoji jėga, padedanti įgyvendinti iš pirmo žvilgsnio neįgyvendinamus darbus. Martynas yra pirmasis nuo gimimo neįgalus žmogus pasaulyje, kuriam bus pritaikyta technologinė naujovė – bioninė ranka.

puriena Silutes darbuotojaiŠeštadienį pusšimtį žmonių vienijantis Šilutės medicinos centro „Puriena“ kolektyvas išplauks į kelionę laivu pamario vandenimis. Tai įmonės vadovų dovana savo darbuotojams medicinos centro 10-mečio proga.

Aptarti prabėgusio 10-mečio šios sukakties išvakarėse susėdame su „Purienos“ direktoriumi ir administratore - Giedriumi ir Gaile BENKUNSKAIS. Ir kalbamės ne tik apie pasiekimus ir sėkmes, bet ir apie buvusią nemenką riziką steigiant dar vieną medicinos įmonę nedideliame mieste, kuriame jau buvo privačių gydymo įstaigų, apie tuomet girdėtas kalbas, jog rizika greičiausiai nepasiteisins, ir, žinoma, apie tolesnius plėtros planus.

 Gemischter-SalatKasdienis salotų valgymas turi tapti sveiko gyvenimo įpročiu. Salotos yra skanios, traškios, pikantiško skonio, įvairių spalvų ir išvaizdos, pagardintos įvairiais ingredientais. Tereikia turėti šviežių daržovių ir pasirinkti tinkamą salotų receptą.

Salotų gausu kiekviename restorane, prekybos tinklų parduotuvėse ir kitose viešojo maitinimo įstaigose. Tačiau nieko nėra geriau, kaip pasigaminti šviežių žalių salotų namuose.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos