Pažintis

bubmblauskiene irena siemet ereliu moterysNet sunki liga nėra nuosprendis, ji negali atimti gyvenimo džiaugsmo, negali sustabdyti, jei žmogus pats nenori sustoti ir nutaria jai nepasiduoti. Tuo įsitikinusi Pagryniuose gyvenanti Irena BUMBLAUSKIENĖ,  šiemetinio Žuvienės virimo čempionato absoliuti čempionė.

Bet ne apie šį čempionatą, ir ne tik apie žuvienę šįkart kalbinsime čempionę. Daugiau kalbėsime apie gebėjimą nepalūžti prispaudus ligai, apie nuolatinį sukimąsi it voverės rate ir sugebėjimą nubraukus nuovargį užtraukti dainą. Dar - apie būtinybę turėti bendraminčių likimo draugų, mylinčių artimųjų ir mediką, su kuriuo gali bet kada išsikalbėti.
Kalbėsime apie būtinybę nevengti žmonių ir neužsidaryti tarp keturių sienų.

grozio paslaugos proceduraAktyvaus deguonies ir ozono inhaliacijos, aknės (spuogų) gydymas, odos su išsiplėtusiais kapiliarais (kuperozės) gydymas, depiliacija, hialurono rūgšties įterpimas į odą dermaroleriu (mikroadatinė odos terapija) - tai vis procedūros, be kurių dažna šiandienos moteris (o neretai - ir vyras) negali įsivaizduoti savo gyvenimo.

Akstinu prabilti apie grožio puoselėjimą tapo praėjusią savaitę, rugsėjo 9-ąją,  minėta Tarptautinė grožio diena.

Todėl ir sukome į Šilutėje, Rusnės g. 6, jau 9 metus veikiantį Reabilitacijos ir grožio centrą, kuriame dirbantys specialistai lankytojams siūlo moderniausias grožio procedūras.

Blackberries by Hanney Road - geograph.org .uk - 1469378Jau prasidėjo gervuogių metas. Kuo vertingos šios uogos?

Gervuogės labai gražiai atrodo, todėl itin tinkamos puošybai. Pastebėjot, jomis beveik visuomet puošiami baltieji ir skanieji tortai su maskarponės sūriu?  Prisiskynę porą saujų gervuogių, galime sutaupyti beveik 10 litų (maždaug tiek skiriasi papuošto ir nepuošto torto su maskarpone kaina parduotuvėje).

gydytoja giedraitieneNet toje pačioje seniūnijoje ir visai greta vienas kito esančių kaimų gyventojų požiūris į savo sveikatą gali labai skirtis. Tai konstatuoja neseniai Saugose esančiame medicinos centro „Puriena“ punkte pradėjusi dirbti šeimos gydytoja Violeta GIEDRAITIENĖ.

Su medike kalbamės tuomet, kai ji jau turi pastebėjimų apie naujuosius savo pacientus. Turi ir kuo pasidžiaugti: kad saugiškiai labai domisi savo sveikata, kad yra žingeidūs ir iniciatyvūs. Gydytoja žino: kai su pacientu išsikalbi, kai užsimezga ryšys, tada pavyksta pasiekti ir geresnių gydymo rezultatų.

grybai-5040bdaac9f61Nors daugelis grybautojų mano, kad puikiai pažįsta valgomuosius grybus, vis dėlto retkarčiais į pintines papuola ir nuodingų grybų, kurie pridaro daug nemalonumų. Pasitaiko, kad vyresnio amžiaus žmonės, kurie visą gyvenimą grybavo ir gerai pažįsta grybus, dėl pablogėjusio regėjimo skaudžiai apsirinka - prisirenka nuodingų grybų. Tad grybaujant ir vėliau tvarkant grybus reikia būti itin atidiems.

paskaita apie vezi pranesejas 1Tik iki 10 proc. visų onkologinių ligų išsivysto dėl paveldimų genetinių mutacijų, o aplinkos faktoriai, gyvenimo būdas, mityba yra pagrindiniai veiksniai, nuo kurių priklauso tikimybė susirgti vėžiu.

Onkologinių susirgimų sparčiai daugėja ir Lietuvoje, lietuviai pagal sergamumą šiomis ligomis pastaruoju metu pirmauja Europos Sąjungos šalyse.

sermuksnSkaisčiai raudonos šermukšnio uogos - tikra rudens puošmena. Miškuose ir soduose sirpstančios jų kekės renkamos ir vertinamos nuo senų laikų. Ir ne be reikalo - šių vaisių sultyse gausu organizmą stiprinančių medžiagų, o vitamino C jose yra trigubai daugiau nei citrinose. Šermukšniuose labai daug vitamino A (daugiau nei morkose) ir karotinoidų (suteikiančių uogoms ryškų atspalvį), padedančių kovoti su onkologiniais procesais.

1 Hands and FeetKojų oda reikalauja itin rūpestingos priežiūros. Ypač vasarą, kai po vandens pramogų, nuo sūraus vandens ir karšto smėlio pėdų oda nuvarginama dar labiau.

Šiurkšti, sukietėjusi ar suskilinėjusi pėdų oda atrodo tikrai ne itin gražiai. Šiltuoju metų laiku tikrai nemalonu autis atviras basutes, kai pėdų oda nuo išsausėjimo pabalusi, o kulnai sutrūkinėję. Bet ne vien dėl išvaizdos reikia rūpintis kojų oda - įtrūkimų keliamas skausmas trukdo vaikščioti. Nesirūpinant pažeista oda, gali kilti ir rimtesnių komplikacijų, kurių be specialių medikamentų neišgydysite, todėl negalima apsileisti.

Green-vegetablesŽalios spalvos daržovės ne tik valo organizmą, bet ir gerina skrandžio veiklą, reguliuoja kraujospūdį, malšina skausmą, ypač galvos. Manoma, kad žalia spalva saugo nuo peršalimo ligų. O psichologai sako, kad žalios spalvos produktai padeda susikoncentruoti, rasti vidinę pusiausvyrą.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos