Pažintis

Green-vegetablesŽalios spalvos daržovės ne tik valo organizmą, bet ir gerina skrandžio veiklą, reguliuoja kraujospūdį, malšina skausmą, ypač galvos. Manoma, kad žalia spalva saugo nuo peršalimo ligų. O psichologai sako, kad žalios spalvos produktai padeda susikoncentruoti, rasti vidinę pusiausvyrą.

bionines atitikmuoŠį penktadienį, rugpjūčio 8 d. 19.30 val. Palangoje Kultūros bare „Kablys: Jūra.Kultūra“ (S.Dariaus ir S.Girėno g. 13) vyksiančioje socialinėje akcijoje - koncerte „Vilties ambasadoriai“ Martynas Girulis pirmą kartą mėgins paspausti ranką susirinkusiems, taip parodydamas, jog viltis ir tikėjimas – stipri varomoji jėga, padedanti įgyvendinti iš pirmo žvilgsnio neįgyvendinamus darbus. Martynas yra pirmasis nuo gimimo neįgalus žmogus pasaulyje, kuriam bus pritaikyta technologinė naujovė – bioninė ranka.

puriena Silutes darbuotojaiŠeštadienį pusšimtį žmonių vienijantis Šilutės medicinos centro „Puriena“ kolektyvas išplauks į kelionę laivu pamario vandenimis. Tai įmonės vadovų dovana savo darbuotojams medicinos centro 10-mečio proga.

Aptarti prabėgusio 10-mečio šios sukakties išvakarėse susėdame su „Purienos“ direktoriumi ir administratore - Giedriumi ir Gaile BENKUNSKAIS. Ir kalbamės ne tik apie pasiekimus ir sėkmes, bet ir apie buvusią nemenką riziką steigiant dar vieną medicinos įmonę nedideliame mieste, kuriame jau buvo privačių gydymo įstaigų, apie tuomet girdėtas kalbas, jog rizika greičiausiai nepasiteisins, ir, žinoma, apie tolesnius plėtros planus.

 Gemischter-SalatKasdienis salotų valgymas turi tapti sveiko gyvenimo įpročiu. Salotos yra skanios, traškios, pikantiško skonio, įvairių spalvų ir išvaizdos, pagardintos įvairiais ingredientais. Tereikia turėti šviežių daržovių ir pasirinkti tinkamą salotų receptą.

Salotų gausu kiekviename restorane, prekybos tinklų parduotuvėse ir kitose viešojo maitinimo įstaigose. Tačiau nieko nėra geriau, kaip pasigaminti šviežių žalių salotų namuose.

karaliunaites zoles zentas 1Viskas - jūsų grožiui ir sveikatai: įvairūs kremai, tepalai ir žolelių raugai, arbatų rinkiniai, pagalvėlės, puoselėjančios odos grožį ir skirtos daug dirbantiems su kompiuteriu, užpildytos įvairių žolelių užpilais. Tai tik menka dalis tų produktų, kuriais Šilutėje neseniai surengtos tautodailininkų mugės metu prekiavo gerai žinomos vaistažolių žinovės Adelės KARALIŪNAITĖS atstovai.

Šios žolininkės vardu papuoštos palapinės neaplenkę šilutiškiai ne tik įsigijo natūralių produktų, bet ir gavo aibę patarimų, kuriuos dalijo A.Karaliūnaitės žentas, kanadietis Markas Andrė Kanuelis (Marc - Andre Canuel) bei padėjėja, klaipėdietė Regina Nosireva.

lemon juice jug glass-wideMes pilame citrinos sulčių į arbatą ir kitus gėrimus, salotas, apšlakstome jomis žuvį. Tačiau tinka jos ne tik mūsų racionui, bet ir kasdienėje buityje.

* Išsaugo daržovių spalvas. Terminio apdorojimo metu kopūstai ir bulvės tamsėja. Jeigu norite, kad jų spalva išliktų ryški, į vandenį, kuriame verdate šias daržoves, įpilkite arbatinį šaukštelį šviežių citrinos sulčių.

ilze jansone balandyteNeseniai atidarytoje Šilutės kavinėje į šiltą ir jaukų pokalbį rinkosi sveiką gyvenseną propaguojantys šilutiškiai. Į susitikimą su garsia Latvijos žolininke Ilze JANSONE pakvietė draudimo bendrovėje dirbanti Birutė Balandytė, kuri taip pat jau ne vienerius metus domisi sveiko maisto ir ilgo gyvenimo paslaptimis.

Ilzė Jansonė - Rygos liaudies medicinos instituto direktorė, daugiau nei 30 metų mokanti kuo sveikiau gyventi. Garsi ne tik Pabaltijyje, bet ir pasaulyje žolininkė yra išleidusi 89 knygas apie sveikatos stiprinimą ir atkūrimą, iš jų 38 - lietuvių kalba.

1775970Visi žinome, kokie sveikatai naudingi yra aliejai. Parduotuvių lentynos lūžta nuo  tradicinių ir egzotiškų aliejų gausos. Aišku, kiekvienas aliejus yra vienaip ar kitaip naudingas, tačiau aliejus aliejui nelygus ir kai vieni tinka tik blynams kepti, kiti gali pagelbėti pasveikti nuo sunkiausių ligų.

Dauguma net neįsivaizduoja, koks naudingas yra šalto spaudimo nerafinuotas saulėgrąžų aliejus.

VALODSKA 1„Taip kaip medžiotojas žvėrį sumedžioja, o ne nušauna, taip ir chirurgas ligonį operuoja, o ne pjausto“, - įsitikinęs gydytojas ortopedas traumatologas, Šilutės ligoninės Traumatologijos skyriaus vedėjas Adulis VALODSKA.

Gegužės mėnesį Sveikatos apsaugos ministerija ilgametį šio mediko darbą įvertino Lietuvos nusipelniusio gydytojo vardu. „Nesijaučiu kažką ypatingo padaręs, tiesiog visą laiką stengiausi dirbti normaliai, įprastai, sąžiningai“, - teigia nuo 1974 metų Šilutės ligoninėje dirbantis gydytojas.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt