Pažintis

karaliunaites zoles zentas 1Viskas - jūsų grožiui ir sveikatai: įvairūs kremai, tepalai ir žolelių raugai, arbatų rinkiniai, pagalvėlės, puoselėjančios odos grožį ir skirtos daug dirbantiems su kompiuteriu, užpildytos įvairių žolelių užpilais. Tai tik menka dalis tų produktų, kuriais Šilutėje neseniai surengtos tautodailininkų mugės metu prekiavo gerai žinomos vaistažolių žinovės Adelės KARALIŪNAITĖS atstovai.

Šios žolininkės vardu papuoštos palapinės neaplenkę šilutiškiai ne tik įsigijo natūralių produktų, bet ir gavo aibę patarimų, kuriuos dalijo A.Karaliūnaitės žentas, kanadietis Markas Andrė Kanuelis (Marc - Andre Canuel) bei padėjėja, klaipėdietė Regina Nosireva.

lemon juice jug glass-wideMes pilame citrinos sulčių į arbatą ir kitus gėrimus, salotas, apšlakstome jomis žuvį. Tačiau tinka jos ne tik mūsų racionui, bet ir kasdienėje buityje.

* Išsaugo daržovių spalvas. Terminio apdorojimo metu kopūstai ir bulvės tamsėja. Jeigu norite, kad jų spalva išliktų ryški, į vandenį, kuriame verdate šias daržoves, įpilkite arbatinį šaukštelį šviežių citrinos sulčių.

ilze jansone balandyteNeseniai atidarytoje Šilutės kavinėje į šiltą ir jaukų pokalbį rinkosi sveiką gyvenseną propaguojantys šilutiškiai. Į susitikimą su garsia Latvijos žolininke Ilze JANSONE pakvietė draudimo bendrovėje dirbanti Birutė Balandytė, kuri taip pat jau ne vienerius metus domisi sveiko maisto ir ilgo gyvenimo paslaptimis.

Ilzė Jansonė - Rygos liaudies medicinos instituto direktorė, daugiau nei 30 metų mokanti kuo sveikiau gyventi. Garsi ne tik Pabaltijyje, bet ir pasaulyje žolininkė yra išleidusi 89 knygas apie sveikatos stiprinimą ir atkūrimą, iš jų 38 - lietuvių kalba.

1775970Visi žinome, kokie sveikatai naudingi yra aliejai. Parduotuvių lentynos lūžta nuo  tradicinių ir egzotiškų aliejų gausos. Aišku, kiekvienas aliejus yra vienaip ar kitaip naudingas, tačiau aliejus aliejui nelygus ir kai vieni tinka tik blynams kepti, kiti gali pagelbėti pasveikti nuo sunkiausių ligų.

Dauguma net neįsivaizduoja, koks naudingas yra šalto spaudimo nerafinuotas saulėgrąžų aliejus.

VALODSKA 1„Taip kaip medžiotojas žvėrį sumedžioja, o ne nušauna, taip ir chirurgas ligonį operuoja, o ne pjausto“, - įsitikinęs gydytojas ortopedas traumatologas, Šilutės ligoninės Traumatologijos skyriaus vedėjas Adulis VALODSKA.

Gegužės mėnesį Sveikatos apsaugos ministerija ilgametį šio mediko darbą įvertino Lietuvos nusipelniusio gydytojo vardu. „Nesijaučiu kažką ypatingo padaręs, tiesiog visą laiką stengiausi dirbti normaliai, įprastai, sąžiningai“, - teigia nuo 1974 metų Šilutės ligoninėje dirbantis gydytojas.

Prognozuojama-kad-grikiai-turetu-pigti articlethumb580Mokslininkai ir gydytojai seniai mus įtikinėja, jog kruopų košytė pusryčiams yra daug geriau nei lietuviška kiaušinienė su lašiniais. Juk visos kruopos turi ne tik maistingųjų, bet ir gydomųjų savybių. Ypač tai pasakytina apie grikius.

Ne veltui Tibeto medicina šias kruopas naudoja kaip vaistą. Tibete sakoma: „Mes pradedame gyvenimą pienu bei koše ir baigiame jį tuo pačiu“.

zvirblis vytautas chirurgasSveikatos apsaugos ministerija Šilutės ligoninės gydytojui, vyriausiojo gydytojo pavaduotojui Vytautui ŽVIRBLIUI suteikė Lietuvos nusipelniusio sveikatos apsaugos darbuotojo vardą.

Tai jau antras aukštas šio Šilutės mediko darbo įvertinimas, 2003-aisiais LNK televizijos rengtame projekte „Gerumo diena“ V.Žvirblis pelnė „Gerumo sparną“.

valgomasis-briediukas-Morchella-esculenta1Jau senovėje grybai buvo žinomi dėl savo maistinių ir kulinarinių savybių, taip pat jie buvo naudojami kaip vaistai.

Šiandien, kaip teigia Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) Maisto rizikos vertinimo skyriaus vedėja Indrė Stoškuvienė, grybai laikomi naudą sveikatai teikiančiu maistu dėl savyje turimų maistinių medžiagų: baltymų, riebalų, angliavandenių, fosforo, geležies, vitaminų.

su dzokSu Džok („su“, išvertus iš korėjiečių kalbos,-„plaštaka“, „džok“ – „pėda“) arba kitaip tariant plaštakų ir pėdų masažas.

Šešių knygų apie taškinį plaštakų ir pėdų masažą autorius jau 20 metų taip gydo žmones ir kartu moko tai daryti juos pačius. Kai žmogus išmoksta metodikos pats, jam nebereikia kaskart, pajutus pablogėjimą, ieškoti gydytojo

Šilutiškiai turės progą išmokti atsipalaidavimo, meditacijos ir gydomojo masažo technikos.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos