Pažintis

slaugytoja daucieneNusipelnęs Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojas - toks vardas neseniai Sveikatos apsaugos ministerijos organizuotame renginyje suteiktas ir Švėkšnos pirminės sveikatos priežiūros centro administratorei slaugai Sigitai DAUČIENEI.

Labai simboliška, kad pranešimas apie tokį įvertinimą iš Lietuvos slaugos specialistų organizacijos ją pasiekė balandžio 1-ąją - tą dieną suėjo 32 jos darbo medicinoje metai.

Tad ir nesistebi, kad išgirdusi apie įvertinimą ilgametė slaugytoja pamanė, jog kažkas taip pokštauja... Bet niekas nepokštavo - Klaipėdoje organizuotame medikų pagerbimo renginyje švėkšniškė pagerbta, gavo titulą paliudijantį Garbės ženklą bei diplomą.

dailes terapija baguckiene vilijaKeliolika suaugusių ir net jau pagyvenusių žmonių palinksta prie balto popieriaus lapų, rankose laikydami teptukus ar spalvotus pieštukus... Vaizdas - nekasdienis, bet tokį dažnai galima išvysti Šilutės psichikos sveikatos ir psichoterapijos centre (PSPC).

Tik ne mokytis dailės pagrindų čia susirenka šie žmonės. Jie susirenka... sveikti, gydyti savo sielos ligas. O padeda jiems tuokart ne gydytojai, o ilgametė dailės mokytoja Vilija RAZMAITĖ - BAGUCKIENĖ.

apgamas silvijaMažame nuomojamame bendrabučio vieno kambario bute Šilutėje dienas leidžia neseniai 20-mečio sulaukusi vieniša mama ir jos 3 mėnesių kūdikis. Vaiko tėvas, tik merginai pastojus, prieš ją pakėlė ranką, todėl į gyvenimą su būsimu kūdikiu kabintis ji nutarė viena.

Bet vos gimus sūneliui, mergina susidūrė su gyvenimo sunkumais: mažylis gimė su apgamais ant kojos, kurie turi melanomos (odos vėžio) požymių. Keli apgamai didėjo, todėl teko kūdikį operuoti. Praėjus nedaug laiko po pirmos operacijos, dabar reikia jau ir antros - mat pradėjo didėti likę apgamai.

gyvenimo menasDžiaugsmas nebūna rytoj - jis visuomet DABAR!
Kad gyvenimas taptų švente, trokštame visi, bet dažnai dėl nežinojimo gyvenimas pasidaro ne toks šviesus, kaip norėtųsi.

Būti laimingiems - įmanoma ir netgi paprasta.

„Mūsų gyvenimo tempas kasdien spartėja, susiduriame su vis daugiau naujos informacijos, sukdamiesi šiame pašėlusiu greičiu lekiančiame gyvenimo rate, patiriame vis daugiau stresų. Kai kuriems nervinė įtampa ir chroniškas nuovargis tapo nuolatine būsena. Šioje situacijoje galime padėti patys sau: vien išmokę tinkamai kvėpuoti, galime atsikratyti vidinės įtampos, pašalinti nervų sistemą ardančius stresus“, - teigia šilutiškiai, Gyvenimo meno užsiėmimuose dalyvaujantys ne vienerius metus, ir kviečia prisijungti visus norinčiuosius.

kalanetika trenere rutaDraugystę su sportu šilutiškė Rūta ANDRIJAUSKAITĖ užmezgė dar vaikystėje. Ėmusi lankyti šiuolaikinių šokių repeticijas ir kiekvieną dieną sukdamasi muzikos ritmu Rūta suprato - tai yra jos gyvenimo variklis.

Tad nieko keista, kad, būdama abiturientė, ji nedvejodama pasirinko studijuoti šokio edukologiją. Būdama studente dirbo trenere sporto klube, o nuo praėjusių metų rugsėjo atidarė ir savo sporto salę, kur šilutiškes ji kviečia išbandyti kalanetikos treniruočių poveikį sveikatai bei semtis energijos šokant zumbos ritmu.

VAISTININKAS 2„Vaikystėje visi mane vadino chirurgu - manė, kad užaugęs gydytoju būsiu. Ir pats visada žinojau, kad rinksiuosi profesiją, susijusią su medicina“, - atvirauja farmacininkas Laimis Dambrauskas.

Gimęs ir užaugęs Kaune, vyras jau keleri metai dirba vienoje Šilutės vaistinių. Nuolatiniai klientai Laimį atpažįsta ir televizorių ekranuose, kur vaistinės reklamoje jis sako, jog kartais žmogui užtenka pasakyti gerą žodį, ir šis pasijus geriau.

Pakalbėjus su vaistininku akis į akį, įsitikinu, kad jis toks pat malonus, pasiruošęs padėti ir patarti - lyg ką tik iš reklamos nužengęs būtų. Ir visgi L.Dambrauskas pataria per daug reklamomis nesižavėti, o prieš perkant vaistus visada pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku.

neigalus rokutisKas trys savaitės į Šilutės ligoninės Pediatrijos skyrių skuba neįgalų vaikutį ant rankų nešanti moteris. Jų čia kaskart laukia ypač brangaus medikamento - imunoglobulino sulašinimo mažajam Rokučiui procedūra.

Beveik 1000 litų kainuojantis mažas flakonas, - tokia kasmėnesinė Rokučio gyvybės ir šiokio tokio sveikatos gerėjimo kaina. Įkandama, žinoma, ji būtų tik išrinktiesiems, jei ne Teritorinių ligonių kasų kompensacija.

Dar apie 25 litus kas kartą atsieina atlikti privalomą kraujo tyrimą, bet ir čia mamą gelbsti geranoriškos moterys - tyrimą jai kompensuoti ėmėsi Šilutės moterų klubas „Soroptimos“.

Granatai DSC06860Švėkšnoje gyvenančios Onos ŽEMAITYTĖS butas šiltuoju metų laikotarpiu skęsta žalumoje. Čia pensininkė augina sveikatos ir stiprybės augalus - nykštukinius granatmedžius.

Paprastieji granatmedžiai yra vieni seniausių gydomųjų augalų, bet mūsų šalyje jie natūraliai neauga - jiems netinka klimatas.
Tačiau nykštukinius granatmedžius gali auginti kiekvienas - tą įrodė granatų veisyklą namuose įkūrusi moteris. Buvusi biologijos mokytoja šiais augalais susidomėjo prieš 30 metų, o jos spinduliavimas puikia sveikata rodo, kad raudonosios vaisiaus sėklytės - puikus sveikatos šaltinis.

Tad susivilioję Švėkšnos turguje ar kitų miestų augalų mugėse jos siūlomais augalais, pirkėjai ne tik grožisi ryškiai žydinčiu medžiu, bet vėliau ir mėgaujasi vitaminingaisiais granatais.

cikorija kava„Kafija - tai gėrimas, kuris suartina šeimą“, - sako Rusnės salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė Birutė Servienė, prisimenanti, kaip vaikystėje ją pačią sekmadieniais pažadindavo mamos išvirtos kafijos kvapas.

Dabar šį gėrimą p.Birutė ruošia savo vaikams, anūkams, vaišina svečius įvairių švenčių metu.

Kafija gaminama iš paprastosios trūkažolės, arba cikorijos, šaknų. Šių žolių apstu pakelėse, žvyruotoje, nederlingoje žemėje.

„Kai cikorijos pražysta, atrodo kaip linų laukas, nes žiedai būna tokios pat ryškiai mėlynos spalvos kaip ir linų, tik didesni“, - palygina B.Servienė, pridėdama, kad šiuo metu cikorijų žydėjimo laikotarpis eina į pabaigą.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos