Pažintis

zvirblis vytautas chirurgasSveikatos apsaugos ministerija Šilutės ligoninės gydytojui, vyriausiojo gydytojo pavaduotojui Vytautui ŽVIRBLIUI suteikė Lietuvos nusipelniusio sveikatos apsaugos darbuotojo vardą.

Tai jau antras aukštas šio Šilutės mediko darbo įvertinimas, 2003-aisiais LNK televizijos rengtame projekte „Gerumo diena“ V.Žvirblis pelnė „Gerumo sparną“.

valgomasis-briediukas-Morchella-esculenta1Jau senovėje grybai buvo žinomi dėl savo maistinių ir kulinarinių savybių, taip pat jie buvo naudojami kaip vaistai.

Šiandien, kaip teigia Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) Maisto rizikos vertinimo skyriaus vedėja Indrė Stoškuvienė, grybai laikomi naudą sveikatai teikiančiu maistu dėl savyje turimų maistinių medžiagų: baltymų, riebalų, angliavandenių, fosforo, geležies, vitaminų.

su dzokSu Džok („su“, išvertus iš korėjiečių kalbos,-„plaštaka“, „džok“ – „pėda“) arba kitaip tariant plaštakų ir pėdų masažas.

Šešių knygų apie taškinį plaštakų ir pėdų masažą autorius jau 20 metų taip gydo žmones ir kartu moko tai daryti juos pačius. Kai žmogus išmoksta metodikos pats, jam nebereikia kaskart, pajutus pablogėjimą, ieškoti gydytojo

Šilutiškiai turės progą išmokti atsipalaidavimo, meditacijos ir gydomojo masažo technikos.

slaugytoja daucieneNusipelnęs Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojas - toks vardas neseniai Sveikatos apsaugos ministerijos organizuotame renginyje suteiktas ir Švėkšnos pirminės sveikatos priežiūros centro administratorei slaugai Sigitai DAUČIENEI.

Labai simboliška, kad pranešimas apie tokį įvertinimą iš Lietuvos slaugos specialistų organizacijos ją pasiekė balandžio 1-ąją - tą dieną suėjo 32 jos darbo medicinoje metai.

Tad ir nesistebi, kad išgirdusi apie įvertinimą ilgametė slaugytoja pamanė, jog kažkas taip pokštauja... Bet niekas nepokštavo - Klaipėdoje organizuotame medikų pagerbimo renginyje švėkšniškė pagerbta, gavo titulą paliudijantį Garbės ženklą bei diplomą.

dailes terapija baguckiene vilijaKeliolika suaugusių ir net jau pagyvenusių žmonių palinksta prie balto popieriaus lapų, rankose laikydami teptukus ar spalvotus pieštukus... Vaizdas - nekasdienis, bet tokį dažnai galima išvysti Šilutės psichikos sveikatos ir psichoterapijos centre (PSPC).

Tik ne mokytis dailės pagrindų čia susirenka šie žmonės. Jie susirenka... sveikti, gydyti savo sielos ligas. O padeda jiems tuokart ne gydytojai, o ilgametė dailės mokytoja Vilija RAZMAITĖ - BAGUCKIENĖ.

apgamas silvijaMažame nuomojamame bendrabučio vieno kambario bute Šilutėje dienas leidžia neseniai 20-mečio sulaukusi vieniša mama ir jos 3 mėnesių kūdikis. Vaiko tėvas, tik merginai pastojus, prieš ją pakėlė ranką, todėl į gyvenimą su būsimu kūdikiu kabintis ji nutarė viena.

Bet vos gimus sūneliui, mergina susidūrė su gyvenimo sunkumais: mažylis gimė su apgamais ant kojos, kurie turi melanomos (odos vėžio) požymių. Keli apgamai didėjo, todėl teko kūdikį operuoti. Praėjus nedaug laiko po pirmos operacijos, dabar reikia jau ir antros - mat pradėjo didėti likę apgamai.

gyvenimo menasDžiaugsmas nebūna rytoj - jis visuomet DABAR!
Kad gyvenimas taptų švente, trokštame visi, bet dažnai dėl nežinojimo gyvenimas pasidaro ne toks šviesus, kaip norėtųsi.

Būti laimingiems - įmanoma ir netgi paprasta.

„Mūsų gyvenimo tempas kasdien spartėja, susiduriame su vis daugiau naujos informacijos, sukdamiesi šiame pašėlusiu greičiu lekiančiame gyvenimo rate, patiriame vis daugiau stresų. Kai kuriems nervinė įtampa ir chroniškas nuovargis tapo nuolatine būsena. Šioje situacijoje galime padėti patys sau: vien išmokę tinkamai kvėpuoti, galime atsikratyti vidinės įtampos, pašalinti nervų sistemą ardančius stresus“, - teigia šilutiškiai, Gyvenimo meno užsiėmimuose dalyvaujantys ne vienerius metus, ir kviečia prisijungti visus norinčiuosius.

kalanetika trenere rutaDraugystę su sportu šilutiškė Rūta ANDRIJAUSKAITĖ užmezgė dar vaikystėje. Ėmusi lankyti šiuolaikinių šokių repeticijas ir kiekvieną dieną sukdamasi muzikos ritmu Rūta suprato - tai yra jos gyvenimo variklis.

Tad nieko keista, kad, būdama abiturientė, ji nedvejodama pasirinko studijuoti šokio edukologiją. Būdama studente dirbo trenere sporto klube, o nuo praėjusių metų rugsėjo atidarė ir savo sporto salę, kur šilutiškes ji kviečia išbandyti kalanetikos treniruočių poveikį sveikatai bei semtis energijos šokant zumbos ritmu.

VAISTININKAS 2„Vaikystėje visi mane vadino chirurgu - manė, kad užaugęs gydytoju būsiu. Ir pats visada žinojau, kad rinksiuosi profesiją, susijusią su medicina“, - atvirauja farmacininkas Laimis Dambrauskas.

Gimęs ir užaugęs Kaune, vyras jau keleri metai dirba vienoje Šilutės vaistinių. Nuolatiniai klientai Laimį atpažįsta ir televizorių ekranuose, kur vaistinės reklamoje jis sako, jog kartais žmogui užtenka pasakyti gerą žodį, ir šis pasijus geriau.

Pakalbėjus su vaistininku akis į akį, įsitikinu, kad jis toks pat malonus, pasiruošęs padėti ir patarti - lyg ką tik iš reklamos nužengęs būtų. Ir visgi L.Dambrauskas pataria per daug reklamomis nesižavėti, o prieš perkant vaistus visada pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos