Pažintis

IMGP1618Beveik 53 metus stomatologe išdirbusi Stasė MERKELIENĖ gegužės 7-ąją pasitiko ne tik Stasines, bet ir savo 90-ąjį jubiliejų. Rodos, moteris dar ir dabar prisimena kiekvieną savo buvusį pacientą, kurio dantis teko „pakrapštinėti“: tik atvykusių ją pasveikinti svečių klausė, ar vis dar laikosi jos sudėtos plombos.

O susėdus prie kavos puodelio, jos dukra Laimutė juokdamasi prasitarė: „Aš jau prisiklausiusi mamos istorijų. Dabar jūs klausykitės“.

Ir tikrai - Stasės gyvenimo akimirkos neišblėsta iš atminties ir iš lūpų liejosi be perstojo: linksmai pasakojo, kaip važinėjo be teisių, apie kelionę traukiniu pasislėpus tarp malkų, trauką tėvynei, to meto pagarbą medikams ir tikrą nemokamą gydymą.

markauskiene portretasŠilutės ligoninės gydytojai Janinai Markauskienei suteiktas Lietuvos nusipelniusios gydytojos vardas

„Gydytojo jėga yra jo širdyje“, - tai viduramžių gydytojo Paracelso žodžiai, o juos cituoja gydytoja oftalmologė Janina Laimutė MARKAUSKIENĖ, Šilutės ligoninėje - pirmojoje ir kol kas vienintelėje savo darbovietėje - dirbanti jau beveik 45 metus.

Balandžio 27-ąją minint Medicinos darbuotojų dieną, Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre surengtos ceremonijos metu ilgametei Šilutės medikei suteiktas Lietuvos nusipelniusios gydytojos vardas.

Ta proga „Sveikatos šaltinio“ kalbinama gydytoja nustebina, sakydama, kad jaučiasi nesanti verta tokios pagarbos ir to garbaus vardo, ir jei jos būtų paklausę, ji būtų pasiūliusi bent kelis kitus, jos nuomone, labiau vertus Šilutės gydytojus, kurių širdyse tikrai įžvelgia esant tą gydytojo jėgą...

Poska su vaikais„Kad būtume sveiki, visi turime miegoti vilnoje. Bet jei jau susirgome, vis tiek reikia gultis į vilną, nes ji pakelia žmogaus kūno temperatūrą, praplečia kraujagysles, tokiu būdu stiprindama imunitetą“, - apie gydomąsias vilnos savybes kalbėjo ūkininkas iš Judrėnų Antanas Poška.

Apie gražią jo ir verslininko Rimanto Jaruškevičiaus iniciatyvą vilnoniais paklotais apdovanoti draugijos „VIVA femina“ nares jau rašėme ankstesniuose „Sveikatos šaltinio“ puslapiuose.

Šiandien mūsų skaitytojams norime pateikti išsamesnės informacijos apie vilnos gydomąsias savybes.

gecas ledas8Sveikata - žinia, brangiausias turtas, bet pastaruoju metu lietuviai vis dažniau juokauja, kad kur kas brangesnis yra gydymasis...

Šią mintį pokalbio su „Sveikatos šaltiniu“ metu priminė pedagogas, rajono Tarybos narys, ilgametis rajono Sporto tarybos narys, o pastarąjį pusmetį - ir jos pirmininkas Algirdas GEČAS.

Bet mes su A.Geču kalbamės ne apie medicinos brangumą. Labiau domimės pašnekovo sugebėjimu greta visų jau išvardintų pareigų ir dar nutylėtų jo asmeninių užsiėmimų suspėti dar žaisti krepšinį, spardyti futbolo kamuolį ir važinėti į Klaipėdos „Akropolio“ ledo areną, kur su bendraminčiais dar ir ritulį pagainioja...

burnos higieniste petrauskaiteDantų akmenys padeda išlaikyti dantis, o formuojasi jie tik seniems žmonėms. Kietas dantų šepetėlis geriau nei minkštas, nes švariau nuvalo apnašas. Užtenka reguliariai lankytis pas odontologą, o visų kitų specialistų pagalba tikrai nebūtina. Kiauri dantys, žinoma, negerai, nes skauda, bet jei kraujuoja iš dantenų ar ant jų susidarė akmenų - smulkmena.

Nors nemažai iš mūsų vis dar pritartų šiems teiginiams, odontologai ir burnos higienistai juos griežtai paneigia.

Netikėti tokiais mitais prašo ir Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro burnos higienistė Vaida PETRAUSKAITĖ.

martinkiene„Yra daug žmonių, kuriems blogiau nei man“, - šypteli juknaitiškė Birutė MARTINKIENĖ. Dvidešimt aštuonerius metus II tipo diabetu serganti moteris šiandien jau moka džiaugtis gyvenimu, nors vis dažniau dėl diabeto komplikacijų tenka zulinti ligoninių lovas.

Ir papasakoti apie savo ligą ir gyvenimą su ja moteris sutinka jau kitą dieną, tik grįžusi iš Klaipėdos, kur gydėsi kraujotakos sutrikimus.

topinambai gumbeleviciusBulvinė saulėgrąža - topinambas - lietuviams seniai žinomas augalas. Bet ar visi žino, kokios jo gydomosios savybės?

Užtat jas ilgai gali vardinti Švėkšnos seniūnijos Jomantų kaime gyvenantis ūkininkas Povilas GUMBELEVIČIUS.

„Jeigu trumpai - tai tikra vitaminų bomba, naudinga ir mažam, ir jaunam, ir senam“, - sako šiuos rudeniop skaisčiai geltonais žiedais sužystančius augalus ekologiškai auginantis ūkininkas.

Šiuos augalus jis sako gerai žinojęs nuo vaikystės, bet tuomet jų gumbai jam atrodę tokie nesimpatiški, ūsuoti ir plaukuoti. Nežinojo, kad tuose gumbuose tiesiog knibždėte knibžda vitaminų, mikroelementų, lengvai įsisavinamų žmonių organizmų, medžiagų apykaitą reguliuojančios, organizmą valančios ir kraują skystinančios, cholesterolio kiekį kraujyje mažinančios, vandens ir druskų pusiausvyrą normalizuojančios ir visokios kitokios žmogui itin naudingos medžiagos.

383204 8219Reabilitacijos centre „Taikos kelias“ Gurgždžių kaime gyvenantis Rimas apie savo gyvenimą pasakoja nieko negražindamas, neslėpdamas juodžiausių nuopolių: nei to, kad tame gyvenime buvo metų, kai gėrė 365 dienas, nei to, kad ir įkalinimo įstaigos duonos ragauti teko.

Bet pasakoja ne tam, kad tūlas pilietis pasišaipytų. Tik tam, kad turi vilties: galgi nors vienas žmogus, šiandien atsidūręs panašioje gyvenimo duobėje, išgirs, praregės ir jo pavyzdžiu panorės rasti išeitį. Jei panorės - ir ras.

Dainius kepenis isimg 9853Lapkričio 26 - gruodžio 2 dienomis Šilutėje bus surengtas pirmasis Dainiaus Kepenio įkurtos sveikatos mokyklos kursas.
Sveikatos mokyklą ves pats Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius KEPENIS.

Lietuvos sveikuolių sąjungos (LSS) įkurta Palangos sveikatos mokykla neseniai atšventė 20-ąsias veiklos metines. Daugiau kaip 30000 dalyvių joje iš naujo atrado sveikatą, gyvenimo pilnatvę, surado kelią į save, savo prigimtį ir vidų, atskleidė savo galimybes ir taip pakeitė ne tik asmeninio, bet ir šeimos gyvenimo kokybę.

Apie tai kalbamės su sveikatos mokyklos įkūrėju, LSS prezidentu D.Kepeniu.