Aktualijos

lapaiImunitetą galima palyginti su angelu sargu, saugančiu mūsų organizmą. Imunitetas - tai žmogaus organizmo gebėjimas apsisaugoti nuo visko, kas jam genetiškai nepriimtina: nuo mikroorganizmų, virusų, parazitų, persodintų svetimų audinių, ląstelių, baltymų bei kitų genetiškai svetimų medžiagų.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Metodinės pagalbos ir strategijos skyriaus formavimo skyriaus vedėja Rūta Babravičienė sako, kad mechanizmas, kuris kontroliuoja organizmo atsparumą, panašus į specialiai tam parengtą kariuomenę. Jos uždavinys - žaibiškai reaguoti į patogeninius mikroorganizmus. Su jais kovoja imuninės ląstelės.

Rugsėjo 22- ąją - akcija „Tarptautinė diena be automobilio“. / © silutesnaujienos.ltNuo 2001 m. kasmet rugsėjo 16-22 d. daugelyje Europos miestų rengiama Europos judrioji savaitė, vyksta akcijos „Tarptautinė diena be automobilio“ renginiai.

Jais stengiamasi ne tik atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai, žmonių sveikatai, eismo saugumui, bet ir raginti miestų gyventojus asmeniškai prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo, atsisakant važiavimo automobiliu ir pasirenkant mažiau orą teršiantį visuomeninį transportą, dviračius, naudoti biodegalus ir biokurą, keliauti pėsčiomis.

ZAL 8893Iš Kaune vykusių 6-ųjų ir jau tarptautinėmis tapusių Greitosios medicinos pagalbos žaidynių Šilutės greitosios pagalbos medikai grįžo pakylėti - jie pripažinti geriausiais rajonų komandų grupėje.

Dvi varžybų dienos, aštuonios sudėtingos situacijos ir 23 nesukalbami teisėjai - tokį krūvį šilutiškiai medikai pasirinko savo poilsio dienoms. Ir nesigaili:

„Mūsų darbe visada verta išbandyti savo profesinius gebėjimus“, - sako komandos - čempionės nariai: Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro Greitosios medicinos pagalbos skyriuje dirbantys bendruomenės slaugytojos Lina Petrošienė, Gitana Mockienė ir vairuotojas Žydrūnas Rupainis.

Zoobug-back-to-school-1Dauguma tėvų, kurių vaikams tenka nešioti akinius, tvirtina, kad, labiau nei mažieji, dėl to dažniausiai nerimauja ir jaudinasi jie patys. Ar judrios ir aktyvios atžalos akinių netyčia nesudaužys ir nesusižalos? Ar sūnus arba dukra bendraamžių nebus vadinami „ačkarikais“?

Tačiau ar tikrai šiandien dėl regėjimo sutrikimų iš vaikų vis dar šaipomasi? Galbūt tai  - tik iš senų laikų likęs ir tėvų menamas stereotipas?

Kad šiandien lyja tai dar nieko nereiškia. Oras ir tiek. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Vis labiau vėstantis oras, po truputį ilgėjantys vakarai, saulę vis dažniau temdantys debesys, norime mes to ar nenorime, įtikina – jau ruduo. Vasaros, rodos, nė nebuvo, ji prabėgo tarsi akimirka. Vėjas, lietus, šaltis dažną mūsų priverčia susigūžti.

Kaip šalin nuvyti rudeninį liūdesį ir nostalgiją? Mokslininkų teigimu, efektyviausiai blogas mintis išvaiko gerai praleistas laikas. Pateikiame kelis patarimus kūniškiems ir dvasiniams malonumams.

Vilkytiškiai sportuoja. / © silutesnaujienos.ltVšĮ "Iniciatyvos fondas", kurį 2007 m. įkūrė investicinė bendrovė „Invalda", šiais metais organizuoja projektą „Judėti sveika 2012". Programos tikslas - atkreipti dėmesį, ypatingai jaunimo, kad fizinis aktyvumas yra vienas iš geros savijautos šaltinių ir daugelio ligų profilaktinė priemonė.

Programoje kviečiami dalyvauti pagrindinių ir vidurinių mokyklų bei gimnazijų moksleiviai. Norintys dalyvauti turi savarankiškai „Iniciatyvos fondo" interneto svetainėje www.iniciatyvosfondas.lt esančioje anketoje užpildyti dalyvio anketą ir laukti paštu atkeliaujant žingsniamačio. Jis po programos liks dalyviams kaip atminimas, o kartu - priminimas apie aktyvaus gyvenimo būtinybę!

gydytoju pagerbimas praneviciene klisonis mazrimasTradiciją už nuoširdų darbą padėkoti tik švenčių progomis laužo Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Švėkšnos departamento vadovai. Nelaukiant švenčių, čia surengta graži šventė, kurios metu padėkos už gerą darbą įteiktos visam būriui ilgamečių darbuotojų.

Aukščiausią įvertinimą - Sveikatos apsaugos ministerijos padėką - pelnė Psichosomatikos ir psichogeriatrijos skyriaus vedėja Liubovė Pranevičienė, kurią medikei įteikė specialiai į renginį atvykęs sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis.

SG100007„Jei per Žolinę nesusitiksit su gimine, tuomet gali nesisekti, o tiems, kurie susitinka viskas bus gerai“, - aiškino šišioniškės tantės Indrė Skablauskaitė ir Vaida Galinskienė, šilutiškiams pasakodamos apie Žolinės tradicijas. Vienas svarbiausių šventės akcentų - bendruomeniškumas ir simboliškas puokščių rišimas.

Netikintiems prietarais žolininkai pataria praktiškai - vasarą surinktos žolelės šaltuoju metų laiku gali tapti tikru sveikatos angelu sargu: padėti išvengti kai kurių ligų, o susirgus - greičiau pasveikti.

Duoda prekybos centre. / © silutesnaujienos.ltDidžioji dauguma Lietuvos gyventojų – 85 procentai – nuolat perka duoną. Lietuviui svarbu, kad ant stalo duona būtų ne tik lietuviška, bet ir iškepta jo rajone.

„Jau kelerius metus duonos pardavimai nekinta – jos nuperkama tiek pat. Kaip ir prieš porą metų, taip ir šiemet, daugiausia, apie 50 procentų, Lietuvoje nuperkama batono ir sumuštinių duonos, po 25 procentus – juodos ir šviesios duonos. Tačiau skirtinguose regionuose pirkėjų skonis skiriasi – Šiaurės Lietuvoje daugiau perkama juodos duonos, o Vakarų Lietuvoje populiaresnė šviesi duona“, – sakė MAXIMA LT Įvaizdžio ir komunikacijos departamento direktorė Lina Muižienė.