Aktualijos

DSCF1311Rugpjūčio 15-ąją švenčiama Žolinė - žalumos suvešėjimo ir derliaus brandos šventė.

„Prieš Žolinę ir ypač per Žolinę pats laikas prisirinkti ir įvairiausių vaistažolių arbatoms“, - pataria Šilutėje gyvenantis Lietuvos šviesuolis, profesionalus vaistininkas, žolininkas ir liaudies medicinos ekspertas Virgilijus SKIRKEVIČIUS.

lefthandedVakar, rugpjūčio 13-ąją, pasaulyje paminėta Tarptautinė kairiarankių diena. Pirmą kartą toks renginys vyko 1992 metais Britų kairiarankių klubo iniciatyva.

Įvairiose šalyse kairiarankių klubai šią dieną rengia įvairius renginius ir varžybas, kur dalyviams neleidžiama naudotis dešine ranka valgant ir atliekant įvairius veiksmus.

Statistika rodo, kad pasaulyje gyvena daugiau nei 550 milijonų kairiarankių - jie sudaro 12-15 % kiekvienos šalies gyventojų. Prognozuojama, kad 2020 metais kairiarankių kiekis viršys milijardą. Po 20 metų jų gali būti apie 40 proc.

sandal-ready-feetVasarą pėdoms reikia daugiau priežiūros nei šaltuoju metų laiku.

Kuo dažniau vaikščiokite basi po žolę - tai padės išlaikyti pėdas jaunas ir stiprias, o visą kūną veiks gaivinančiai. Jei neturite galimybės pailsinti kojų žolėje, būtina pasirūpinti tinkama avalyne, kad vakare nejaustumėt diskomforto.

Kiekvieną vakarą nuplaukite kojas muilu ir vandeniu bei nusausinkite šiek tiek šiurkščiu rankšluosčiu. Nepamirškite ir specialaus kojoms skirto kremo. Taip apsaugosite savo pėdas nuo prakaitavimo bei pėdų odos išsausėjimo.

Siūlome jums išmėginti keletą liaudies medicinos žinovų patarimų, kaip atgaivinti pavargusias ir sutinusias kojas.

removetick 96319 7Maždaug kas ketvirta mūsų rajono miškuose gyvenanti erkė nešioja pavojingos Laimo ligos sukėlėjus - tokią išvadą „Šilutės naujienoms“ pateikė Klaipėdos visuomenės sveikatos centro (KVSC) Šilutės skyriaus specialistės, gavusios erkių tyrimų rezultatus.

Erkinio encefalito viruso paplitimas tarp erkių Lietuvoje jau daug metų netiriamas, nes tokie tyrimai labai brangūs.
Per 7 šių metų mėnesius rajone užregistruoti 7 Laimo liga ir 3 erkiniu encefalitu susirgę žmonės.

Lėlės. / Asociatyvi Stock.XCHNG nuotr.Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba nustatė, kad įmonės UAB "Nersama" ir UAB "Viskas už vieną eurą" pažeidė Produktų saugos įstatymą teikdamos į rinką pavojingus žaislus. Ištirta, kad žaisluose rastas pavojingų medžiagų kiekis beveik 200 kartų viršija didžiausią leistiną normą.

Už pakartotinius Produktų saugos įstatymo pažeidimus Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba UAB "Nersama" skyrė 2750 litų, o UAB "Viskas už vieną eurą" - 5000 litų baudas.

nedelsk patikra traksedziuoseLiepos 10-12 dienomis sveikatinimo projekto „Nedelsk“ komanda lankėsi Šilutės rajone. Inkakliuose, Saugose, Traksėdžiuose, Usėnuose ir Juknaičiuose akcijos metu buvo patikrinta 301 moteris.

Keturioms iš atėjusiųjų pasitikrinti „Rožinio kaspino“ autobusėlyje moterims rekomenduota kreiptis išsamiems tyrimams dėl krūties vėžio.

IMG 0067Netoli Šilutės, nuo XIV amžiaus minimame miestelyje Švėkšna, įsikūręs VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės psichiatrijos departamentas.

Siekiant sukurti pacientams visavertį gyvenimą, VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės psichiatrijos departamento administracija įgyvendina projektą „Viešosios įstaigos Švėkšnos psichiatrijos ligoninės pastatų ir energetinių sistemų modernizavimas“ (sutarties Nr. S-VP3-3.4-ŪM-03-V-01-102), kuris bendrai finansuojamas iš 2007-2013 m. Europos Sąjungos fondų ir Lietuvos Respublikos biudžeto pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 3 prioriteto „Aplinka ir darnus vystymasis“ įgyvendinimo priemonę „Viešosios paskirties pastatų renovavimas nacionaliniu lygiu“.

VIPGreitosios medicinos pagalbos (GMP) pertvarka įsibėgėja. Keliuose šalies miestuose jau veikia ar netruks pradėti veikti apskričių GMP dispečerinės.  Nedidelių savivaldybių greitosios medicinos pagalbos tarnybos jungiasi, visi rajonai teigia įvykdysią pertvarkos reikalavimą, kad jų teritorijoje vienu metu budėtų nemažiau dviejų GMP brigadų.

GMP reformos eigą komentuoja Sveikatos apsaugos viceministrė Janina KUMPIENĖ.

Pirmieji GMP sistemos pertvarkos rezultatai liudija, kad reforma yra naudinga ir žmonėms, ir valstybei. Pacientai operatyviau sulaukia pagalbos, o valstybė efektyviau naudoja GMP išlaikymui skirtus mokesčių mokėtojų pinigus.

body-hairŽmogaus kūne yra keletas nebereikalingų dalių. Mes jau nebepriklausome nuo šių organų ar darinių, jie atrofavosi ar degeneravo iki tokio taško, kad nebeatlieka ankstesnių funkcijų.

Čarlzas Darvinas (Charles Darwin) šias liekanas žmogaus ir kitų gyvūnų anatomijoje laikė evoliucijos įrodymu. Galiausiai, lygindami rudimentinių organus vienose rūšyse su panašiais funkcionuojančiais organais kitose rūšyse, biologai padarė išvadą, kad dvi kitais atžvilgiais visiškai nepanašios būtybės kilo iš to paties protėvio, LiveScience.com cituoja lrt.lt. Štai penki pastebimiausi rudimentiniai organai žmogaus kūne.