Aktualijos

haircutLankymasis grožio salonuose vieniems klientams yra pramoga, kitiems - būtinybė. Tačiau retas susimąsto, kad svarbus ne tik grožio meistrų profesionalumas, bet ir saugumas, atliekamų paslaugų kokybė, nuo kurios priklauso kiekvieno mūsų sveikata.

Nesilaikant higienos reikalavimų kirpyklose, kosmetikos kabinetuose galima išplatinti grybelines (odos ir nagų grybelis), per kraują plintančias užkrečiamąsias (hepatitas B ir C, ŽIV) ligas, niežus, odos virusus (karpas), bakterines infekcijas (stafilokokus), utėles.

Minėti užkratai perduodami, jei netinkamai valomi, dezinfekuojami ir sterilizuojami instrumentai, taip pat nesilaikant kitų higienos reikalavimų.

Maistas. / EIP nuotr.Daugelis esame patyrę, kad kartais tam tikri  maisto produktai gali sukelti nepageidaujamų reakcijų.

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai pažymi, kad imuninės reakcijos būdingos maisto medžiagų sukeltoms alergijoms. Tuo tarpu nepageidaujamos neimuninės reakcijos į tam tikrus maisto produktus gali pasireikšti dėl maisto netoleravimo (pvz., laktozės netoleravimas), farmakologinio efekto (pvz., migrena, sukelta cheminių medžiagų, tokių kaip aspartamas, mononatrio glutamatas, nitratai/nitritai, alkoholis, kava ir šokoladas) arba toksinio efekto (apsinuodijimas maistu).

ligonines priemimo skyriusVis keičiama ir „tobulinama“ sveikatos apsaugos sistema vis labiau nutolina medikus nuo pacientų ir apsunkina bendravimą.

Šilutiškis Romualdas ligoninės vadovų prašo atsakyti, kodėl šios įstaigos Priėmimo - skubios pagalbos skyriuje jis negalėjo gauti paprasčiausios konsultacijos, kaip pasirūpinti namuose slaugoma mama.

4340421 TioVHQLietuvių pomėgis iš vasaros gėrybių virti uogienes, o rudenį ar žiemą jomis smaližiauti vis dar išlieka labai populiarus. Kas antras lietuvis (54 proc.) teigia, kad konservuoja uogienes.

Tokius rezultatus parodė vokiečių maisto produktų priedų kompanijos UAB „Dr. Oetker Lietuva“ užsakymu šių metų birželio mėnesį viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta Lietuvos gyventojų apklausa.

nedelsk rozinis autobuselisJau dešimtąjį kartą per Lietuvą riedantis rožinis akcijos „Nedelsk“ autobusėlis ir vėl pakvietė rajono moteris pasitikrinti dėl „moteriško“ - krūties - vėžio.

Moterys šį kartą rinkosi Inkakliuose, Saugose, Traksėdžiuose, Juknaičiuose ir Usėnuose, bet į šias gyvenvietes jos suvažiavo ir iš aplinkinių kaimų. Visur patikrinta nuo 40 iki 65 moterų nuo 20-ties iki 80-ties metų. Atėjo nemažai ir tokių, kurios nebespėjo užsiregistruoti, bet medikų labai prašėsi priimti.

Akcijos koordinatoriai pastebi, kad šiandien moterys jau turi žymiai daugiau informacijos apie klastingą ligą nei prieš 10-metį. Jos žino apie reikalingus tyrimus, vis daugėja ir juos atlikusių, besitikrinančių nebe pirmą kartą moterų.

Šią akciją mūsų rajone iš dalies finansavo rajono Savivaldybė.

LIGONINES KATILINEŠilutės ligoninėje besigydantys ligoniai nuo šiol yra apsaugoti nuo nemalonių netikėtumų: įstaigos katilinėje sumontuotas rezervinis katilas, tad ligoniai, net ir avarijos atveju, neliks be šilumos ir karšto vandens.

Katilą ligoninės katilinėje savo lėšomis sumontavo patys šilumos tiekėjai - UAB „Šilutės šilumos tinklai“.

BlueberryPoundCake6Turbūt daugelis žino posakį: „Jei nori gerai matyti ir turėti sveikas akis - valgyk mėlynes“. Šis posakis tikrai teisingas, tarp kitų gydomųjų mėlynių savybių poveikis regėjimui pritaikomas bene dažniausiai. Nuolat valgant mėlynių, atsigauna pavargusios, nusilpusios akys. Tačiau mėlynės turi ir daugiau naudos mūsų sveikatai.

vaikaiNuo kenksmingo saulės spindulių poveikio vaikai yra mažiau apsaugoti nei suaugusieji. Nudegimai vaikystėje gali atsiliepti vėlesniame amžiuje ir padidinti riziką įvairioms odos ligoms vystytis. Geriausia apsauga nuo saulės yra kepurė ir drabužiai.

Vyresnius kaip 6 mėn. amžiaus vaikus taip pat galima saugoti naudojant kosmetines apsaugos nuo saulės priemones. Tačiau kūdikiai iki 6 mėnesių turi būti apsaugoti vengiant tiesioginių saulės spindulių, nes jų odoje nėra melanino, apsaugančio gilesnius odos sluoksnius.

running on the beach-otherNesportuojantys, nesimankštinantys ir mažai judantys žmonės gerokai labiau nei fiziškai aktyvūs gyventojai rizikuoja susirgti lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis. Todėl fizinis aktyvumas - būtina sveikos gyvensenos dalis.

Deja, tyrimai rodo, jog gerokai daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų reguliariai nesportuoja, mažėja bendras žmonių fizinis aktyvumas.  Norėdami gyventi ilgai ir sveikai, privalome būti fiziškai aktyvūs.