Aktualijos

Kraujo donorais gali būti sveiki žmonės nuo 18 iki 65 metų amžiaus. / EIP nuotr.Kai trūksta donorų, gydymo įstaigos pacientams ne visada gali suteikti būtinos pagalbos ar gydymo. Donorų kraujas – nepakeičiamas ir galingas ginklas medikų rankose. Jis iš ligos patalo padeda pakilti daugybei ligonių, tūkstančiams žmonių išgelbėja gyvybes.

Cheminės medžiagos. / EIP nuotr.Daugumos žmonių vonios kambariuose tikriausiai atrastumėme nemažai buitinės chemijos produktų: skalbimo ir valymo priemonių, ploviklių, valiklių, šveitiklių, purškiklių ir kitų cheminių produktų, naudojamų buityje.

Šios priemonės padeda greičiau susidoroti su tvarkos ir švaros palaikymo problemomis namuose ir kasdieninėje ruošoje. Bet lazda turi du galus – besaikis ir netinkamas buitinės chemijos produktų vartojimas gali sukelti nemažų problemų.

Medikų pagalba. / Asociatyvi pn.bmj.com nuotr.Smagi miestelio šventė Juknaičiuose prieš kelias savaites vienai šeimai galėjo virsti gedulo diena. Vaišindamasis šašlykais, užspringo vienas šventės dalyvių.

Tik laiku ir kvalifikuotai suteikus medicininę pagalbą jau nebekvėpuojantis juknaitiškis buvo prikeltas antram gyvenimui.

Už išsaugotą gyvybę medikams dėkingas ir sveikstantis vyras, ir jo šeima - mama, seserys Dalia ir Jūratė, brolis Romas.

druskaDaugelis atsakytų – ne. Tačiau skaičiai rodo ką kita.

Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja suvartoti ne daugiau kaip 5 g druskos per dieną. Tai mažiau nei 1 arbatinis šaukštelis. Į šį kiekį įeina visa druska, kurią suvalgome teik gamindami maistą namuose, tiek valgydami jau pagamintus maisto produktus.

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai primena – didžiąją dalį suvartojamos druskos (kai kurių šaltinių duomenimis iki 90 proc.) sudaro druska, gaunama su jau pagamintais maisto produktais, todėl papildomai dėti druskos į jau paruoštus vartojimui maisto produktus reikėtų itin saikingai.

Kompiuterio pelė. / Stock.XCHNG nuotr.Tie, kurių pagrindinė darbo priemonė yra kompiuteris, tikriausiai yra patyrę riešo ir plaštakos maudimą ar net skausmą, kai ilgai ir intensyviai tenka spaudyti kompiuterio pelę ir darbuotis klaviatūra.

Ranka, dažniausiai dešinė, greičiau pavargsta, lyg nutirpsta, tampa nejautri ir skausminga. Ją dažniau norisi papurtyti, pamankštinti ir pamasažuoti. Tačiau kartais paprasta pagalba jau nebepadeda, tenka kreiptis į gydytoją, riešą gali tekti net operuoti.

Cigarečių nuorūkos. / Stock.XCHNG nuotr.Tiek daug kalbama apie rūkymo žalą ir mirtiną kenksmingų dūmų pavojų aplinkiniams, tačiau žmonės ir toliau nuodijasi  patys ir nuodija nerūkančiuosius cigaretėmis, nesusimąstydami apie tai, kad net ir pirma cigaretė, gali būti paskutinė jų gyvenime – sukelti staigų sveikatos pablogėjimą ar net infarktą.

Itin liūdna vaikų ir paauglių statistika – rūkančiųjų skaičius jau viršijo visus praeities rekordus.

summer-sunglasses-fashion19"Grožio neįmanoma apibūdinti: niekas nepasakys, kas tai yra ar ką tai reiškia", - taip kadaise teigė amerikiečių filosofas, rašytojas G.Santayana. Ir jis buvo visiškai teisus!

Nuo pat civilizacijos pradžios žmonės bando grožį įsprausti į tam tikrus rėmus, įvardinti, kas yra gražu, o kas ne. Akivaizdu, kad tai daryti yra beprasmiška, nes grožio samprata nuolat keičiasi. Kas gražu buvo kadaise, dabar neretai tampa atstumiančiu reginiu ir atvirkščiai. Be to, grožis skirtingai suvokiamas skirtingose šalyse, kultūrose.

Kokių priemonių žmonės imdavosi, vis dar imasi, siekdami išskirtinumo, norėdami būti gražūs?

7573498-concept-image-about-memory-loss-and-alzheimersPasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vertinimu, silpnaprotyste sergančių asmenų skaičius iki 2030 metų beveik padvigubės. 2030-aisiais šia liga greičiausiai sirgs beveik 66 mln. žmonių, teigiama Ženevoje paskelbtoje ataskaitoje, praneša agentūra AFP.

hepatitis-CKas žmogaus organizme atsakingas už tai, kad kraujas po kūną tekėtų švarus, išvalytas nuo toksinų ir įvairių cheminių medžiagų?
Kepenys.
Kas žmogaus organizme sintetina ir kontroliuoja cholesterolio kiekį kraujyje?
Kepenys.
Kas gamina tulžį, reikalingą suvirškinti maistą?
Ir vėl atsakymas toks pats - kepenys. Neatsitiktinai šis organas vadinamas vienu svarbiausių.
Kaip teigia kepenų ligomis sergančių pacientų ir gydytojų asociacijos „Vilties atgaiva“ pirmininkė Teresa Makarevič, kepenis būtina saugoti, kaip ir jos saugo mūsų organizmą.