Aktualijos

be tabako kudikisTabako rūkymas yra viena iš tokių mirties priežasčių, kurių galėtume išvengti. Rūkymas kasmet nusineša 6 milijonus gyvybių, kurių 600 000 - pasyvaus rūkymo aukos.

Prognozuojama, kad jeigu nebus imtasi aktyvesnės prevencijos, 2030-aisiais rūkymas pasiglemš 8 milijonus žmonių gyvybių.

kraujasKlaipėdos ir Telšių apskričių gydymo įstaigose naudojamas kraujas atitinka patvirtintus kraujo ir kraujo komponentų saugos reikalavimus. Tai po tyrimo konstatavo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu sudaryta komisija.

rukymasPasaulinė sveikatos organizacija (PSO) 1987 m. gegužės 31 dieną paskelbė Pasauline diena be tabako. Kasmet minėdama šią dieną, PSO siekia atkreipti kiekvieno iš mūsų dėmesį į tabako sukeliamas ligas ir ankstyvas mirtis, o rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti.

Džiovinti obuoliai. / polarbearstale.blogspot.com nuotr.Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad pradėtas skubus tyrimas dėl nesaugių produktų – džiovintų obuolių iš Kinijos – pateikimo į rinką. Tyimas pradėtas vadovaujantis informacija, gauta per Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistemą RASFF.

psichiatrijos ligonine atidarymasNaujomis spalvomis sušvitusi senutėlė ligoninė, sutvarkyta aplinka, atvykęs gausus būrys naujų medikų, renovuoti senieji ir atidaryti nauji ligoninės skyriai, pagaliau pradėtas ir jau baigiamas jos renovacijos projektas - tokiais darbais gali pasidžiaugti jau 2 metus Klaipėdos jūrininkų ligoninės Švėkšnos departamentui vadovaujantis Artūras MAŽRIMAS.

Bet ta proga kalbinamas vedėjas nenoriai kalba apie šiuos pasiekimus. Jis mieliau akcentuoja viso kolektyvo darbo svarbą, personalo geranoriškumą bendraujant su ligoniais ir jų artimaisiais, pagalbą, kurios sulaukia iš savo vadovų.

O ligoninės vadovai pastebi, jog sprendimas šį departamentą prijungti prie Klaipėdos jūrininkų ligoninės buvo gerai apmąstytas ir tinkamas žingsnis, šiandien jau duodantis ekonominius rezultatus.

produkcijaValstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba išnagrinėjo bylą pagal Palangos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos 2011 m. gruodžio 12 d. Maisto įstatymo pažeidimo, taikant Produktų saugos įstatyme nustatytą atsakomybę, protokolą dėl UAB „Baltijos delikatesai“ pavojingų maisto produktų – žuvies konservų – pateikimo į rinką. Nustatyta, kad produktai buvo nesaugūs.

sexy-shadowAtokvėpio valandėlė ant šaltos žemės ilgam prikausto prie ligos patalo

Šilta pavasario saulė gydytojams nefrologams reiškia įtempto darbo pradžią.  Žieminius drabužius palikę namie ir ant žemės prisėsti nevengiantys žmonės į ligonines suguža gydytis šlapimo takų infekcijų. Itin dažnai nuo šios bėdos kenčia vaikai ir paaugliai.

IMG 4362Šilutės ligoninėje pirmadienį viešėjęs sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys dideliais pažadais nesišvaistė.

Pasveikinęs įstaigos kolektyvą su neseniai suteiktu regioninės ligoninės statusu, o jos vadovą Darių Steponkų - gavus nusipelniusio sveikatos apsaugos darbuotojo vardą, ministras neslėpė, kad lengva nebus: „Konkuruoti su stipriomis Klaipėdos ligoninėmis bus pakankamai sunku. Tačiau kokybę reikės išlaikyti ir dirbti taip, kad jos neprarastumėt“.


Optimistinėmis prognozėmis dėl gimdyvių skaičiaus drąsino kartu su ministru ligoninėn atvykęs Seimo narys Arūnas Valinskas. Jis medikus patikino, kad kaip įmanydamas stengsis prikalbinti žmoną Ingą pamėginti susilaukti dukrytės. Ir jeigu taip nutiks, I.Valinskienė, jos vyro pažadu, gimdyti turės Šilutės ligoninėje.

tablePo šeštadienį vienoje iš miesto pobūvių salėje vykusios šeimos šventės ligoninėje atsidūrė trys žmonės. Šilutės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba apie įvykį informuota antradienį po pietų.

Po miestą sklando gandai, esą pobūvio svečiai galėjo užsikrėsti salmoneliozės bakterija.