Aktualijos

HandwashinghiresNuo žarnyno infekcinių ligų kasmet pasaulyje miršta apie 2,5 mln. žmonių, o dėl netinkamos rankų higienos - apie 90 tūkst. žmonių, nes tik apie 40 procentų gyventojų moka teisingai plauti rankas. Besivystančiose šalyse kasmet dėl diarėjos (viduriavimo) ir kvėpavimo organų ligų miršta 3,5 mln. vaikų.

maistasValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba praneša, kad Šilutėje pradėtas tyrimas dėl ūmios žarnyno infekcijos – salmoneliozės protrūkio. Pirminiais duomenimis, blogai pasijuto 4 praėjusį savaitgalį viename pobūvyje dalyvavę asmenys, 2 iš jų paguldyti į ligoninę, dar 2 nukentėję asmenys gydosi namuose.

LeukemijaVos išgirdus apie kaulų čiulpų donorystę žmonės išsigąsta ir ima purtyti galvas vien pasiūlius jiems prisijungti prie šios akcijos.

Įvairiausiais mitais apipinta kaulų čiulpų donorystė nėra tokia skausminga ir sudėtinga kaip gali atrodyti iš pirmojo žvilgsnio.

sveikuoliu sveikuoliai zibu komandaBaigėsi tarptautinis - Lietuvos ir Latvijos - vaikų, mokinių, pedagogų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“. Žibų pradinukų komanda „Vitaminai“, nugalėjusi dešimtis varžovų, pasiekė finalą ir jame vėl buvo viena geriausių - iškovojo II vietą.

uodasApsauga nuo uodų gali būti natūrali, saugi ir gardžiai kvepėti. Tai įmanoma, nes tam tikri eteriniai aliejai pasižymi uodus ir kitus geliančius padarėlius baidančiomis savybėmis, o žmogaus nosiai yra gardūs ir mieli.

pokalbis apie sveikata visi 1 3Pastaruoju metu daug kalbama apie sveiką gyvenimo būdą ir jo naudą žmogui. Praeityje sveikata žmogui reikšdavo vien beskausmę būklę, šiandien šio žodžio prasmė daug platesnė. Sveikata suprantama kaip gera fizinė, psichinė ir socialinė žmogaus būklė, asmeninis žmogaus turtas priklausantis nuo genetikos, fizinių, socialinių, ekonominių veiksnių ir nuo žmogaus elgsenos.  Protingai gyvendami, žmonės galėtų išvengti daugybės rūpesčių ir gyventi ilgiau. Ką daryti kad būtum sveikas ir laimingas?

P5032934Minint Medicinos darbuotojų dieną, Šilutės ligoninės vyr. gydytojui Dariui Steponkui Druskininkuose buvo įteiktas nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo garbės ženklas.

O keletą dienų prieš šią šventę Sveikatos apsaugos ministro Raimondo Šukio įsakymu, už pasiekimus plėtojant Šilutės ligoninės veiklą ir gerinant pacientų aptarnavimą, D.Steponkui buvo suteiktas nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardas.

vitaminaiYra sakoma, jog protingi mokosi iš savų klaidų, labai protingi – iš svetimų. Kokios yra dažniausios klaidos, vartojant maisto papildus ir kaip jų išvengti?

Sutikime – dažna naujovė, pažanga ar atradimas, šalia entuziastingo palaikymo susilaukia ir skeptiškų atsiliepimų. Žmonės – mąstančios būtybės, greitai susieja savo nusivylimus ir nepateisintus lūkesčius su naujais jų gyvenime dalykais. Maisto papildai – ne išimtis.

Visuomet atsiranda tokių, kurie, išbandę vienus ar kitus preparatus, nesijaučia sustiprėję. Tuo tarpu medikai pataria pamėginti atsargumą ir įtarumą pirmiausia nukreipti kita linkme – paanalizuoti, ar atsakingai pasirinkę savo organizmą stiprinti maisto papildais,  taip pat atsakingai juos ir vartojame.

IMG 5451Greitu maistu prekiaujančių įmonių produkcija dažnai sukelia problemų šilutiškių skrandžiams, - tuo dar kartą įsitikinome praėjusią savaitę, kai sulaukėme net kelių skundų.

Labiausiai submarinus, picas, beliašus, mėsainius ir kebabus, žinia, mėgsta jaunimas, tad kaip tik vaikinams ir merginoms ta savaitė padovanojo ne pačius maloniausius prisiminimus: ne vienas jų naktį praleido apsikabinęs klozetą...

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai vienos įmonės prekybininkę jau nubaudė ir nurodė sunaikinti įtarimą kėlusius maisto produktus, su kitais prekybininkais pakėlusios balsą aiškinosi pačių jaunųjų pirkėjų mamos. Bet visiems jiems gresia dar ne vienas patikrinimas artimiausioje ateityje.