Aktualijos

Prie didžiausią neigiamą įtaką akims darančių profesijų taip pat priskirtina finansininkų, vairuotojų profesionalų, mokslininkų ir studentų darbinė veikla. Rizikos grupėmis, kurioms tenka didžiausia apkrova akims, buvo įvardinti ir dizainerių, žurnalistų, gydytojų, valstybinių įstaigų ir bibliotekų darbuotojai. / Stock.XCHNG nuotr.Pastaruoju metu viešoje erdvėje gana dažnai diskutuojama, ar kompiuteris žmogui yra draugas ar priešas. Vieni šią informacinę technologiją aukština už patogesnį ir įdomesnį gyvenimą, kurį jis suteikia. Kiti kritikuoja dėl to, jog daugumai mūsų ji „padovanoja“ įvairių sveikatos sutrikimų, tarp kurių dažniausios –  akių bėdos.

Kaip teigia optometrijos specialistai, gydytojai oftalmologai, tokie simptomai, kaip nuolatinis ar pasikartojantis akių nuovargis, skausmas, paraudimas, sausumo pojūtis, mirgėjimas, ryškumo sumažėjimas, vaizdų liejimasis gali pradėti varginti net ir po kelių valandų įtempto darbo kompiuteriu. Ką jau kalbėti apie tuos asmenis, kurie kompiuteriu dirba kiaurą dieną ar net parą, kasdien.

womensheartdiseaseHigienos instituto Sveikatos informacijos centro Mirties priežasčių registro parengti išankstiniai 2011 metų duomenys apie mirties priežastis Lietuvoje rodo, kad Lietuvos gyventojų mirties priežasčių struktūra nesikeičia.

Jau daugelį metų, pagrindinės mirties priežastys išlieka tos pačios - širdies ir kraujagyslių ligos, piktybiniai navikai ir išorinės mirties priežastys, kurios 2011 m. sudarė 85,1 proc. visų mirties priežasčių.

633772853677343729 00aSilpnumas, bendras nuovargis, galvos svaigimas, blyški oda, dažnas širdies plakimas, neritmiška širdies veikla, dūrimai širdies plote. Tokie negalavimai žmones dažnai užklumpa pavasariais, kai, atrodo, atšilus orams ir vis ilgiau šviečiant saulei, energija turėtų lietis per kraštus.

WaterSupply 029Poilsio sezonas - jau ant nosies, todėl apgyvendinimo paslaugas teikiantiems rajono verslininkams pats laikas susirūpinti laiku atlikti geriamojo vandens bei vandens telkinių tyrimus.

ligaAntibiotikai – žmonėms ir gyvūnams gydyti skirti antimikrobiniai vaistai. Pastaruoju laiku visuomenė itin gausiai ir neracionaliai juos vartoja, o tai skatina mikroorganizmų atsparumą antibiotikams. Nesėkmingas gydymas, didesnis sergamumas, dėl to padidėjusios medicininės išlaidos, o kartais ir mirties atvejai – visa tai neracionalaus antibiotikų vartojimo rezultatas.

Antimikrobinio atsparumo didėjimas tampa rimta visuomenės sveikatos problema, kuri ypač neramina mokslininkus ir medikus. Tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos Sąjungos šalyse įgyvendinamos programos, kuriomis skatinama kovoti su šiuo neigiamu reiškiniu.

plastikasPlastikas – stipri, lengva ir palyginti nebrangi medžiaga. Prieš dešimtmetį, pavargusiems nuo sunkios ir dužios stiklinės taros jis atrodė tarsi išsigelbėjimas. Dabar plastiko indus dedame ant iškylos stalo, su savimi nešiojamės plastikinį gėrimo buteliuką ir priešpiečių dėžutę.

Palengvėjo ir vaikų priežiūra – su plastikiniu buteliuku mažyliui nėra grėsmės susižeisti. Tačiau plastikui užkariavus didžiąją mūsų gyvenimo dalį, pasigirsta ir pirmieji nuogąstavimai dėl jo įtakos mūsų sveikatai.

technologijosIlgaamžiškumas yra svarbus tiek vyrams, tiek moterims. Kiekvienas žmogus trokšta nugyventi ilgą ir ramų gyvenimą. Tačiau žmogaus gyvenimo būdas ir gamta neretai diktuoja savo taisykles. Dėl biologinių dėsnių ir gyvenimo būdo moterys gyvena ilgiau už vyrus.

Tačiau ar kada nors situacija pasikeis – ir vyrai, ir moterys gyvens vienodai?

uteles verbusTema, kuria kalbėsime - visuomenėje, o juo labiau mokyklose - lyg ir tabu. Apie utėles vaikų galvose garsiai mamos prabyla tik tarpusavyje ir tik viena jų išdrįso ateiti redakcijon. Atėjo, nes jau nebeapleidžia baimė, kad per mėnesį tris kartus kasose knibždančių gyvių parsinešusi dukra jų parsineš ir vėl.

Tai dar būtų pusė bėdos, jei utėlių naikinimas būtų paprastas, o svarbiausia - bent kiek pigesnis darbas. Bet moteriai šių gyvių išnaikinimas vien pirmąjį kartą atsiėjo net 140 litų...

Pakalbinti mokyklų vadovai nustebino, nes kone vienbalsiai tvirtino: tos problemos mokyklose nėra.

klausos aparatas seimaKiek žmoguje gerumo, tiek jame ir gyvenimo.
/R.V.Emersonas/

Tokia sentencija pavadintas gerumo vakaras ketvirtadienį surengtas Šilutėje. Jo iniciatorių - Seimo nario Kęsto Komskio labdaros ir paramos fondo ir Šilutės moterų verslininkių organizacijos atstovų - idėjai pritarė septynios dešimtys šilutiškių. Visi jie susirinko būrin tam, kad ištiestų pagalbos ranką negirdinčiam 3 metų berniukui, kurio tėvai neįstengia jam nupirkti taip reikalingo klausos aparato.

Susirinkusieji dalyvavo aukcione, kuriame galėjo įsigyti žinomų žmonių specialiai šiam vakarui skirtų daiktų su autografais, plojo dainininkui Donatui Montvydui ir aukojo žvaliam mažyliui, kuris jaukiai įsitaisęs sėdėjo ant tėčio kelių.

Vakaro metu iš viso surinkta 11 460 litų.