Aktualijos

kidsRajono savivaldybės taryba nusprendė diferencijuoti mokestį už ikimokyklinukų maitinimą vaikų darželiuose.

Tėvai galės nebemokėti už maitinimą, jei vaikas praleis įstaigoje ne ilgiau kaip 4 valandas per dieną, o atskirais atvejais užmokestis už vaiko maitinimą ikimokyklinėje įstaigoje galės būti diferencijuojamas, leidžiant pasirinkti maitinimo variantą visam mėnesiui - pusryčius arba pietus.

img 1572Štai kur klausimas. Nehamletiškas ir vargu ar turintis trumpą atsakymą. Kas iš tiesų yra maisto papildai? Kodėl, kada ir kaip teisingai juos reikėtų vartoti?

Pastaruoju metu apie maisto papildus kalbama daug ir labai įvairiais aspektais. Vieni juos maišo su žemėmis, tikina, kad mums tų įvairiausio dydžio, spalvų ir formų piliulių, tablečių, kapsulių visiškai nereikia, kad jos - tik nereikalingas organizmui produktas (neaišku koks!).

TBFI-intro-2Kartu su pavasariu pasirodžius pirmiesiems saulės spinduliams vis labiau jaučiasi artėjantis šiltasis metų sezonas. Mintyse jau regime žydinčias pievas, paplūdimius, vėl lauke stovinčius kavinių stalelius.

Svajonėse, o gal jau ir kasdienybėje vis labiau gundo gaivinanti porcija mėgstamų ledų. Visa laimė, kad ši saldi „nuodėmė“ išlieka ne tik vienu populiariausių, bet ir vienu sveikiausių desertų.

salcio terapija murauskieneKad sunegalavę vis taikome šilčiau apsirengti, užsidėti kokį karštą kompresiuką, nieko nauja. Bet pranešę, kad dažnam ligoniui gali padėti šaltis, matyt, kai kuriuos skaitytojus nustebinsime.

Medikai gerai žino šalčio terapijos (vadinamosios krioterapijos) naudą ir naudoja jį daugelio ligų sukeltiems skausmams malšinti. Ir taip - jau nuo paties Hipokrato laikų.
Šilutės ligoninės gydytojai irgi turi „Frigostream“ aparatą, skirtą gydymui šalčiu.

Sausi pusryčiai. / Stock.XCHNG nuotr.Maisto pramonė per tiek gyvavimo metų sukūrė galybes pirkėjų viliojimo triukų. Baisiausia, kad dažniausiai jų aukomis tampa jūsų vaikai. Apsilankykite prekybos centre sausų pusryčių skyriuje, nustebsite kiek ten ant pakuočių „gyvena“ spalvingų meškučių, voveryčių ir bitučių, mojančių jums ir viliojančių paragauti „saldaus stebuklo“.

Beveik ant visų pakuočių didelėmis raidėmis išpyškinta: „PRISOTINTAS VITAMINŲ IR MINERALŲ“. Patrauklių spalvingų dėžučių turinys – subalansuotos mitybos dalis? Vargu…

DSC 0293Kovo 1 dieną VšĮ Šilutės ligoninė gavo ilgai lauktą džiugią žinią - oficialų LR Sveikatos apsaugos ministro Raimondo Šukio raštą, kuriuo informuojama, kad įstaigai suteikiamas regioninės ligoninės statusas.

Pavojinga lėlė. / nevartok.lt nuotr.Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos Vilniaus skyrius nustatė rinkoje esančius pavojingus žaislus: lėlę „The lovely girl“, lėlę „Charming girls Aestetic fashion“ ir lėlę – kūdikį “My baby”.

Gaminių kilmės šalis – Kinija. Gamintojas – nenurodytas.

Tuberkuliozė - gyvybei grėsminga lėtinė infekcinė liga, pirmiausiai pakenkianti plaučius. / Stock.XCHNG nuotr.Skaudi praktika rodo, jog pastaruoju metu užkrečiamosios virusinės ligos tampa vis stipresnės, atsparios medikamentams, todėl visada yra grėsmė tokios ligos protrūkiui. Neretai užkrečiamų ligų nešiotojai yra asocialūs asmenys, kurie nėra suinteresuoti gydymu bei nejaučia atsakomybės už ligos platinimą.

kosmetikaJau ilgą laiką yra žinoma, kad kosmetikos priemonės nėra gaminamos iš uogų ar žiedlapių. Spaudoje vis dažniau pasirodantys pranešimai perspėdavo moteris (o gal jau ir vyrus) apie žalingas sudedamąsias dalis esančias kosmetikos priemonėse.

Mes, moterys, turime savo grožio paslapčių, tad gal nieko keisto, kad kosmetikos gamintojai irgi nuo mūsų šį tą slepia? Neseniai buvo atlikta studija, kurioje pirmiausia buvo tiriami lūpų dažai. Ištirus šias kosmetikos priemones paaiškėjo, kad jose vis dar galima rasti švino, nors daugelis manė, kad tai seniausiai užmiršta atgyvena.

Pratęsus tyrimą su kitomis kosmetikos priemonėmis, paaiškėjo, kad be švino čia galima rasti ir kitų sunkiųjų metalų, pavyzdžiui, kadmio akių pieštukuose, nikelio biriose pudrose, berilio skaistaluose ir t.t.