Aktualijos

vandens laboratorijaMūsų rajono vandens kokybė tokia gera, kad beveik visi komponentai atitinka normas. Šilutiškiai turi bene geriausią vandenį visoje Vakarų Lietuvoje, jie gali gerti tiesiai iš čiaupo bėgantį vandenį ir jokių plačiai reklamuojamų vandens filtrų nepirkti, - tokia žinia Pasaulinės vandens dienos proga norime nuraminti skeptikus. Mat „žinovų“, tvirtinančių, kad gerti vandenį iš čiaupo pavojinga, vis dar atsiranda.

Apie kasdien mūsų vartojamą produktą daugiau sužinoti norintiems skaitytojams pateikiame specialistės - UAB „Šilutės vandenys“ laboratorijos vedėjos Rimantės KAIRIENĖS surinktus duomenis.

Stethoscope mediumArtėja Pasaulinė sveikatos diena, kasmet minima balandžio 7-ąją.

„Žinau - gyvenu sveikiau!“ Tokiu šūkiu 2012 m. balandžio 6-7 d. pasitikrinti žinias apie sveikatą kviečia pirmą kartą Lietuvoje rengiamas Nacionalinis sveikatos egzaminas (NSE).

Egzaminu, kuriame gali dalyvauti visi pageidaujantys, siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į sveikatos problemas ir paskatinti domėtis bei rūpintis savo ir artimųjų sveikata.

atenai 13-1Šilutės sporto ir sveikatingumo centras „Atėnai“ pirmą kartą miestelėnus kvietė į zumbos šventę „Zumba party“.

Zumba - nauja fitneso rūšis, jungianti aerobiką su šokiu. Lankyti zumbos treniruotes - tai dalyvauti smagioje šokio šventėje kiekvieną treniruotę. Linksmi Lotynu Amerikos ritmai - pagrindinis Zumbos muzikos ir judesių stilius. Treniruotės metu atliekami ne tik šokių judesiai, bet ir kūno stiprinimo pratimai pagal paskutines fitneso tendencijas.

raudonkepuraite morku dienaVaikystė - ypač sudėtingas žmogaus gyvenimo laikotarpis, kai vaikui reikia atrasti ir pažinti jį supantį pasaulį, įgyti reikiamų kompetencijų, kai padedami pamatai asmenybės unikalumui.

Dažnai šeimai iškyla klausimas: ar vesti vaiką į ikimokyklinę įstaigą, ar samdyti  auklę, ar palikti močiutei?

dviratisValstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba už Produktų saugos įstatymo pažeidimą skyrė 2750 litų baudą UAB „Diurablis – prekyba“.

Atlikus laboratorinius tyrimus nustatyta, kad įmonės platintame dviračio remonto rinkinyje „Bicycle repair kit“ esančių klijų „Red Sun“ sudėtyje tolueno (3 kategorijos kancerogeninės medžiagos) koncentracija leistiną normą viršijo net 557 kartus.

pamario pienas su ukininkaisDabartiniu metu didėja susidomėjimas homeopatija, kaip natūralaus gydymo metodu be šalutinio poveikio. 2008 m. UAB „Baltijos tyrimai“ atliktų tyrimų duomenimis, ketvirtadalis Lietuvos gyventojų vartoja homeopatinius preparatus, todėl žmogus pasirinkęs šį gydymosi būdą, dažnai jį naudoja ir savo sunegalavusiam gyvuliui.

kidsRajono savivaldybės taryba nusprendė diferencijuoti mokestį už ikimokyklinukų maitinimą vaikų darželiuose.

Tėvai galės nebemokėti už maitinimą, jei vaikas praleis įstaigoje ne ilgiau kaip 4 valandas per dieną, o atskirais atvejais užmokestis už vaiko maitinimą ikimokyklinėje įstaigoje galės būti diferencijuojamas, leidžiant pasirinkti maitinimo variantą visam mėnesiui - pusryčius arba pietus.

img 1572Štai kur klausimas. Nehamletiškas ir vargu ar turintis trumpą atsakymą. Kas iš tiesų yra maisto papildai? Kodėl, kada ir kaip teisingai juos reikėtų vartoti?

Pastaruoju metu apie maisto papildus kalbama daug ir labai įvairiais aspektais. Vieni juos maišo su žemėmis, tikina, kad mums tų įvairiausio dydžio, spalvų ir formų piliulių, tablečių, kapsulių visiškai nereikia, kad jos - tik nereikalingas organizmui produktas (neaišku koks!).

TBFI-intro-2Kartu su pavasariu pasirodžius pirmiesiems saulės spinduliams vis labiau jaučiasi artėjantis šiltasis metų sezonas. Mintyse jau regime žydinčias pievas, paplūdimius, vėl lauke stovinčius kavinių stalelius.

Svajonėse, o gal jau ir kasdienybėje vis labiau gundo gaivinanti porcija mėgstamų ledų. Visa laimė, kad ši saldi „nuodėmė“ išlieka ne tik vienu populiariausių, bet ir vienu sveikiausių desertų.