Aktualijos

salcio terapija murauskieneKad sunegalavę vis taikome šilčiau apsirengti, užsidėti kokį karštą kompresiuką, nieko nauja. Bet pranešę, kad dažnam ligoniui gali padėti šaltis, matyt, kai kuriuos skaitytojus nustebinsime.

Medikai gerai žino šalčio terapijos (vadinamosios krioterapijos) naudą ir naudoja jį daugelio ligų sukeltiems skausmams malšinti. Ir taip - jau nuo paties Hipokrato laikų.
Šilutės ligoninės gydytojai irgi turi „Frigostream“ aparatą, skirtą gydymui šalčiu.

Sausi pusryčiai. / Stock.XCHNG nuotr.Maisto pramonė per tiek gyvavimo metų sukūrė galybes pirkėjų viliojimo triukų. Baisiausia, kad dažniausiai jų aukomis tampa jūsų vaikai. Apsilankykite prekybos centre sausų pusryčių skyriuje, nustebsite kiek ten ant pakuočių „gyvena“ spalvingų meškučių, voveryčių ir bitučių, mojančių jums ir viliojančių paragauti „saldaus stebuklo“.

Beveik ant visų pakuočių didelėmis raidėmis išpyškinta: „PRISOTINTAS VITAMINŲ IR MINERALŲ“. Patrauklių spalvingų dėžučių turinys – subalansuotos mitybos dalis? Vargu…

DSC 0293Kovo 1 dieną VšĮ Šilutės ligoninė gavo ilgai lauktą džiugią žinią - oficialų LR Sveikatos apsaugos ministro Raimondo Šukio raštą, kuriuo informuojama, kad įstaigai suteikiamas regioninės ligoninės statusas.

Pavojinga lėlė. / nevartok.lt nuotr.Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos Vilniaus skyrius nustatė rinkoje esančius pavojingus žaislus: lėlę „The lovely girl“, lėlę „Charming girls Aestetic fashion“ ir lėlę – kūdikį “My baby”.

Gaminių kilmės šalis – Kinija. Gamintojas – nenurodytas.

Tuberkuliozė - gyvybei grėsminga lėtinė infekcinė liga, pirmiausiai pakenkianti plaučius. / Stock.XCHNG nuotr.Skaudi praktika rodo, jog pastaruoju metu užkrečiamosios virusinės ligos tampa vis stipresnės, atsparios medikamentams, todėl visada yra grėsmė tokios ligos protrūkiui. Neretai užkrečiamų ligų nešiotojai yra asocialūs asmenys, kurie nėra suinteresuoti gydymu bei nejaučia atsakomybės už ligos platinimą.

kosmetikaJau ilgą laiką yra žinoma, kad kosmetikos priemonės nėra gaminamos iš uogų ar žiedlapių. Spaudoje vis dažniau pasirodantys pranešimai perspėdavo moteris (o gal jau ir vyrus) apie žalingas sudedamąsias dalis esančias kosmetikos priemonėse.

Mes, moterys, turime savo grožio paslapčių, tad gal nieko keisto, kad kosmetikos gamintojai irgi nuo mūsų šį tą slepia? Neseniai buvo atlikta studija, kurioje pirmiausia buvo tiriami lūpų dažai. Ištirus šias kosmetikos priemones paaiškėjo, kad jose vis dar galima rasti švino, nors daugelis manė, kad tai seniausiai užmiršta atgyvena.

Pratęsus tyrimą su kitomis kosmetikos priemonėmis, paaiškėjo, kad be švino čia galima rasti ir kitų sunkiųjų metalų, pavyzdžiui, kadmio akių pieštukuose, nikelio biriose pudrose, berilio skaistaluose ir t.t.

Kristina su sūnumi. / Asmeninio archyvo nuotr.Peržvelgę kalendorių pamatysime, kad kiekvieną mėnesį viena ar kelios dienos yra skirtos konkrečioms ligoms paminėti. Taip yra skatinamas visuomenės sąmoningumas, atkreipiamas dėmesys į ligos užklauptus žmones ir problemas, su kuriomis jie susiduria.

Vasario 29-oji – Pasaulinė retų ligų diena. Nors Lietuvoje ši diena įtraukta į atmintinų dienų sąrašą, ji minima tyliai. Galbūt todėl, kad apie retas ligas žinome nedaug, o žmonės, kurie galėtų viešai apie jas papasakoti, išsibarstę po visą šalį, ir didžioji jų dalis – užsidaręs savame rate, su savo problemomis ir mintimis.

IMG 6081Visų pastatų renovacijos projektą vykdančiame Klaipėdos jūrininkų ligoninės Psichiatrijos departamente Švėkšnoje po renovacijos atidarytas Psichosomatikos ir psichogeriatrijos skyrius. 40 lovų turintis skyrius jau pilnutėlis ligonių. Čia gydysis senyvo amžiaus žmonės, sergantys psichikos ligomis.

Skyriaus atidarymas vasario 10-ąją sutapo su vasario 11 dieną minima Pasauline ligonių diena. 1992 metais Popiežius Jonas Paulius II vasario 2-ąją paskelbė Pasauline ligonių diena, tad jau 20 metų visose katalikiškose valstybėse ši diena yra minima norint prisiminti sergančius žmones ir tuos, kurie padeda jiems išgyventi skausmą.

seimos gydytoju centras„Keista, kad medikai nekovoja už kiekvieną ligonį, kad slaugytojos leidžia sau daugiau nei gydytojai. Pas tokius medikus nuėjęs ligonis ne pasveiksta, o tik dar labiau suserga“, - taip savo vizito į redakciją tikslą apibūdino šilutiškė (pavadinkime ją Vida).