Aktualijos

gripas1Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus duomenimis, praėjusią savaitę (47-oji metų savaitė) gripu susirgo vienas vaikas.

cigaretes nuodaiGreitas gyvenimo tempas kaltas dėl širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnių - rūkymo ir netinkamos mitybos - paplitimo.
Sveikatos specialistai įvardina, kokią esminę žalą sveikatai daro šie veiksniai ir ragina žmones imtis pokyčių kuo greičiau.

Puodelis kavos ir cigaretė nepusryčiavus, pertraukėlės su cigarete darbo metu, cigaretė ir vyno taurė susitikus su draugais - dažni atvejai daugelio kasdienybėje. Naujausio Lietuvos sveikatos mokslų universiteto atlikto Suaugusių Lietuvos žmonių gyvensenos tyrimo duomenimis, rūkymas yra labai paplitęs tarp Lietuvos gyventojų.

diabeto minejimas 2„Kontroliuokite savo ligą, tada ir rytojus bus šviesesnis“, - ketvirtadienį diabeto klubo Šilutėje „Diabetas ABC“ nariams ištarė klubo pirmininkė Aldona Vytienė.

Minėdami dieną, kurią gimė insuliną išradę ir viltį gyventi suteikę mokslininkai, klubiečiai ne tik vaišinosi gardžiomis vaišėmis, priiminėjo nuoširdžius sveikinimus, bet išklausė ir klaipėdietės lektorės Daivos Eičinienės paskaitą „Diabeto mokymas ir profilaktika“.

RADIOLOGIJOS 1Šilutės ligoninės Radiologijos skyriaus gydytojai ir technologės per metus nustatyti ligas padeda maždaug 32 tūkstančiams pirminės ir antrinės sveikatos priežiūros įstaigų pacientams. Intensyvus darbas čia vyksta kiekvieną dieną, atliekami visi radiologijos sričiai priskiriami tyrimai.

Ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus džiaugiasi Radiologijos skyriaus personalo darbu ir tuo, kad Šilutės ligoninės radiologijos specialistais pasitiki rajono gyventojai. Tai rodo  didėjantis atliekamų tyrimų skaičius. O tai, kad tarp pacientų yra Šilalės, Tauragės, Klaipėdos gyventojų, parodo, kad mūsų radiologų darbas yra vertinamas ir kituose rajonuose.

prievarta ir diabetasJau žiloje senovėje buvo žinoma apie cukrinį diabetą. Senovės egiptiečiai Eberso papiruse daugiau nei prieš 3,5 tūkstančio metų aprašė pagrindinius šios ligos požymius: antsvorį ar, priešingai, svorio sumažėjimą, pėdų tirpimą ir perštėjimą, dažną šlapinimąsi (ypač naktį), nuolatinį alkį, troškulį bei nuovargį, negyjančias žaizdas, suprastėjusią regą, nesugebėjimą susikaupti.

Nors cukrinio diabeto gydymo ir profilaktikos priemonės tobulinamos iki šiol, ši endokrininės sistemos liga išlieka viena klastingiausių ir labiausiai paplitusių. Ja visame pasaulyje serga apie 300 milijonų žmonių.

1Labai naudingą dovaną vyresnio amžiaus šilutiškiams rengia akių ligų gydytoja Renata Steponkienė - nuo ketvirtadienio, lapkričio 17 dienos, privačiame gydytojos „Optikos salone“ (Lietuvininkų g. 20, Šilutė) vyresni nei 50 metų gyventojai NEMOKAMAI galės pasitikrinti akis, ar nėra amžinės geltonosios dėmės degeneracijos (AGDD) požymių. Ši liga yra dažniausia vyresnių žmonių aklumo priežastis.

Medetkos su alyvuogių aliejumi. / smagi.kraite.lt nuotr. Rytoj, lapkričio 15 d., 14 val. Lietuvos viešosios bibliotekos rengia tiesioginę vaizdo transliaciją internetu "Sveikatos paslaptys", kurioje bibliotekų lankytojai kviečiami susipažinti su natūralios medicinos metodais ir sveikos mitybos principais.

Sveikatos ir biomedicinos ekspertai transliacijos metu atskleis įvairius vaistažolių, vaisių bei daržovių panaudojimo būdus imunitetui stiprinti ir ligoms gydyti. Po transliacijos bus paskelbtas konkursas natūralios medicinos tema, kuriame dalyvauti galės visi internautai.

Operacijos akimirka. / Vaidoto Turskio (vlmedicina.lt) nuotr.Spalio 25 dieną Klaipėdos universitetinėje ligoninėje išplitusiu vėžiu sergančiai pacientei atlikta pirmoji šioje gydymo įstaigoje citoredukcinė operacija ir intraoperacinė pilvaplėvės chemoterapija.

Ji atlikta 39 metų ligonei, sergančiai išplitusiu kiaušidžių vėžiu. Operacija truko 7 valandas ir praėjo sėkmingai.

indiaatnet.com nuotr.Viena stiklinė kolos iš organizmo pašalina daugybę reikalingų vitaminų, apkrauna kepenis sunkiu darbu ir padidina insulino kiekį.

Naujienų agentūra „Ria Novosti“ pateikė informaciją, kaip sureaguoja žmogaus organizmas į stiklinę kolos.