Aktualijos

medic-563425 960_720Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus specialistai informuoja, kad 8-ąją šių metų savaitę užregistruoti 79 gripo atvejai, iš kurių 57 susirgusieji - vaikai.

Azukaitis Karolis_2020_02Jubiliejinius 440-uosius Vilniaus universiteto (VU) gyvavimo metus vainikavo Rektoriaus premijos įteikimas labiausiai nusipelniusiems bendruomenės nariams. Iškilmingame renginyje vieną iš keturių Rektoriaus mokslo premijų jauniesiems mokslininkams gavo Medicinos fakulteto jaunesnysis mokslo darbuotojas Karolis Ažukaitis.

 

20200220100137 SonataBariliene_2Dar prieš šimtmetį moters gyvenimas buvo visai kitoks – vaisingu gyvenimo periodu ji beveik visada būdavo nėščia arba maitino krūtimi, šeimose augo ne vienas ar du, o gerokai daugiau vaikų, todėl hormonų pusiausvyra ir menstruacijų laikinas nebuvimas nesudarydavo palankių sąlygų vystytis endometriozei. Pasak Kauno „Kardiolitos klinikų“ Ginekologijos centro gydytojos akušerės-ginekologės dr. Sonatos Barilienės, dėl pasikeitusio gyvenimo būdo šiandien ši liga diagnozuojama iki 10 proc. moterų, o tarp susidūrusių su vaisingumo problemomis endometriozė diagnozuojama net 20-40 proc. atvejų.

 

medusSenovės lietuviai sakydavo, kad medus – ne tik maistas, bet ir vaistas. Šiandien jo naudą sveikatai patvirtina ir mokslas. Visgi medus naudingas ne tik malšinant gerklės skausmą ar kovojant su peršalimo simptomais. Šio produkto panaudojimo galimybės itin plačios. Bitininkai pažymi, kad skirtingo medaus rūšių savybės skiriasi, todėl renkantis medų pataria atkreipti dėmesį į tai, iš kokių augalų žiedų jis suneštas.

 

fotoPasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, kas 40 sekundžių pasaulyje įvykdoma savižudybė, vadinasi, per dieną pasaulis netenka 2160 žmonių. Daugiau nei pusę savižudybių įvykdo žmonės, kenčiantys nuo vieno dažniausių psichikos sveikatos sutrikimų – depresijos. PSO prognozavo, jog iki 2020 metų depresija bus labiausiai paplitusi liga pasaulyje, kuri paveikė jau daugiau nei 350 milijonų žmonių visame pasaulyje.

Apie tai, ką reiškia sirgti depresija bei koks ilgas ir sunkus ligos kelias, pasakoja stand-up komikas Airidas Jankus.

IMG 20200131_135034_copySekmadienį, vasario 9 dieną, minėjome tarptautinę odontologų dieną. Ta proga „Šilutės naujienų“ skaitytojus kviečiame nusikelti į pačias odontologijos Lietuvoje ištakas – beveik 100 metų atgal, ir pamatyti, kokiais aparatais dantis gydė tuomečiai odontologai. Tiesa, tuomet ir dar daugelį metų po to jie buvo vadinami stomatologais.

Kartu pateikiame ir šiandienos modernia įranga dirbančio šilutiškio, „Danės odontologijos klinikos“ Šilutės filialo vadovo Alvydo Vaičiūno komentarą, pamačius tą „įrangą“ su maišeliu prie jos prikabintų dantų...

 

paskutines minutes_pasŠiandien minima Valentino arba kitaip įsimylėjėlių diena. Pažymint šią dieną, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena apie lytiškai plintančių infekcijų (LPI) riziką ir kviečia elgtis atsakingai.

83104313 4051682364857755_966524120143495168_nPo ligos ieškote, kur susileisti vaistus? Norite pasitarti ir su gydytoju? Atvykite į dienos stacionarą VšĮ Šilutės ligoninėje! Ši paslauga teikiama ir vaikams, ir suaugusiesiems.

 

fotoDar keli amžiai prieš Kristų egzistavusios Aleksandrijos medicinos mokyklos įkūrėjas gydytojas Herofilas įvardijo vieną pagrindinių vaistų vartojimo principų – „vaistai patys savaime nieko verti, tik tinkamai paciento vartojami vaistai tampa dievų rankomis“. Šių dienų situaciją Lietuvoje ir pasaulyje puikiai įvardija žodžiai: „Vaistas vartojamas ne dėl to, kad nebūtų blogai, bet dėl to, kad būtų gera“.

Apie tai, kokie yra perteklinio vaistų vartojimo padariniai ir kaip to išvengti, pasakoja Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovas, gydytojas anesteziologas-reanimatologas Robertas Badaras.