Aktualijos

ligonine remontasŠilutės ligoninėje vyksta remonto darbai – gražinamas Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius, o planuose – ir Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus atnaujinimas.

 

20200122230935 vakariene_lieknejimasKai kurie žmonės nevalgo pusryčių, bet turbūt mažai tokių, kurie nevalgo vakarienės. Tačiau dažnai vakare žmonės daro klaidą stengdamiesi pavalgyti už visą dieną. Kaip sako “Žalioji dėžutė” įkūrėja Agnė Gedminaitė - Miškinienė, labai svarbu pasirinkti tinkamus produktus ir nepersivalgyti. Mūsų klientai dažniausiai yra žmonės, kurie nori ne tik išmokti rūpintis savo sveikata, bet ir išsiugdyti sveikos mitybos įpročius. Todėl stengiamės kasdien dalintis su jais naudingais patarimais.

 

LigosŽiema dažnai asocijuojasi ne tik su šventėmis ir geromis emocijomis, tačiau ir su šaltajam metų periodui būdingomis ligomis. Atvėsus orui žmonėms vis dažniau pasireiškia įvairios peršalimo, kvėpavimo takų, plaučių ligos. Šeimos gydytojas Valerijus Morozovas tikina, kad aktyviausias šių ligų laikotarpis jau netoli – piką jos pasiekia sausio pabaigoje, vasarį. Nors visuomenėje vyrauja nuomonė, kad tokios ligos nėra rimtos ir gali praeiti savaime, į pasireiškusius peršalimo ligų simptomus numoti ranka negalima, nes gydytojas atskleidžia nemalonią statistiką – komplikacijos pasireiškia maždaug kas dešimtam sergančiajam ir gali baigtis net mirtimi.Taigi, kaip išvengti šių ligų ir ką daryti susirgus?

 

StresasSenėjimo procesui įtakos turi daugybė veiksnių, tačiau nūdienos mokslas ypač atidžiai stebi oksidacinį stresą, kuris yra biocheminis pusiausvyros sutrikimas, galintis atsirasti netgi dėl tokio elementaraus dalyko kaip seleno stokos.

Visi žmonės sensta, tai neatsiejama gyvenimo dalis. Kiekvieno asmens senėjimo sparta priklauso nuo įvairiausių veiksnių, pavyzdžiui, genų, gyvenimo būdo, fizinio aktyvumo ir mitybos. Iš tikrųjų, mūsų mityboje yra mikroelementas, kuriuo mokslininkai vis labiau žavisi. Tai yra selenas. Pakankamas seleno kiekis organizme reikalingas tam, kad tinkamai veiktų įvairūs mūsų kūno apsaugos ir „remonto“ mechanizmai, o viena iš išties gyvybiškai svarbių seleno savybių, kalbant apie senėjimą, yra jo gebėjimas apsaugoti mus nuo reiškinio, vadinamo oksidaciniu stresu.

gripas-77128269Nacionalinio sveikatos centro Šilutės skyriaus specialistai informavo, kad praėjusią savaitę Šilutės rajone gripu susirgo 14 žmonių, iš jų 8 vaikai. Viršutinių kvėpavimo takų katarų užregistruota 195, 124 susirgusieji - vaikai.

JurjonasSausio 19-osios naktį keletui valandų visas Žemės vanduo - upių, ežerų, šaltinių, vandentiekio - tampa stebuklingas, įgauna gydomųjų galių. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį rekomenduojama maudytis, praustis, gerti, vandens prisileisti į talpas.

Šį savaitgalį prie savo pamėgto šaltinio Paleičiuose važiuos ir šilutiškis Edvardas Jurjonas, gydomąsias atgijusio vandens savybes atradęs daugiau kaip prieš 10 metų. Pokalbio metu vyras vaišino prieš 5 metus surinktu vandeniu, kuris vis dar yra tyras, nepakitusio skonio, be jokių nuosėdų.

Steponkus Darius„Medikai yra žmonės, kurie užprogramuoti dirbti daugiau nei kiti, nes tai nėra darbas nuo 8 iki 17 valandos. Žinau tai, nes mano senelis, mano mama buvo medikai, aš dirbu šį darbą ir mano vaikai turbūt jį dirbs“, - sako gydytojas ortopedas - traumatologas Darius Steponkus, Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus pareigas einantis šiek tiek daugiau nei penkis mėnesius. Prieš tai jis vadovavo Šilutės ligoninei.

Profesinių ambicijų D. Steponkus turi daug, tačiau pradėjus eiti naujas pareigas D. Steponkui teko sustabdyti savo ortopedo - traumatologo licenciją, kad nenukentėtų vadovaujamojo darbo kokybė. Vis dėlto D. Steponkus prisipažįsta, kad su operacinėje dėvima apranga jaučiasi geriau nei dėvėdamas kostiumą, o kartais net sapnuoja, kad vėl operuoja.

file59179761 31b53396Antrąją šių metų savaitę Šilutės rajone užfiksuota 10 naujų gripo atvejų, 2 susirgusieji – vaikai. Viršutinių kvėpavimo takų katarai kamavo 180 žmonių, iš jų 95 vaikai. Sergamumo rodiklis 10-čiai tūkstančių gyventojų jau pasiekė 50.1.

lediniame vandenyje_isismaude„Mano tikslas gyventi be vaistų, o šaltis padeda stiprinti imuninę sistemą“, - sako šilutiškis Gintautas Čiakas. Pirmąją Naujųjų metų dieną jis prisijungė prie kitų Lietuvos sveikuolių ir išsimaudė lediniame vandenyje.

Sausio 1-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė ruonių diena, tądien visi ledinių maudynių mėgėjai, sveikuoliai ir aistruoliai neria į ežerus, upes ar jūrą. Gintautas maudosi kiek kitaip - į vandenį įbrenda ramiai ir jame būna apie 3 minutes. Jis vadovaujasi Wim Hofo metodu, sudarytu iš trijų pagrindinių dalių - kvėpavimo, šalčio ir minties koncentracijos. Visa tai grūdina organizmą ir padeda priešintis ligoms.