Aktualijos

sveikatos darna_1Šeimos medicinos centras - UAB  „Sveikatos darna“ sparčiai plečiasi ir savo pacientams siūlo vis naujų paslaugų.

Rusnės gatvėje 6 esančiame medicinos centre dar gegužę buvo atidarytas Odontologijos skyrius, kuriame šiuo metu jau dirba trys jauni specialistai. Per pastaruosius mėnesius keli nauji medikai prisijungė ir prie ilgametę patirtį turinčių „Sveikatos darnos“ šeimos gydytojų komandos. Tad dabar čia dirba jau šeši šeimos gydytojai, kurie rūpinasi ne tik Šilutės miesto, bet ir kelių seniūnijų gyventojų sveikata.

Pasak centro vadovų, netolimoje ateityje šis Šeimos gydytojų centras savo pacientams pasiūlys dar daugiau naujų paslaugų.

 

wasp-2820728 960_720Nesistebėkite, jeigu jūsų laisvalaikį lauke sutrikdys širšių ar vapsvų antskrydis – rugpjūtį šie skaudžiai geliantys vabzdžiai yra itin aktyvūs. Ir nors nei vapsvos, nei širšės ar bitės be priežasties žmogaus dažniausiai nepuola, jų geluonies aštrumą patirti vasaromis tenka ne vienam. Tokie įgėlimai ypač pavojingi kūdikiams ir vaikams. BENU vaistinės kūdikio dėžutės projekto atstovė Jovita Motiejaitienė teigia, kad svarbu greitai suteikti vaikui pirmąją pagalbą po įgėlimo ir neužsiimti savigyda. O esant rimtesniems sutrikimams – laiku kreiptis į medikus.

Vaistininkė dalinasi patarimais tėvams, kaip gydyti vabzdžių įgėlimus vaikams ir įspėja, kokių savigydos priemonių geriau nesiimti.

papildai nuovargisNuolat jaučiatės taip, lyg iš Jūsų būtų išsiurbta energija? Dažnai pajuntate nenumaldomą norą suvalgyti kažką saldaus? www.delfi.lt neseniai publikuotame straipsnyje gyd. Rūta Petereit paaiškino, kas sukelia šias problemas. Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip nesunkiai jas išspręsti.

Kartais žmonės pajunta erzinančių simptomų, nesuprasdami, kas juos sukelia. Pavyzdžiui, daugelis mūsų jaučiasi pavargę, išsekę ir nenumaldomai nori suvalgyti kažką saldaus - tai tikrai turi įtakos svoriui. Ar žinojote, kad tai gali būti mineralo chromo stokos pasekmė?

 

image544a22fa86127 1b124Itin karštą vasarą Nacionalinis kraujo centras (NKC) pastebi išaugusį įvairių kraujo grupių poreikį šalies ligoninėse. Visas per dieną iš donorų surinktas kraujas iškart perduodamas gydymo įstaigoms, daugėja skubių užsakymų, kuriuos sunku numatyti. Ligoninėse labiausiai trūksta A (II) teigiamos, O (I) teigiamos ir neigiamos bei B (III) teigiamos kraujo grupių, kurias turi net 90 proc. šalies gyventojų.

pagalbaKad leisti laisvalaikį prie vandens būtų ne tik smagu, bet ir saugu, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro (SMLPC) visuomenės sveikatos specialistai primena, kokie pavojai slypi vandenyje, kaip elgtis prie vandens ir vandenyje, kad išvengtume nelaimių, ir ką daryti, jei ji vis dėlto įvyks.

Operacines 3„Siekdami pagerinti ir užtikrinti kokybišką sveikatos priežiūrą viesiems Šilutės rajono gyventojams, planuojame įkurti Reanimacijos ir operacinės bloką viename aukšte“, - apie vykstančius pasikeitimus kalbėjo VšĮ Šilutės ligoninės vadovas Darius Steponkus. Vyr. gydytojas atskleidė, jog tai buvo sena jo svajonė.

Netrukus bus pradėti perkėlimo darbai - operacinė įsikurs greta Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus esančiose patalpose. Šie pokyčiai džiugina ne tik gydymo įstaigos vadovybę, bet ir anesteziologus-reanimatologus bei operacinės personalą.

donorSVasarai įpusėjus, šalies ligoninėse stipriai išaugo pirmos rezus neigiamos kraujo grupės (O (I) Rh-) poreikis. Ši kraujo grupė priskiriama retoms kraujo grupėms pagal Rh- faktorių, tad papildyti jos atsargas – labai sudėtinga.

sviestasAurelijus Veryga paskelbė verdiktą dėl sviesto likimo darželiuose ir mokyklose.

greitojiBirželio 28 dieną į gatves išriedėjo 22 nauji greitosios pagalbos automobiliai „Volkswagen Crafter 4motion“. Vieno jų raktelius Sveikatos apsaugos ministras (SAM) Aurelijus Veryga įteikė ir Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorei Linai Stanišauskienei. Tai bus penktasis GMP automobilis, dirbantis Šilutės rajone.

„Šiuo automobiliu labai džiaugiasi darbuotojai. Jis erdvesnis, aukštesnis, su keturiais varomais ratais. Tai mums didžiulė paskata, nes iškvietimų gauname vis daugiau“, - džiaugiasi PSPC vadovė.

Liepos pabaigoje į automobilį bus įmontuota trūkstama medicininė įranga, tai tikėtina, kad rugpjūtį jis jau skubės pas pirmuosius pacientus.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt