Aktualijos

 

9080150-5c5d3040cf635Vėjaraupiai – daugelio vaikystėje persirgtas, o nesirgusiuosius gana bauginantis virusas. Jis itin lakus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, kasmet Lietuvoje juo perserga net 15 tūkstančių žmonių. Atrodo, kad tai nepavojinga liga, nors ir trunka apie dešimt dienų, tačiau reikia atminti ir tai, kad netinkamai gydoma, ji gali iššaukti nemažai problemų. Į kokius keturis dalykus reikėtų atkreipti dėmesį, gydant šią infekciją, pasakoja gydytoja, „Mama, aš sergu“ vaikų klinikų Vilniuje ir Klaipėdoje įkūrėja Indrė Plėštytė-Būtienė ir BENU vaistininkas Marius Lukštaraupis.

222Socialinis proj_Vingis_2Jau 7 metai daug sunkią negalią turinčių mūsų krašto žmonių ir jų artimųjų pajuto didelį palengvėjimą, nes Šilutės socialinių paslaugų centras (SPC) tiek laiko teikia tokioms šeimoms pagalbos namuose paslaugas. Projektą „Dienos socialinė globa ir slauga asmens namuose“, kurio bendra vertė 490 747,00 eurų, 2013-aisiais pradėjęs centro kolektyvas per tą laiką pelnė begalę padėkų, nes daug neįgalius artimuosius turinčių žmonių išlaisvino nuo pareigos budėti prie jų ištisą parą. Iki tol jie neturėjo kam bent trumpam palikti neįgalių ligonių priežiūros. Be to, projektas suteikė galimybes jiems ne tik ramiai sutvarkyti daugelį reikalų valdiškose įstaigose, bet ir dirbti, gyventi įprastą socialinį gyvenimą. O patys ligoniai patiria daug mažiau streso, nes gali ir toliau gyventi savo namuose, įprastoje jiems aplinkoje.

Statistika rodo, jog Šilutės rajone yra labai didelis socialinių paslaugų poreikis seniems bei sunkią negalią turintiems žmonėms. Jis kasmet dar ir auga, mat jauni žmonės emigruoja, tad nebelieka kam rūpintis jų garbaus amžiaus tėvais.

Tad SPC specialistai jau parengė tęstinį projektą, kurį vykdys iki 2021 metų gruodžio 31 dienos.

 

NuotrPexelscomMaistingumu pasižymintys bananai itin didelio populiarumo susilaukia ne tik dėl savo skonio, bet ir teikiamos naudos žmogaus sveikatai bei kitų ypatingų savybių. Tikriausiai mažai kam žinoma, kad lietuvių ypač pamėgtas vaisius gali turėti įtakos kūno svoriui, žmogaus nuotaikai ar net regėjimui.

 

2Didžioji dalis suaugusiųjų neteisingai prižiūri savo dantis ir kovoja su įvairiomis dantų problemomis ar ligomis, todėl nekeista, kad ir vaikams nuo pat mažens nėra skiepijami tinkami kasdienės burnos higienos įpročiai. Apie tai, kaip teisingai prižiūrėti vaikų dantukus, kokios būna dažniausios tėvų klaidos ir ką dantys pasako apie viso organizmo būklę, pasakoja gydytoja vaikų odontologė Erika Mažeikė.

 

Implant-prie-i-ra-2Dantys yra labai svarbūs kone kiekvienam žmogui – juk nepriekaištinga šypsena yra mūsų vizitinė kortelė, leidžianti ne tik išreikšti savo maloniausias emocijas be jokio gėdos jausmo, bet ir jaustis pasitikinčiai savimi. Ištikus kažkokios burnos ertmės problemoms, dažniausiai kiekvienas drąsiai kreipiamės į savo srities specialistus stomatologus ir klausome jų patarimų. Tačiau, išėjus iš profesionalo kabineto svarbu neapleisti kasdienės priežiūros ir tinkamai rūpintis savo implantais.

atsisistiŠiemet, kaip ir kasmet per didžiąsias šventes, vaistinėse nusidriekė eilės žmonių, kuriems vaistininkai padėjo sumažinti galvos skausmą, pagerinti virškinimą, atsikratyti apsinuodijimo. Įdomu tai, kad šiais metais, kaip niekad daug buvo ieškančiųjų kūdikių maisto ir greitosios kontracepcijos.

„Eurovaistinių“ tinklo komunikacijos vadovė Laura Bielskė „Sveikatos šaltinį“ informavo, jog Šilutėje esančios vaistinės klientų gausos sulaukė Kūčių dieną, pirmąją Kalėdų dieną nedirbo, o antrąją jau vėl buvo daug klientų.

virus-1812092 960_720Apytikriai 51-osios metų savaitės sergamumo gripu duomenys rodo, jog šiemet sergančiųjų yra mažiau, nei buvo tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu.

 

15404 ea0f347c7dee38193dde9a328d8b7d5eNuo sausio 1-osios vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems, turintiems psichikos ar elgesio sutrikimų, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis bus apmokama daugiau psichoterapijos seansų, nei iki šiol, kuriuos atlikti galės ir daugiau specialistų, įgijusių reikiamą kvalifikaciją. Tai, tikimasi, sustiprins teikiamos pagalbos kokybę bei padės užtikrinti, kad, kai įmanoma, pacientai būtų gydomi taikant psichologines intervencijas, o ne vaistus.

GintarinvaistinvaistininkIngaPociulienŠaltuoju metų sezonu vaikai ir paaugliai linkę daug dažniau sirgti virusinėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis dėl vis dar besiformuojančio imuniteto ir spartaus augimo. Sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį, kad vaikų sveikatos problemų išvengti beveik neįmanoma, tačiau pasitelkus profilaktines priemones galima bent jau sumažinti riziką susirgti.