Aktualijos

 

1Pasaulinė sveikatos organizacija skelbia, kad kiekvienas suaugęs žmogus anksčiau ar vėliau susiduria su dantų ligomis. Jei šios problemos laiku nesprendžiamos, tai tenka susidurti su blogomis pasekmėmis: suprastėjusia dantų išvaizda ar būkle, dantų jautrumu, skausmu arba dar blogiau – jų praradimu. Netekusiems dantų, šiandien siūloma šypseną atkurti įvairiais protezavimo būdais. Tačiau bene pati svarbiausia žinia yra ta, kad kiekvienas iš šių pasirinkimų turi tam tikrų privalumų. Neseniai rašėme apie protezavimo kainas, kompensavimą iš ligonių kasų, na o dabar apžvelgsime, kuo naudingas gali būti vienas ar kitas dantų protezavimo būdas.

13670 d51de911dd711f9fc161bbb0015ec5e6Seimas priėmė Farmacijos įstatymo pataisas, kuriomis siūlomos net trys naujovės, padėsiančios pacientams reikiamus vaistus gauti greičiau, patogiau ir, svarbiausia, pigiau. Pritarta siūlymui leisti nereceptinius vaistus parduoti ne tik vaistinėse, bet ir kitose vietose, pavyzdžiui prekybos centruose, kitose mažmeninės prekybos vietose, vaistinėms prekiauti internetu receptiniais vaistais pagal elektroninius receptus. Taip pat apsispręsta leisti dienos stacionaro paslaugas teikiančioms įstaigoms steigti vaistines, kurios galėtų pacientams parduoti kompensuojamus vaistus.

 kraujo donoryste_3„Iš mažos gilės didelis ąžuolas išauga, padovanotas kraujas gyvybę išsaugo...“, - tokiu šūkiu Nacionalinio kraujo centro atstovai ir kvietė šilutiškius paaukoti kraujo. Į šį kvietimą mūsų krašto žmonės atsiliepė gausiai, o jų aktyvumas džiugino Nacionalinio kraujo centro atstovus - kraujo paaukoti norintys šilutiškiai stovėjo eilėje.

„Šilutiškiai yra nuostabūs žmonės. Jie visada gausiai lankosi kraujo donorystės akcijose“, - „Šilutės naujienoms“ sakė Neatlygintinos donorystės koordinatorė - rinkodaros vadybininkė Rūta Ramanauskienė.

Šią vasarą Šilutėje centro atstovai lankysis dar rugpjūčio mėnesį, 2018 metų neatlygintinos kraujo donorystės turo per Lietuvą metu.

 

spring-garden-1219823 960_720Vasarą dirbdami sode ar poilsiaudami sodyboje ne visada pagalvojame pasirūpinti vaistinėle, nors būtent čia tikrai pravartu po ranka turėti būtiniausių vaistų ir medicinos priemonių. Sveikatos specialistų teigimu, sodo vaistinėlės asortimentas turėtų būti dar ir gana platus, nes, kaip rodo praktika, dirbant sode ar iškylaujant gamtoje gali kilti labai įvairių negalavimų ir traumų.

breakfast-1246686 960_720Kone kiekvienam mūsų nors retkarčiais stinga energijos. Ir nors iš pirmo žvilgsnio galėtų atrodyti, kad dažnai jaučiamą nuovargį lemia greitas gyvenimo tempas ar kokybiško poilsio stoka, mitybos specialistų teigimu, taip jaustis galime ir dėl netaisyklingos mitybos. Tad kokius produktus ar patiekalus vertėtų įtraukti į mitybos racioną idant visą dieną jaustumėmės energingi? Neįtikėtina, tačiau į svarbiausiu dienos valgiu vadinamų, pusryčių, vietą stojasi vakarienė.

SURPLEŠilutės rajone žengtas svarbus žingsnis stengiantis pažaboti viso mūsų krašto rykštę - tuberkuliozę.

Per 3 šių metų mėnesius Savivaldybės lėšomis atliktas plataus masto tyrimas, kuriame dalyvavo beveik du su puse tūkstančio rajono moksleivių, ir kuris kainavo arti 3000 eurų. Jo metu nustatyta, kad 164 moksleiviai gali būti užsikrėtę tuberkulioze (TB).

Savivaldybės gydytoja Kristina Surplė pasakoja, jog toks tyrimas rajono statistiką neabejotinai tik blogina, bet tai jau yra žingsnis į priekį, kurio tikruosius rezultatus - statistikos kitimą į gerąją pusę - mes visi pamatysime po kelerių metų.

PSPC _4Dantų profilaktinė apžiūra turėtų būti visiems svarbiausia odontologo paslauga, - nebrangi, operatyvi, nesudėtinga, ir visais atžvilgiais palankiausia kiekvieno dantims procedūra. Profilaktika paprastesnė nei gydymas arba dantų atkūrimas.

Profilaktikos rezultatas - visą gyvenimą sveiki, balti ir gražūs nuosavi dantys; gydymo rezultatas - kokybiškai išgydyti dantys; dantų atkūrimo rezultatas - kokybiški dirbtiniai dantys.

ligonine konferencijojeGegužės 25-ąją Seimo konferencijų salėje įvyko Seimo Sveikatos reikalų komiteto kartu su Sveikatos apsaugos ministerija ir asociacija „Sveikatos forumas” organizuojama tarptautinė konferencija „Lietuvos sveikatos sistemos efektyvumas ir tvarumas”.

slugytojosGegužės 12 dieną, kai visame pasaulyje buvo minima Tarptautinė slaugytojų diena, VšĮ Šilutės ligoninės bendruomenė irgi nepamiršo pasveikinti savo įstaigos slaugytojų. Gydytojai ir įstaigos vadovai joms dėkojo už sunkų darbą, atsidavimą pacientams ir kantrybę.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt