Aktualijos

 

Konsultacine poliklinika_1Šilutės ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje jau kelios savaitės yra žymiai trumpesnės eilės ir mažiau triukšmo. Ir tai todėl, kad ligoninė įsigijo ir registratūroje įdiegė modernią eilių reguliavimo sistemą.

Tokios sistemos jau seniai nebe naujiena didžiųjų šalies miestų gydymo įstaigose. Ne naujiena jos ir Šilutėje, pavyzdžiui, rajono savivaldybės pastate stovi jau seniai. Tačiau rajono gydymo įstaigose tai vis dar retenybė.

 

tymaiUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai (ULAC) perspėja tėvus ir globėjus, kurie atsisako skiepyti savo vaikus ar atidėlioja vaikų profilaktinių skiepų kalendoriuje numatytų skiepų laiką. Šiemet sunkia infekcine liga – tymais jau susirgo devyni nuo šios ligos neskiepyti vaikai iki dešimties metų amžiaus. Susirgo ir devyni suaugusieji. Jie taip pat nebuvo pasiskiepiję nuo tymų arba jų skiepijimo būklė buvo nežinoma.

skirkevicius virgilijus_sidabrine_nendreKiekvieno mūsų sveikatos būklė, atsparumas ligoms priklauso nuo imuninės sistemos. Jei ji stipri, mūsų nevargina peršalimo ar kitos ligos, jei imunitetas nusilpęs – dažniau ir sergame. Rinkoje matome gausybę preparatų, skirtų imunitetui stiprinti, kaip pasirinkti tinkamai, klausėme ekspertų.

 

close-up-1853400 960_720Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ pradėjo prekybą nereceptiniais vaistais. Pirkėjai jau šiandien visose „Maximos“ parduotuvėse galės įsigyti 6 nereceptinius vaistinius preparatus, 2 medicinines priemones ir maisto papildų. Medikamentais bus prekiaujama prekybos tinklo kasose – paprašę kasininko, pirkėjai galės įsigyti pageidaujamų vaistinių preparatų.

 

Padeka ligoninei_2Liga nesirenka nei dienos, nei valandos, - tai pernai, paskutinės metų dienos – gruodžio 31-osios naktį skaudžiai pajuto šalia Šilutės, Traksėdžių pakraštyje gyvenanti senjorė Hilda Žiogienė. Tačiau šis neplanuotas moters susitikimas su Šilutės ligoninės medikais jai ir jos vaikams paliko tokius malonius prisiminimus, jog p. Hilda pareikalavo, kad jos vaikai surašytų jiems viešą padėką.

„Gydė kaip savo mamą, nežiūrėdami jos amžiaus ir neklausinėdami kur ir kokias pareigas užima jos vaikai“, - dalijasi savo pastebėjimais senjorės dukra, Klaipėdos savivaldybės tarybos narė Lilija Petraitienė.

Paklusdama mamos norui politikė savo pastebėjimais pasidalijo net ir su Sveikatos ministru Aurelijumi Veryga, atkreipdama jo dėmesį, kad negalima uždarinėti mažųjų miestų ligoninių, nes ir jose dirba labai aukštos kvalifikacijos ir savo darbui atsidavę specialistai.

 

14213 9c987ddc1d91601f1847a80e010d39ebŠalyje didėjant gripo atvejų skaičiui, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad teritorijose, kuriose paskelbta gripo epidemija, susirgus ir negalint atvykti pas šeimos gydytoją, į gydymo įstaigą galima kreiptis ir telefonu.

shutterstock 181667549Esame ant gripo epidemijos slenksčio – taip galima įvardinti praėjusios savaitės sergamumo gripu ir viršutinių kvėpavimo takų katarais situaciją.

tomografas
Gali būti, kad jau netrukus Šilutės ligoninė turės naujos medicininės įrangos – naujus kompiuterinį tomografą ir rentgeno aparatą.

Tiesa, šiuos aparatus ligoninė turi, tik vienas jų yra jau 17, o kitas 18 metų senumo. Pasak ligoninės vyriausiojo gydytojo Dariaus Steponkaus, medicininei įrangai tai yra gana solidus amžius, tad regioninės ligoninės statusą išlaikyti siekiančiai įstaigai tikrai reikėtų modernesnių.

 

skirkevicius virgilijus_sidabrine_nendreKada verta pasikliauti vaistais, o kada – vaistiniais augalais? Tokio atsakymo ieško ne vienas žmogus, užpultas įvairių negalavimų. Daugelis augalų yra kaip unikali receptūra, prie kurios neprisilietė žmogaus ranka. Tačiau ištirtos ir aprašytos augalinės kilmės veikliosios medžiagos – tik menka dalis to, ką dovanoja gamta.

Vaistažolės gali būti net turtingesnės už Mendelejevo lentelę, kurioje suklasifikuoti cheminiai elementai. Dėl šios priežasties fitoterapeutas Virgilijus Skirkevičius apgailestavo, kad augalų terapija kurį laiką buvo nepelnytai užmiršta.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt