Aktualijos

Tomas GrenoveckasPrieš daugiau kaip 4 metus į Pamario kraštą atvykęs chirurgas Tomas Grenoveckas šilutiškiams jau žinomas kaip rūpestingas ir charizmatiškas gydytojas. Chirurgui už šias charakterio savybes ir profesionalumą nuolat dėkoja pacientai. Tačiau ne tik jie, bet ir kolegos džiaugiasi gydytojo darbu. Mat tik pradėjęs dirbti, jis praplėtė laparoskopinių operacijų spektrą. Negana to, T.Grenoveckas pasižymi ir įgytomis vadovavimo savybėmis. Mat po chirurgijos studijų papildomai baigė sveikatos priežiūros vadybos magistrantūros studijas. Chirurgas turi visas savybes ir priemones pretenduoti į vyriausiojo gydytojo pavaduotojo medicinai pareigas, tačiau ar dalyvaus konkurse? Apie tolimesnius planus pasakoja pats chirurgas T.Grenoveckas.

 

Inga NorkieneSveikatos ekspertų duomenimis, vaikų, kurie intensyviai naudojasi išmaniaisiais telefonais bei planšetėmis, akių sveikata gali pakisti negrįžtamai. Ši tendencija gydytojams kelia didelį nerimą. Vos kelerių metų vaikai dėl dažno vaizdo klipų žiūrėjimo jau patiria regos sutrikimų, o tėvai skundžiasi, kad mažųjų neįmanoma atitraukti nuo ekranų.

liga-594d04cc70312Gripas nei iš Lietuvos, nei iš Šilutės rajono dar nesitraukia.

kruties vys_Neseniai su krūties vėžiu sergančiomis lenkėmis atlikto tyrimo metu atskleista, kad moterys, kurių kraujyje mikroelemento seleno koncentracija buvo mažiausia, turėjo mažiau galimybių išgyventi, palyginti su tomis, kurių seleno kiekis kraujyje buvo gerokai didesnis.

Remiantis naujojo moksliniame žurnale „Krūties vėžio tyrimai ir gydymas” (angl. Breast Cancer Research and Treatment) paskelbto tyrimo1 duomenimis, jei Jums nustatė krūties vėžį, galimybės išgyventi bus kur kas didesnės, jei Jūsų kraujyje bus pakankamai seleno. Tyrime dalyvavo 546 lenkės moterys, kurioms nustatytas invazinis krūties vėžys.

Iškart po diagnozės nustatymo pagal mikroelemento seleno rodiklius kraujyje tiriamosios buvo suskirstytos į keturias grupes (kvartilius).

gripas-77128259Sergamumas gripu sparčiai auga ir visoje Lietuvoje, ir Šilutės rajone. Epidemija jau paskelbta daugiau nei pusėje šalies savivaldybių.

Šilutės rajone gripas irgi smarkiai lenkia to paties laiko praėjusių metų rodiklius.

Sergamumas laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

 

bear-2382779 960_720Nepavyksta užmigti, nes kankina nerimas? Ar nerimas slegia todėl, kad ilgai nepavyksta užmigti? Atsakyti į šiuos klausimus, anot miego sutrikimų specialistų, nėra paprasta, mat nemiga ir nerimas – glaudžiai susiję, vienas kitą galintys nulemti faktoriai. Pastebima, jog šias būsenas itin dažnai išgyvena didžiųjų miestų gyventojai.

D vitaminasVis dažniau peršalate ir gripuojate, nėra nuotaikos, neatsikratote nuovargio, skauda sąnarius ir raumenis? Nelaukite šių ženklų - jie išryškėja, kai žiema jau išsekina saulės vitamino atsargas. Dabar gera proga pigiau išsitirti vitamino 25 (OH) D kiekį paėmus kraujo Medicina practica  laboratorijoje.

 

Untitled-1 copyKviečiame palyginti pagrindinius visuomenės sveikatos būklės rodiklius prieš šimtmetį ir dabar. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Higienos instituto Sveikatos informacijos centro specialistai parengė trumpą demografijos, mirtingumo, sergamumo, sveikatos įstaigų veiklos bei sveikatos priežiūros išteklių palyginimą.

sugarSveikatos apsaugos ministerija (SAM) neseniai pasirašė susitarimą su maisto produktų gamintojais dėl savanoriško cukraus, druskos, riebalų kiekio mažinimo jų gaminamoje produkcijoje. Ministerija informuoja, jog taip siekiama užtikrinti geresnę ir sveikesnę maisto produktų sudėtį.

Besaikis cukraus vartojimas gali sukelti cukrinį diabetą, širdies ir kraujagyslių ligas, pažeisti kepenis. Atrodo, vis daugiau žmonių suprantą šio produkto žalą orgnizmui ir ryžtasi pokyčiams savanoriškai.

Pabandyti savaitę laiko nevalgyti produktų su cukrumi - saldumynų, bandelių, baltų miltų gaminių - prieš kurį laiką ryžosi ir Šilutėje gyvenanti Ema. 32 metų moteris skundėsi dažnais migrenos priepuoliais, nuovargiu, bloga nuotaika.

Ieškodama alternatyvos vaistams, ji ryžosi kuriam laikui iš savo valgiaraščio išbraukti taip mėgstamus saldumynus. Rezultatai buvo tokie puikūs, kad nustebino net ją pačią.

Visgi Ema pripažįsta, kad gyventi be cukraus reikia ir nemenkų valios pastangų.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos