Aktualijos

ceponisNuo sausio vidurio Šilutės pirminiam sveikatos priežiūros centrui laikinai vadovaujantis gydytojas chirurgas Algimantas ČEPONIS prieš pusantro mėnesio laimėjo Savivaldybės skelbtą konkursą ir tapo nuolatiniu šios įstaigos direktoriumi.

Ilgametis medikas neslepia, kad prieš pusmetį ėmė vadovauti kolektyvui, kuriame tvyrojo „įkaitusi atmosfera“, bet džiaugiasi, kad dabar ji po truputį „vėsta ir rimsta“. Naujasis direktorius kartu su kolektyvu skaičiuoja, tariasi, svarsto ir planuoja, kur ir ką keis, kad būtų patogiau pacientams ir geriau darbuotojams. Pagrindinis skaičiavimų tikslas - kad uždirbti pinigai nebūtų leidžiami be reikalo, o juos sutaupius būtų galima padidinti darbuotojams atlyginimus.

Akivaizdu, kad šioje įstaigoje per artimiausią pusmetį bus pokyčių.

1 katyciu_mokykla_erasmus_projektas_alioji_palangKatyčių pagrindinė mokykla baigia įgyvendinti Erasmus+ KA2 projektą „Healthy Herbs Outlook“ („Vaistinių augalų stebėjimas“), kuris buvo vykdomas kartu su mokyklomis partnerėmis iš Rumunijos, Lenkijos, Turkijos, Graikijos ir Kipro.

young-woman-2194038 960_720Vasara dažnai tampa tikru išbandymu mūsų veido ir kūno odai, nes vienas svarbiausių faktorių, sustiprinančių ir spartinančių odos senėjimą, yra saulės spindulių poveikis. Odos fotosenėjimas arba priešlaikinis odos senėjimas atsiranda dėl visų ultravioletinio spektro (UVA,UVB,UVC) saulės spindulių, tačiau ypatingą žalą daro UVA spinduliai.

kofermentas Q_poilsisŠiuo metu rinkoje yra daugybė energijos suteikiančių maisto papildų, kurie padeda kovoti su nuovargiu ir fizinės veiklos stoka. Vis labiau populiarėja į vitaminus panaši maistinė medžiaga kofermentas Q10, pagreitinanti energijos metabolizmą ląstelėse.

Ar tai vyksta dėl kokios nors konkrečios priežasties?

tick-482613 960_720Įsisiurbė erkė? Vis dar dvejojate, kaip ją teisingai ištraukti? Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai primena, kad tam galima panaudoti paprasčiausią pincetą.

66ramuciu biblioteka_balseviciene_sveika_gyvensenaŠilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filiale vyko susitikimas su biologe chemike, knygų „Gyvenu be vaistų“ ir „Dievo vaistas“ autore Regina Balsevičiene.       

Knygų autorė savo gyvenimą skirsto į du tarpsnius: sunkios ligonės gyvenimą su daugybe cheminių vaistų bei nuolatine medikų priežiūra ir gyvenimą be jų, visiškai pasitikint gydomosiomis paties organizmo galiomis, savo kaip biologės žiniomis, vaistais iš gamtos.

Kaip R.Balsevičienei sekėsi surasti kelią į sveikatą, be jokio pagražinimo rašoma jos knygose. Ji rašo apie save, palikdama skaitytojams teisę patiems pasirinkti tai, kas, jų nuomone, yra jiems priimtina.

LIGONINE 2Nuo 2018-ųjų darbo rinkoje pasirodys pirmieji naujos specializacijos gydytojai. Tai - skubiosios medicinos gydytojai, kurie dirbs ligoninių priėmimo skyriuose.

Kaip skelbiama Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pranešime, šių specialistų atsiradimas iš pagrindų pakeis nusistovėjusias skubios medicinos pagalbos teikimo tradicijas Lietuvoje bei pakylės šią sveikatos priežiūros paslaugų sritį į vakarietišką lygį. Šiuo metu ši skubios medicinos sritis viena perspektyviausių Lietuvoje. Mat ne tik didžiosios, bet ir rajonų ligoninės jau laukia naujų skubiosios medicinos gydytojų.

VšĮ Šilutės ligoninės vadovas teigia, kad šias studijas baigusius naujus specialistus išgraibstys didžiosios šalies ligoninės, tačiau tikisi, kad jų liks ir rajono ligoninei.

background-2277 960_720Kas dažnam lietuviui svarbiausia renkantis uogas? Žinoma, kad kilmė. Labai dažnai turguje pardavėjų klausiama – lietuviškos ar lenkiškos braškės? Bet ar tik tai svarbu renkantis uogas? „Sveikatai palankus“ eksperčių komanda pataria vartotojams atkreipti dėmesį į daugiau kriterijų.

animals-2198994 960_720Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) įspėja, kad naminiai gyvūnai bei namų augintiniai neretai gali būti užkrečiamųjų ligų infekcijos šaltiniu. Dažnai neturėdami užkrečiamųjų ligų požymių namų augintiniai gali būti salmonelių, toksoplazmų, toksokarų ir kitų užkrečiamųjų ligų sukėlėjų rezervuaru.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos