Aktualijos

Gintares MedaTrejų metų Medutė nedaro daugelio dalykų, kas būdinga jos bendraamžiams - nevaikšto, nekalba. Nuo pat gimimo mergaitė turi įvairių raidos sutrikimų. Ir nors Medutė nekalba, ji puikiai bendrauja emocijomis, atpažįsta žmones.

Jos tėvai Gintarė ir Tomas Plungiai daro viską, kad mergaitė galėtų atsistoti ant kojų ir ateityje bėgiotų kartu su savo vyresniąja seserimi Elze.

Žengti pirmyn ir nesuklupti Medutei gali padėti tik reabilitacija. Didžiausias viltis tėvai deda į Slovakijoje įsikūrusį „Adeli“ reabilitacijos centrą, iš kurio prieš kelias savaites jauna šeima grįžo antrą kartą. Tačiau dviejų savaičių gydymo kaina šiame centre - 5000 Eur, tėvams yra neįkandama, tad šeimai reikalinga finansinė parama.

 

DuonasugrdaisVisuomenėje įsigalint sveikos mitybos kultui, dažnas savo mitybos racioną ima keisti atsisakydamas ar privengdamas valgyti duoną. Vis dėlto specialistų teigimu, nuomonė, neva duona nėra naudinga sveikatai, tėra mitas – joje apstu vertingų vitaminų ir skaidulų, o angliavandeniai suteikia ilgalaikės energijos. „Galų gale, duonos pasiūla parduotuvių lentynose šiandien milžiniška, todėl kiekvienas gali rasti geriausiai atspindinčią asmeninius poreikius“, – sako „Vilniaus duonos“ produktų kūrimo vadovė Snieguolė Šoblinskienė ir dalijasi patarimais, į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis duoną.

 

lekste maistas_MaximaVis labiau populiarėjant sveikai gyvensenai, dažnas pokyčius pradeda nuo mitybos – renkasi sveikesnius, alternatyvius mitybos būdus. Bemaž populiariausias jų – vegetarizmas. Tačiau ką iš tiesų reiškia būti vegetaru? Kokie tokios mitybos privalumai žmogaus organizmui ir kaip kompensuoti trūkumus? Pasakoja „Maximos“ maisto gamybos ekspertas Aidas Poleninas.

Nors žodyne vegetarizmo sąvoka apibrėžiama kaip bet kokios mėsos ir visų jos subproduktų, taip pat žuvies ir kiaušinių, atsisakymas, šiandien būtų galima išskirti dvi didžiausias vegetarų grupes: griežtus vegetarus, atsisakiusius absoliučiai visų produktų, kurie yra gyvulinės kilmės, ir dalinius, kurie nevalgo tik mėsos ir jos gaminių.

 

13486 e36fb3a8937614a00cc387aea4e77c24Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokėti ne tik gydytojo psichiatro bei psichikos sveikatos slaugytojo, bet ir socialinio darbuotojo bei medicinos psichologo paslaugas. Tai reiškia, kad visos pirminės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiose įstaigose gerės šių paslaugų prieinamumas ir žmonėms bus lengviau gauti reikiamą gydymą.

 

KiekkainuojagydymasLietuvojeLigonių kasų duomenimis, pernai beveik 26 tūkstančiai Lietuvos gyventojų domėjosi jiems suteiktų gydymo paslaugų ar išrašytų vaistų kainomis. Specialistai ragina pacientus, kaskart pasinaudojus gydymo paslaugomis, sužinoti, kiek jos kainavo.

 tuberkulioze„Sirgti tuberkulioze neturi būti gėda, nes žmogus ne savo valia susirgo, jį kažkas užkrėtė. Gėda yra nesigydyti ir užkrėsti kitus“, - sako Respublikinės Klaipėdos ligoninės Tuberkuliozės filialo Radiologijos skyriaus vedėja Romualda Gylienė.

Ji, kaip ir kiti pranešėjai, praėjusią savaitę dalyvavo seminare Šilutėje, skirtame Tarptautinei tuberkuliozės (TB) dienai paminėti.

Visuomenėje vis dar egzistuoja nuomonė, kad tuberkuliozė - asocialių žmonių liga. Tačiau, tai tik stigma - susirgti tuberkulioze gali kiekvienas iš mūsų, nesvarbu kokios profesijos atstovas būtume - mokytojas, gydytojas, pensininkas, tarnautojas ar net vaikas.

Skaičiai rodo, kad sergamumas tuberkulioze Lietuvoje, o ir Klaipėdos krašte yra didelis. Tačiau didžiausia rykštė yra tai, kad didėja sergamumas atsparia tuberkulioze, kurios neįveikia vaistai.

Norint, kad sergamumas mažėtų, reikia motyvuoti sergančiuosius, kad jie kiekvieną dieną išgertų vaistus, tinkamai savo funkciją turėtų atlikti ir savivaldybėse veikiantys DOTS kabinetai (tiesiogiai stebimo gydymo trumpo kurso paslaugos kabinetai). Deja, anot šioje srityje dirbančių specialistų, šiandien, ne viskas sklandžiai vyksta, nors įstatyminė bazė ir puikiai sutvarkyta.

 

ciberzole-69186150Ciberžolė. Sveikatos specialistai sako, kad šį žodį turi įsiminti visi, besirūpinantys sveikata ir gera savijauta. Nuo neatmenamų laikų ciberžolė buvo vadinama vienu naudingiausių prieskonių. Šiuo metu šis augalas išgyvena tikrą atgimimo laikotarpį. Medicina ciberžolę atrado XVII amžiuje, kai Indijos tyrėjai nustatė, kad šis prieskoninis augalas veikia kaip antioksidantas ir pasižymi uždegimą slopinančiu poveikiu. Atlikdami tyrimus specialistai pildo vis ilgėjantį sąrašą gerųjų ciberžolės savybių, galinčių padėti užkirsti kelią vėžiui, Alzheimerio ligai ir sustabdyti senatvę.

Cereska Paulius_dantistas_1Šilutės medicinos centro „Puriena“ odontologijos klinikoje nauja paslauga, - šio centro pacientams pradėti implantuoti dantys.

Galimybė teikti tokią paslaugą atsirado todėl, kad šio darbo ėmėsi prieš pusantrų metų į „Purieną“ dirbti atvykęs jaunas odontologas Paulius Čereška. Į Šilutę medikas persikėlė kartu su žmona Vilūne, kuri taip pat dirba odontologe „Purienoje“.

P.Čereška per tą laiką įgijo naujai paslaugai reikiamą kvalifikaciją, o medicinos centras „Puriena“ įsigijo visą reikiamą medicininę įrangą, kad būtų galima pradėti taikyti dantų atstatymo implantais metodą.

Jaunasis medikas sutiko „Sveikatos šaltinio“ skaitytojams atskleisti svarbiausius dantų implantavimo niuansus.

gripas-587f87050d1e4Gripas ir viršutinių kvėpavimo takų ligos rajone kad ir slopsta, bet sergančiųjų vis dar yra.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos