Aktualijos

kraujo donorystePastaruoju metu vis dažniau žiniasklaidoje pasigirsta pagalbos šauksmai, kad Lietuvos gydymo įstaigose trūksta kurios nors grupės kraujo. Medikai nuolat perspėja, kad dėl kraujo trūkumo gali būti stabdomos planinės operacijos, kad kasmet kraujo ir jo komponentų perpylimas padeda išgelbėti milijonus žmonių gyvybių, pailgina pacientų, sergančių sunkiomis ligomis, gyvenimo trukmę ir pagerina jų gyvenimo kokybę.

Nacionalinio kraujo centro duomenimis, kasdien Lietuvoje kraujo reikia maždaug 200 žmonių. Kad būtų užtikrintas kraujo ir jo komponentų poreikis būtina, kad į didžiausiuose miestuose esančius kraujo centrus kasdien ateitų ir kraujo duotų per 400 donorų.

Kovo 28 dieną Šilutėje surengtoje donorystės akcijoje dalyvavo apie 100 šilutiškių.

 saulyciu diena_vaikaiArtėjant pasaulinei „saulyčių“ dienai - kovo 21-ajai, kuomet minime pasaulinę Dauno sindromo dieną, skirtingas kojinytes mezgė ir jomis puošėsi ir įvairaus amžiaus šilutiškiai.

Pasaulyje Dauno sindromo diena šiemet minėta jau 12-ąjį kartą, Lietuva šią dieną paminėjo tik trečiąjį kartą. Šilutiškiai - Dauno sindromą turinčius vaikus auginančios šeimos - visus neabejingus kraštiečius iš anksto pakvietė prisijungti prie jos minėjimo, o kiekvieno indėlis galėjo būti... pora skirtingų kojinyčių.

Toks atributas jau seniai yra tapęs tarptautiniu tolerancijos žmonėms su Dauno sindromu simboliu. Dovanodami tokias kojinytes akcijos iniciatoriai visus kvietė mokytis bendrauti su šį sindromą turinčiais žmonėmis ir jų šeimomis, padėti jiems integruotis į visuomenę.

Iniciatoriai džiaugiasi, kad joje dalyvavo gausus būrys šilutiškių - vaikų ir suaugusiųjų, kurie tądien mokėsi ir kitus mokė geranoriškumo ir tolerancijos.

AIDSUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, pernai Lietuvoje tuberkulioze susirgo beveik puse (47,9 proc.) ŽIV užsikrėtusių asmenų, kuriems nustatyta pažengusi ŽIV infekcijos stadija - AIDS, 2015 m. – 60 procentų. ES/EEE šalyse šis rodiklis 2015 metais buvo daug žemesnis ir siekė 14 procentų, t.y. tuberkuliozė buvo penktoje vietoje pagal dažnį kaip AIDS žymintis susirgimas tarp suaugusių ŽIV užsikrėtusių asmenų.

zibutes darzelis_sveikata_pievoseSveikata - ne viskas, bet be sveikatos visa kita - niekas. Šie minties galiūno Sokrato žodžiai, ko gero, bus aktualūs tol, kol gyvuos žmonija.

O štai - vaikų mintys apie sveikatą: „Reikia daug bėgioti ir žaisti“, „Reikia gerti vaistus ir būsi sveikas“, „Būti geram...“, „Valgyti daug vaisių ir gerti pieną“, „Saugoti gamtą ir žaislus“ ir t.t.

Taip mano Šilutės lopšelio - darželio „Žibutė“ vaikai, kuriems sveikos gyvensenos principai dar kartą buvo priminti projekto „Sveikos gyvensenos ugdymas netradicinėje aplinkoje“ metu.

clean-drinking-waterKovo 22 dieną minima Pasaulinė vandens diena, kuria siekiama visuomenei priminti apie vandens svarbą žmogaus organizmui. Šią dieną sveikatai palankaus maisto technologė ir mitybos specialistė Raminta Bogušienė atsako į tėveliams rūpimus klausimus, susijusius su vaikų gėrimais. Viešojoje erdvėje vis dar gajūs mitai: vanduo, kai  duodame vaikams, turi būti virintas, o sultys (ypač jei dar šviežiai spaustos) – geriau nei vanduo. Ar tikrai?

tuberkuliozes seminaras_siluteje_lektoriaiUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) drauge su partneriais kovo 16 d. (ketvirtadienį) Šilutėje sukvietė asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistus, seniūnijų seniūnus ir socialinius darbuotojus į seminarą „Erkių platinamos ligos ir tuberkuliozė“.

Seminaro tikslas - apžvelgti naujus užkrečiamųjų ligų iššūkius, erkių platinamų ligų ir tuberkuliozės epidemiologinę situaciją. Renginio metu ypatingas dėmesys buvo skirtas tuberkuliozės atvejo valdymui.

erke ant_lapoJau pabudo erkės ir jos bus aktyvios iki spalio mėnesio. Todėl leidžiant laisvalaikį parkuose, pamiškėse ir vaikštinėjant takais, šalia kurių auga aukšta žolė, tiek į žmonių, tiek į jų augintinių kūnus gali įsisiurbti erkės. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad užkratą nešiojančios erkės itin pavojingos pavasarį, nes peržiemojusios ir išlindusios iš dirvožemio, aktyviai ieško maisto – žmonių ar gyvūnų kraujo.

pilvo skausmasUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, 2016 m. Lietuvoje buvo užregistruota 550 žarnyno infekcinių ligų protrūkių. Tai 12,7 proc. daugiau nei 2015 m. (488 atv.).

riesutaiPrasidedant pavasariui labai svarbu pasirūpinti derama mityba, kuri padėtų sustiprėti po žiemą patirto saulės ir vitaminų stygiaus. Kad gautume visko, ko reikia mūsų organizmui, nebūtina išleisti daugybės pinigų išskirtiniams maisto produktams ar egzotiniams vaisiams – dažnai pakanka ant stalo arba pietų dėžutėje turėti riešutų ar džiovintų vaisių, uogų. Maža sauja šių gėrybių kasdien ne tik numalšins alkį, bet ir padės stiprinti imunitetą, puoselėti grožį.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos