Aktualijos

 

13137 495784401d24b2baf0487a11b5f9e30aDidžiulio populiarumo tarp „Android“ operacinės sistemos vartotojų sulaukusi mobilioji programėlė „Pagalba sau“ tapo prieinama ir iOS vartotojams. Tai pirmoji tokia lietuviška mobilioji programėlė, skirta emocinei sveikatai gerinti. Iki šiol pavasarį startavusi programėlė buvo suderinama tik su „Android“ ir didelė dalis šią mobiliųjų telefonų operacinę sistemą naudojančių žmonių tai padarė, programėlė buvo parsisiųsta daugiau nei 5 tūkstančius kartų.

woman-698964 960_720Permainingi rugsėjo orai paspartino peršalimo ligų sezono pradžią. Praėjusią savaitę sergančiųjų ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis skaičius Lietuvoje šoktelėjo dvigubai, palyginti su savaite prieš tai – užfiksuota 9,7 tūkstančio susirgimų. Vaistininkai pastebi, jog panašios tendencijos kartojasi kiekvieną rudenį, o dauguma žmonių sveikata susirūpina jau tik prasidėjus negalavimams.

 

59b64af267e68Kai oda netenka drėgmės, elastino, kolageno, hialurono rūgšties, o ląstelių dauginimosi ir atsinaujinimo ciklai sulėtėja, oda tampa plonesnė ir mažiau stangri. Tada ir prasideda senėjimo procesai. Kaip šypsena ir masažas gali padėti jūsų odai, „Eurovaistinės“ sveikatos ir grožio žurnale pasakoja gydytoja dermatologė Aušrinė Ramanauskaitė ir makiažo specialistė Eglė Gilytė. Moterys pateikia 10 būdų, kaip išlaikyti sveiką ir gražią odą.

selenas 2_trukstaFaktas, kad mikroelementai gali apsaugoti nuo ligų ir išsaugoti gyvybę, paaiškėjo 20 a. 7-8 dešimtmetyje. Aštuntajame dešimtmetyje gyvybiškai svarbių mikroelementų, tokių kaip selenas, trūkumas, tapo labai rimtai mokslininkų svarstoma tema. Tyrimai akivaizdžiai patvirtina, kad dažnai mitybos būdas nepakankamai apsaugo nuo ligų.

 kvederiene vida_ginekologeVisiems, kam terminas „seksualinė sveikata“ pasirodys neaiškus, pateikiame Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) paaiškinimą: seksualinė sveikata yra seksologijos ir seksualinės medicinos mokslo objektas.

Seksualinė sveikata - tai ne tik ligos, disfunkcijos ar negalios nebuvimas, bet ir fizinės, emocinės, psichinės ir socialinės gerovės pojūtis, susijęs su seksualiniu individo funkcionavimu.

Šiandien neginčijamai pripažįstama, kad seksualinis gyvenimas turi įtakos žmogaus gyvenimo kokybei, o tą kokybę neretai griauna įvairūs organizmo pakitimai ir susirgimai.

Šįkart „Sveikatos šaltinio“ pašnekovai - du Šilutės gydytojai: akušerė ginekologė Vida KVEDERIENĖ ir urologas Edgaras PADIMANSKAS. Jiedu sutartinai tvirtina, jog šių sričių medikams tenka būti ir nuodėmklausiais, ir psichologais - psichiatrais, ir gydytojais, ir - svarbiausia - draugais, nes išsikalbama tik draugui.

Abu primena, jog bet kokia liga - ne gėda, ją tiesiog reikia gydyti...

sosnovskio barsciai_vilkyciuoseTik prieš porą mėnesių (liepos 2-ąją) „Sveikatos šaltinyje“ rašėme apie visoje Lietuvoje labai plintantį invazinį augalą - Sosnovskio barščius. Ir štai vėl turime liudijimų, jog šis itin stiprius žmogaus kūno nudegimus galintis sukelti augalas toliau netrukdomai plinta Šilutės rajone, o žmonės nežino, kaip su juo kovoti ir kur kreiptis pagalbos.

Tokių signalų gavome iš Kintų, iš Mingės kaimo, iš Vilkyčių.

 

doctor-2568481 960_720Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja apie pastaraisiais metais Lietuvoje didėjantį vaikų sergamumą tuberkulioze (TB). Nuo 2014 metų vaikų sergamumas TB išaugo beveik dvigubai palyginti su praėjusiųjų metų duomenimis. Atitinkamai nuo 7,13 atvejų 100 tūkstančių vaikų iki 13,3. 2016 metais užregistruoti 69 tuberkulioze sergantys vaikai, 2015 m. – 58, 2014 m. – 38.

 

13108 f480e3a20eba40461729e26c80845d73Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) patvirtino naują tvarką, kuria gydymo įstaigos bus įpareigotos atsisakyti kai kurių dokumentų ir pacientų ambulatorinių kortelių popierinių versijų, o duomenis kaupti ir saugoti tik elektroniniu būdu. Tokia tvarka ženkliai palengvins gydymo įstaigų darbą, nes nebereikės duomenis suvedus į kompiuterį, tą pačią informaciją atspausdinti ir įklijuoti į pacientų ligos istorijos knygeles.

running-2558673 960_720Sveikatos specialistų teigimu, bėgimas yra viena labiausiai savijautą gerinti padedančių sporto šakų – mažina stresą, stiprina imunitetą, skatina protinę veiklą ir kūrybingumą bei gerina atmintį. Šių metų rugpjūčio pradžioje „Eurovaistinės“ užsakymu tyrimų bendrovės „Synopticom“ atlikto tyrimo duomenimis, bent kartą per mėnesį teigia bėgiojantys 42 procentai apklaustųjų. 16 proc. iš jų teigia bėgiojantys kelis kartus per savaitę. Pasiteiravus, kokia pagrindinė jų bėgiojimo priežastis, penktadalis (22 proc.) teigia, kad bėga, nes nori numesti svorio. Specialistus labiausiai neramina, kad net 65 proc. bėgiojančių žmonių bėgant skauda kurią nors kūno vietą.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos