Aktualijos

 

Sileikis Viktoras_gydytojasJau įžengėme į antrąją kalendorinio pavasario savaitę, tačiau sinoptikai vis dar pranašauja, kad žiema nesitrauks ir šaltis dar kartas nuo karto gali pasikandžioti. Tačiau jau galima pasidžiaugti, jog per pirmuosius žiemos šalčius  į Šilutės ligoninę buvo atvežtas vos vienas galūnes nušalęs kraštietis.

T.GrenoveckasKovo 7-ąją įvyko konkursas užimti VšĮ Šilutės ligoninės vyr. gydytojo pavaduotojo medicinai pareigas, kuriame dalyvavo trys kandidatai: urologas Edgaras Padimanskas, Traumatologijos skyriaus vedėjas Viktoras Šileikis ir chirurgas Tomas Grenoveckas. Po atsakymų raštu ir žodžiu vienbalsiai buvo nuspręsta, kad naujuoju vyr. gydytojo pavaduotoju medicinai tapo gydytojas T. Grenoveckas. Šilutės ligoninės administracija dėkoja puikiai pasirodžiusiems kandidatams ir sveikina nugalėtoją.

 

slykstukai-77250075Viešojoje erdvėje plintanti „pasidaryk pats“ mada gaminti žaislus, vadinamus išmaniuoju plastilinu ar šlykštukais (angliškai slime) iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti nekaltai. Internetinėje erdvėje skelbiamuose įrašuose šis užsiėmimas įvardijamas kaip puiki edukacinė priemonė, skatinanti vaikų ir paauglių kūrybingumą. Tačiau nei viena instrukcija, kurios sudėtyje yra borakso, nepažymi, jog šis žaislas pavojingas sveikatai, ypač vaikų ir paauglių.

pusles vezys1Tokiu teiginiu pokalbį pradėjo VšĮ Šilutės ligoninės gydytojas Edgaras Padimanskas. Urologas perspėja, kad šia liga susirgę žmonės nejaučia jokių simptomų. Jo teigimu, šlapimo pūslės vėžys dažniausiai nustatomas per vėlai, todėl gydytojas ragina tiek vyrus, tiek moteris bent kartą per metus pasitikrinti savo sveikatą.

shutterstock 181667549Sergamumas gripu ir kitomis peršalimo ligomis, kad ir šiek tiek prislopęs, bet vis dar nepalieka Šilutės rajono.

 

paramos-zygisLietuvoje gyvena apie tūkstantis žmonių su Dauno sindromu. Šis genetinis sutrikimas diagnozuojamas tada, kai asmuo turi papildomą 21-ąją chromosomą, kuri nulemia Dauno sindromui būdingus išorinius bruožus ir lemia lėtesnę raidą. Tačiau kiekvienas asmuo, turintis Dauno sindromą, yra unikali asmenybė, pasižyminti savo individualiomis savybėmis, charakterio ypatumais, gebėjimais ir galimybėmis.

 mityba vaikams„Šiais laikais vaikai serga nuo ne maisto trūkumo, o nuo menkaverčio maisto ir jo pertekliaus. Tėvams reikia atkreipti dėmesį į tai, ką jie perka savo vaikams, nes tik suaugusieji yra atsakingi už vaikų mitybą“, - Šilutėje kalbėjo Raminta Bogušienė - sveikatai palankaus maisto technologė ir mitybos specialistė, sveikatai palankaus vaikų maitinimo iniciatorė ir konsultantė.

Praėjusią savaitę ji vedė kvalifikacinius mokymus Šilutės regiono vaikų maitinimą organizuojantiems specialistams. Dalyvavo ne tik dietistai, visuomenės sveikatos specialistai, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atstovai, ugdymo įstaigų vadovai, bet ir maisto produktų tiekėjai.

R.Bogušienė sako, kad sveika mityba nebūtinai siejasi su saiku, nes egzistuoja tokių maisto produktų, kurių suvalgius neįmanoma pajusti sotumo. Taip pat reikia būti ypač budriems perkant maisto produktus vaikams - dažnai blizgiose, spalvotose pakuotėse slepiasi daug sveikatai žalingų medžiagų.

R.Bogušienė supažindino ir su vaikų valgiarašio naujovėmis, kurios (jeigu bus patvirtintos) darželiuose ir mokyklose turėtų įsigalioti gegužės mėnesį.

 

moteris-70429370Gripas ir peršalimo ligos šiais metais masiškai guldė Lietuvos gyventojus. Prie to prisidėjo ne tik pavojingos virusų formos, bet ir mūsų šalies žmonių elgsena susirgus. Lietuvoje vis dar populiaru sergant lankytis masinio susibūrimo vietose ir būti kolektyve – eiti į darbą ar dalyvauti paskaitose. Vasario pradžioje atliktas tyrimas parodė, kad ketvirtadalis Lietuvos gyventojų nesilaiko medikų rekomenduojamo režimo, o sirgdami eina į darbą ir lanko mokslo įstaigas. Tyrimo duomenimis, penktadalis žmonių susirgę dirba namuose.

gripas-77093293Gripas ir kitos peršalimo ligos iš Šilutės rajono dar nesitraukia.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos