Aktualijos

 

5a44bdfa851baŽiemą atslinkus šalčiams, pavojus tyko labiausiai skubančių – paskubomis einant į darbą ar į mokyklą lengva paslysti ant ledu užsiklojusių šaligatvių. Taip nutikus, svarbiausia tinkamai ir laiku pasirūpinti savimi. Vilniaus „Kardiolitos“ klinikų gydytojas ortopedas­–traumatologas Liudvikas Kervys pataria, kaip reikėtų elgtis patyrus traumą slidžiame kelyje.

1Neseniai įkurtuves naujose patalpose Gluosnių gatvėje atšventusi Šilutės „Medea“ klinika“ nuo 2018-ųjų sausio pradžios pradeda teikti dar vieną būtiną sveikatinimo paslaugą - funkcinę kineziterapiją.

Klinikos vadovas gydytojas Artūras Skikas sako, jog šioje srityje rajone dar yra akivaizdi niša - tokių paslaugų labai trūksta daugeliui įvairias traumas patyrusių ir operacijas iškentusių bei reabilitacinį gydymą jau gavusių pacientų. Todėl klinikos vadovai nutarė užpildyti šią nišą.

 

sweden-104689 960_720Šaltuoju metų laiku ženkliai sumažėja fizinis aktyvumas. Atlikus dviejų tūkstančių Lietuvos moksleivių išmaniųjų įrenginių užfiksuoto judesio stebėseną, paaiškėjo, kad vidutiniškai moksleiviai nueina du - tris tūkstančius žingsnių per dieną. Specialistai pabrėžia, kad per dieną žmogui būtina nueiti bent 10 tūkstančių žingsnių, idealiu atveju – perpus daugiau. „Eurovaistinės“ farmacininkė Laura Vanagaitė kartu su sveikos gyvensenos ir mitybos profesionalais pataria, ko imtis, kad ir šaltuoju metų laiku vaikas judėtų pakankamai ir jaustųsi gerai.

file59179761 31b53396Ir Klaipėdos apskrityje, ir Šilutės rajone sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis po truputį auga, bet dar nėra didelis.

 

Dantu-protezavimas-VilniujeSudėtinga džiaugtis gyvenimu, jei jį apkartina netobuli, deformuoti, nusidėvėję dantys arba jų trūkumas. Tokiais atvejais dantų protezavimas tampa geriausiu pasirinkimu, primenančiu, ką reiškia malonumas mėgautis skaniu maistu ar plačiai nusišypsoti. Tačiau nusprendus pasirinkti dantų protezavimą, neretai susiduriama su įvairiomis kliūtimis, iš kurių viena – aukšta paslaugos kaina. Vis dėlto, tai dar nereiškia, kad kainos dydis, apie kurį konsultacijos metu išgirsta pacientas, yra nekintamas. Įprasta dantų protezavimo paslaugos kaina gali sumažėti, jei bus suteikta kompensacija dantų protezavimui. Kokia yra jos skyrimo tvarka ir ką apie tai turi žinoti kiekvienas pacientas?

 

holiday-overeatingArtėjant gražiausioms metų šventėms malonius lūkesčius, bendravimo džiaugsmą retkarčiais palydi ir sveikatos sutrikimai. Pasak Vilniaus „Kardiolitos“ klinikų gydytojos gastroenterologės Saulės Brašiškienės, šventinis periodas žmonėms kelia papildomą stresą – o šis savo ruožtu suaktyvina kai kurias ligas. Vienos jų – funkciniai gastroenterologiniai sutrikimai. Skrandžio apkrova šventiniu laikotarpiu, pasak specialistų, neretai tampa suaktyvėjusių virškinimo trakto ligų priežastimi.

 

Untitled-3 copyAr kada susimąstėte, kad svorio nepavyksta numesti dėl to, kad organizmas yra pernelyg užterštas? Tam tikrais atvejais tai tampa pagrindine priežastimi, kodėl nepavyksta numesti svorio, todėl verta pagalvoti apie būtent  tokį pasirinkimą. Svorio metimas valant organizmą gali būti gana įvairus, tačiau gana dažnai yra ieškoma tokių būdų, kurie būtų ne tik veiksmingi, bet taip pat padėtų pasiekti rezultatų be didelių pastangų. Viena tokių galimybių – tai visiškai natūralus produktas „Eco Slim“, kurio sudėtyje yra vitaminų ir medžiagų, kurios padeda pašalinti toksinus.

 

cock-2522623 960_720Lietuviai kasmet vis labiau rūpinasi sveika gyvensena ir mityba. Pernai „Maximos“ parduotuvėse fiksuotas rekordinis – 10 proc. siekęs ekologiškų prekių paklausos augimas, ir tai nebuvo trumpalaikė mada – per 11 šių metų mėnesių ji išaugo dar 4 proc. Daugiausiai lietuviai nuperka ekologiškų jogurtų, vaisių ir daržovių, duonos ir prekių kūdikiams.

Selenas ImunasVienas iš požymių, kad Jums stinga seleno, yra plaukų slinkimas. Kitas - lūžinėjantys nagai. Tačiau, kaip teigia dr. Jurgita Knašienė iš Kauno klinikinės ligoninės, seleno trūkumas taip pat gali turėti neigiamo poveikio Jūsų imuninei sistemai, skydliaukei bei daugeliui kitų svarbių funkcijų. Skaitykite toliau ir sužinokite, kodėl selenas yra būtinas sveikatai ir ką galite padaryti, kad užtikrintumėte tinkamą jo kiekį.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos