Aktualijos

 

baltas surisAtsižvelgusi į bendruosius maisto produktų ženklinimo reikalavimus nustatantį Europos Sąjungos (ES) dokumentą, kuriame numatyta, kad kiekviena valstybė narė gali pati nustatyti tam tikras išimtis, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) patvirtino paprastesnius maisto produktų ženklinimo reikalavimus.

Radiologijos sk_1Higienos instituto duomenimis, Lietuvoje sergamumas onkologinėmis ligomis kasmet auga. Sveikatos specialistai pabrėžia, jog siekiant efektyvaus gydymo, ypač svarbu vėžį aptikti ankstyvoje stadijoje. Tai pasiekti padeda modernūs radiologiniai medicinos diagnostikos metodai.

VšĮ Šilutės ligoninės Radiologijos skyriaus vedėjas Darijus Pundžius patvirtino, jog šiuo metu pacientams vis dažniau diagnozuojami įvairūs onkologiniai susirgimai. Juos gydytojas nustato gydymo įstaigoje atliekant kompiuterinės tomografijos tyrimą, kurių kasmet atliekama kone 4 tūkst. Gydytojo teigimu, šiam tyrimui į Šilutės ligoninę atvyksta pacientai ir iš kitų rajonų.

krim-pemutih-yang-aman-menurut-bpomAr kada susimąstėte, kokio priežastys lemia, kad bėgant metams veido oda praranda elastingumą, o kaktos, lūpų srityse ir aplink akis susiformuoja raukšlelės? Prasidėjus senėjimo procesui, organizme pradeda trūkti hialurono rūgšties – tai žmogaus kūne esantis angliavandenis, kurio daugiausiai aptinkama odoje.

Pasak mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkės Ievos Sauserytės, maždaug apie 28-30 gyvenimo metus žmogaus organizme sulėtėja hialurono rūgšties sintezė, dėl to oda tampa kietesnė, praranda elastingumą, formuojasi raukšlės. Taigi, reikia šios medžiagos papildymo išoriniais metodais – dermatologinėmis priemonėmis, kurių sudėtyje yra šios medžiagos.

 

diabetas-76340847Internete paskutiniu metu itin sparčiai plinta klaidinanti ir tikrovės neatitinkanti informacija apie produktą, kuris neva leidžia greitai ir efektyviai išsigydyti vieną sudėtingiausių endokrininės sistemos ligų – diabetą. Be jokios abejonės, produkciją siūloma įsigyti, ji giriama „garsaus“ gydytojo, „pagijusių“ pacientų. Neapsigaukite – siūlomas produktas nėra vaistai.

4Australijos mokslininkams pirmiesiems pavyko panaikinti organizmo atsparumą insulinui, dar vadinamą priešdiabetine būkle, vartojant vitaminą primenantį junginį - kofermentą Q10.

Vis daugiau žmonių nustatomas atsparumas insulinui arba priešdiabetinė būklė, kurios metu pablogėja ląstelių gebėjimas panaudoti cukrų. Vis dėlto, remiantis naujausio tyrimo duomenimis, šią potencialiai pavojingą būklę galima panaikinti vartojant vitaminus primenantį papildą Q10, gaminantį ląstelėse energiją. Ambicingo kolegialaus penkių skirtingų tiriamųjų institucijų atlikto tyrimo metu Australijos mokslininkai atskleidė, kad kofermentas Q10 daro iki šiol nežinotą įtaką diabetui ankstyvosiose ligos stadijose.

IMG-8743416de06388929e403f3992ca5094-VGegužės  2 d. Šilutėje duris atvers nauja odontologijos klinika - Pamario odontologijos klinika.

Klinika įsikūrusi miesto širdyje, čia pat Norfos prekybos centras, turgus. Pacientams lengvas susisiekimas, yra automobilių stovėjimo aikštelė.

Ši klinika ypatinga ne tik tuo, kad joje dirbs jaunos, bet jau patirtį turinčios, ne vienerius metus Šilutėje dirbančios odontologės Jurgita Talanskienė ir Milda Varatiejūtė, bet erdviose patalpose įsikurs ir dantų technikų laboratorija, kuriai vadovaus nemažą patirtį sukaupęs dantų technikas Robertas Jogminas.

Vilties yriai„Žmonės, sergantys onkologinėmis ligomis, nuolat kovoja - tarsi plaukia prieš srovę. Norime palaikyti visus tuos žmones, netgi tuos, kurie yra praradę viltį nugalėti savo ligą“, - sako kraštietis, iš Rusnės kilęs Domantas Laukevičius.

Šią vasarą jis, kartu su dar trimis bendraminčiais Kęstučiu, Tomu ir Elena, baidarėmis plauks Nemunu... prieš srovę. Atkarpą nuo Klaipėdos iki Druskininkų, kurios ilgis apie 500 kilometrų, akcijos iniciatoriai ketina įveikti per 10 dienų. Žygio metu jie kasdien sustos įvairiuose Lietuvos miesteliuose, kur bendraus su žmonėmis, aiškins savo plaukimo svarbą, o tuo pačiu skatins aukoti.

Projekto „Vilties yriai Nemunu“ metu surinktos lėšos bus perduotos šv. Pranciškaus Onkologijos centrui Klaipėdoje.

Gintares MedaTrejų metų Medutė nedaro daugelio dalykų, kas būdinga jos bendraamžiams - nevaikšto, nekalba. Nuo pat gimimo mergaitė turi įvairių raidos sutrikimų. Ir nors Medutė nekalba, ji puikiai bendrauja emocijomis, atpažįsta žmones.

Jos tėvai Gintarė ir Tomas Plungiai daro viską, kad mergaitė galėtų atsistoti ant kojų ir ateityje bėgiotų kartu su savo vyresniąja seserimi Elze.

Žengti pirmyn ir nesuklupti Medutei gali padėti tik reabilitacija. Didžiausias viltis tėvai deda į Slovakijoje įsikūrusį „Adeli“ reabilitacijos centrą, iš kurio prieš kelias savaites jauna šeima grįžo antrą kartą. Tačiau dviejų savaičių gydymo kaina šiame centre - 5000 Eur, tėvams yra neįkandama, tad šeimai reikalinga finansinė parama.

 

DuonasugrdaisVisuomenėje įsigalint sveikos mitybos kultui, dažnas savo mitybos racioną ima keisti atsisakydamas ar privengdamas valgyti duoną. Vis dėlto specialistų teigimu, nuomonė, neva duona nėra naudinga sveikatai, tėra mitas – joje apstu vertingų vitaminų ir skaidulų, o angliavandeniai suteikia ilgalaikės energijos. „Galų gale, duonos pasiūla parduotuvių lentynose šiandien milžiniška, todėl kiekvienas gali rasti geriausiai atspindinčią asmeninius poreikius“, – sako „Vilniaus duonos“ produktų kūrimo vadovė Snieguolė Šoblinskienė ir dalijasi patarimais, į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis duoną.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt