Aktualijos

 

A. Jauniskyte-IngelevicienePasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, tiek suaugusiųjų, tiek vaikų nutukimo atvejų kasmet vis daugėja, o tokiai statistikai didžiulę įtaką daro įvairiausi veiksniai: pradedant netinkamu gyvenimo būdu ir baigiant genetiniais faktoriais.

Skaičiuojama, kad Lietuvoje antsvorio turi kas penktas paauglys, todėl itin svarbu kuo anksčiau pastebėti nutukimo priežastis bei įvertinti galimas pasekmes, o apie tai plačiau pasakoja gydytoja dietologė Aušra Jauniškytė-Ingelevičienė.

Silutes ligonin_operacinePrieš mėnesį VšĮ Šilutės ligoninės chirurgai iš pacientės žarnyno ištraukė plastiko gabalėlį. Tai pirmasis toks išskirtinis atvejis ligoninės istorijoje. Anot ortopedų - traumatologų, į Priėmimo - skubios pagalbos skyrių dažniausiai atvyksta apdegę, neretai sumušti ar patyrę kitas traumas, per neapdairumą sunkiai susižaloję pacientai.

MigrenaTyrimai rodo, kad į vitaminą panaši maistinė medžiaga, visų ląstelių energijos apykaitos variklis, kofermentas Q10 gali padėti pasikartojančių migrenos tipo galvos skausmų varginamiems žmonėms.

Papildų, kurių sudėtyje yra energijos suteikiančios maistinės medžiagos kofermento Q10, labiausiai žinomo savo ląstelių energijos apykaitos skatinamuoju poveikiu, vartojimas gali padėti išvengti migrenos. Žurnale „Nutritional Neuroscience“ paskelbto tyrimo1 rezultatai rodo, kad tris mėnesius kasdien kofermento Q10 papildus vartojusiems migrenos varginamiems tiriamiesiems pasitaikė mažiau ir ne tokių stiprių migrenos atvejų, palyginus su vartojusiais placebą.

 

15096 bf5c28e68dc3b910f6a2f0c3c28b1cceNuo lapkričio 1 d. įsigalioja reikalavimas, kad Lietuvos rinkai tiekiamuose maisto produktuose vadinamųjų transriebalų kiekis negali viršyti 2 gramų 100-te gramų riebalų. Ši nuostata galioja ne tik parduotuvių lentynose esantiems gaminiams, bet ir viešojo maitinimo įmonėse tiekiamam maistui. Išimtis numatyta gyvūninės kilmės riebalams ir maisto produktams, kuriuose transriebalai susidaro natūraliai.

 

120855713-a0bce0a6-3289-4264-ba51-09477a1294c1Nuo lapkričio 1 d. į ligoninę patekę pacientai savo lėkštėse turėtų neberasti riebaluose virtų, skrudintų, džiūvėsėliuose apvoliotų ar jais pabarstytų keptų mėsos, paukštienos ir žuvies gaminių, taip pat sultinių ir padažų koncentratų bei kitų sveikatai nepalankių produktų ar iš jų pagamintų patiekalų. Šių privalomų taisyklių turi būti paisoma visose stacionarinėse gydymo įstaigose.

 

shutterstock 124532071-e1508167508462-1600x1140Vis atsirandantys spuogeliai kamuoja daugybę žmonių – ir ne vien tik paauglius. Dažnai kova su akne būna varginanti, nes atrasti spuogų atsiradimo priežastis yra labai sudėtinga. Suaugusieji dažnai nesupranta, kodėl pasibaigus paauglystei neišnyksta ši su paauglyste siejama problema.

vaistaiNuo kitų metų liepos vyresni kaip 75 metų senjorai, vaikai iki 18 metų, I neįgalumo grupę turintys asmenys, taip pat pensininkai, kuriems nustatytas didelis specialiųjų poreikių lygis, nemokės priemokos už jiems paskirtus kompensuojamuosius vaistus ar medicinos priemones.

Tokioms, finansinę naštą mažinančioms Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtoms pataisoms pritarė Seimas.

„Sveikatos šaltinis“ domėjosi, kaip šias naujoves vertina šilutiškiai.

 

7be02677b72698739a1720aa706c1d01Plaukelius nuo tam tikrų kūno vietų žmonės šalina nuo senovės, ši tradicija gali būti atsekta iki pat Senovės Egipto. Šiuo metu turime geresnių procedūrų nei tuometiniai žmonės – vienos iš jų turi trumpalaikį rezultatą (mažiau nei savaitė), kitos leidžia nesirūpinti plaukeliais ir mėnesį ar dar ilgiau – tai daugiausia priklauso nuo plauko tipo.

gydytoja RainieneSpalio 15 - 19 d. kasmet minima pasaulio nutukimo savaitė. Šios iniciatyvos tikslas – didinti visuomenės informuotumą apie tinkamą kūno svorį, antsvorio bei nutukimo prevenciją, šviesti visuomenę dar kartą primenant nutukimo priežastis, jo pasekmes ir būdus kaip išvengti nutukimo.Ypatingas dėmesys skiriamas sveikos mitybos propagavimui ir fizinio aktyvumo skatinimui.