Aktualijos

Selenas ImunasVienas iš požymių, kad Jums stinga seleno, yra plaukų slinkimas. Kitas - lūžinėjantys nagai. Tačiau, kaip teigia dr. Jurgita Knašienė iš Kauno klinikinės ligoninės, seleno trūkumas taip pat gali turėti neigiamo poveikio Jūsų imuninei sistemai, skydliaukei bei daugeliui kitų svarbių funkcijų. Skaitykite toliau ir sužinokite, kodėl selenas yra būtinas sveikatai ir ką galite padaryti, kad užtikrintumėte tinkamą jo kiekį.

 

5a2a4bed32feeNugaros skausmai yra viena dažniausių kreipimosi į gydytojus priežasčių išsivysčiusiose šalyse. Pasak Vilniaus „Kardiolitos“ klinikų gydytojos neurologės Jevgenijos Guk, yra paskaičiuota, kad per gyvenimą 60-80% žmonių bent kartą jautė nugaros skausmą, dėl kurio jautėsi nedarbingi arba jiems prireikė medicininės pagalbos.

persalimas-gripas-65941972Praėjusią, 48-ąją metų savaitę Šilutės rajone gripu nesusirgo nė vienas žmogus.

Sandra Laurusone_kabinete„Ligų gydymas ir geros savijautos palaikymas - tai komandinis paciento ir gydytojo darbas. Pacientas medicinos įstaigoje turi gauti tinkamą paslaugą tiek aptarnavimo, tiek gydymo prasme. Kiekvieną pacientą reikia pasitikti su šypsena, paklausti kaip jam sekasi, o ne tik atlikti privalomus veiksmus, tokius, kaip pamatuoti kraujo spaudimą ar auskultuoti širdį“, - įsitikinusi 29-erių šeimos gydytoja Sandra Laurušonė.

Sandra šiemet baigė Lietuvos sveikatos mokslų universitetą ir įgijo šeimos gydytojo kvalifikaciją. Šių metų rugsėjo pabaigoje gydytoja pradėjo dirbti Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre (VšĮ Šilutės PSPC).

Šypsena, gera nuotaika ir optimistiškos idėjos bei mintys jauną gydytoją lydi ne tik asmeniniame gyvenime, bet ir darbe. Galbūt todėl ji jau yra mylima pacientų, ypač mažųjų, kurie apsilankę pas gydytoją net nenori keliauti namo.

Iš Kelmės rajono, Užvenčio miestelio kilusią ir niekada Šilutėje lig šiol nesilankiusią gydytoją sužavėjo mūsų krašto lygumos, dideli vandens plotai ir vietinių žmonių gerumas.

 

hiv awareness_ribbonGruodžio 1-ąją minima Pasaulinė AIDS diena primena visuomenei apie šios ligos grėsmes ir atkreipia dėmesį į tai, kad turintys šią diagnozę, Lietuvoje sulaukia ne tik profesionalios medikų pagalbos, bet ir kur kas didesnės tolerancijos nei prieš dešimtmetį. Pernai Lietuvoje buvo užregistruota per 200 asmenų, užsikrėtusių ŽIV, o visoje šalyje šia liga serga beveik trys tūkstančiai asmenų. Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) Infekcinių ligų departamento AIDS centro gydytoja Žavinta Kančauskienė informuoja, kad kasmet Klaipėdos apskrityje žmogaus imunodeficito virusu, naikinančiu žmogaus imuniteto ląsteles, užsikrečia apie 30 žmonių. Infekcinių ligų specialistai džiaugiasi, kad ši liga, nors ir neprarandanti pagreičio šalyje, žmonėms, prižiūrimiems medikų, leidžia gyventi visavertį gyvenimą ir netgi pagimdyti sveikus vaikus.

 

5a1fe9dfa37ebSveikos gyvensenos tendencija Lietuvoje nebėra tik apklausų rodikliai – maisto gamintojai, matydami paklausą, vis dažniau vartotojams siūlo gaminių, turinčių pridėtinę vertę žmogaus organizmui. Lietuvoje populiarėja tokios iniciatyvos kaip „Rakto skylutės“ ženklinimas, prie kurios prisijungia ir lyderiaujantys duonos kepėjai. Anot Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesoriaus Rimanto Stuko, duona – tai vienas pagrindinių kasdienio maisto produktų, todėl jos sudėtis gali iš esmės pagerinti lietuvių mitybos įpročius.

13237 1c15dda161e1de3f0829448a988389d1Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai primena, kad tam tikromis lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams receptus galima išrašyti ilgesniam laikui, nekompensuojamus vaistus vienų metų laikotarpiui, o kompensuojamuosius vaistus – pusei metų. Tokia galimybė egzistuoja keletą metų, bet ja būtų galima naudotis kur kas aktyviau, nei iki šiol. Tai būtų patogiau ir jiems, ir pacientams, kuriems reikėtų rečiau ateiti pas gydytojus receptų.

 

Mamos pienas_infogr1Motinos pienas, nors gausiai tyrinėjamas mokslininkų, vis dar turi paslapčių. Pavyzdžiui, kodėl berniuką maitinančios motinos piene yra 25 proc. daugiau kalorijų nei maitinančios mergaitę? Kodėl pieno sudėtis kinta keičiantis maitinimo laikui? Pateikiame devynis neįtikėtinus faktus apie motinos pieną, kuriais pasidalino Vilniaus universiteto Santaros klinikų Vaikų ligoninės Neonatologijos centro vadovas dr. Arūnas Liubšys ir „Nutricia Research“ mokslo centro Nyderlanduose motinos pieno tyrimų vadovas dr. Berndas Stahlis.

 D-Pearlsdarbo vietaMokslininkai pataria nustatyti vitamino D papildo vartojimo gaires atsižvelgiant į vartotojo profesiją.

Remiantis jų tyrimų duomenimis, kai kurių profesijų atstovai su vitamino D stokos problemomis susiduria dažniau nei kitų profesijų atstovai. Perskaitykite ir sužinokite, kaip padidinti vitamino D kiekį savo organizme.

Vis dažniau žmonės sužino apie būtinybę gauti reikiamą vitamino D kiekį su maistu ir iš saulės šviesos.

Šiuo metu mokslininkų grupė ėmėsi tolesnių tyrimų, iškeldama klausimą, ar nustatant gaires dėl vitamino D papildo vartojimo nereikėtų atsižvelgti į profesiją? Jų atliktas apžvalginis šio vitamino kiekio ir profesijos ryšio tyrimas atskleidė, kad pamainomis dirbantiems darbuotojams, sveikatos priežiūros darbuotojams bei uždarose patalpose dirbantiems žmonėms gresia didesnė vitamino D stokos rizika.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos