Aktualijos

akuseriaiKūdikio atėjimas į šį pasaulį yra vienas svarbiausių gyvenimo įvykių. Tik ką vaikelių susilaukę patars, kad tarp pagrindinių sprendimų, kurį turi priimti būsima mama - tai pasirinkti gimdymo namus.

Šilutės ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyrius šiuo metu yra remontuojamas, o pasak Klaipėdos teritorinės ligonių kasos vadovų, net ir po remonto Šilutės ligoninė gimdymo paslaugų nebeplanuoja teikti. Taigi, Šilutės rajono būsimų tėvelių pečius užgula naujas rūpestis - kur gimdyti?

Tauragės gimdymo namuose gimdyvės randa profesionalų komandą ir moderniausią medicinos įrangą.

Todėl vis daugiau šilutiškių mažylio atėjimui į šeimą renkasi Tauragės ligoninę. Prieš kelias savaites būtent Tauragėje po sėkmingos Cezario pjūvio operacijos jauna šilutiškių šeima susilaukė sveikų dvynukų.

 

non-smoking-2497308 960_720Kasmet trečią lapkričio mėnesio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena. Minėdami šią dieną sveikatos specialistai stengiasi atkreipti rūkančiųjų dėmesį į galimybę savo sveikatos labui atsisakyti šio žalingo įpročio.

Remiantis Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento duomenimis, 2016 metais atliktas tyrimas parodė, kad 73 proc. rūkiusių ar rūkančių tyrimo dalyvių teigė mėginę mesti rūkyti: 26 proc. tai pavyko padaryti, 47 proc. mėgino mesti, tačiau vėliau vėl pradėjo.

 cukraligeCukrinis diabetas - liga, kurią sukelia angliavandenių apykaitos sutrikimai, lemiantys gliukozės kiekio kraujyje padidėjimą (hiperglikemija), arba sumažėjimą (hipoglikemija).

Pasaulyje šia liga serga apie 100 mln. žmonių, Europoje - apie 26 mln., Lietuvoje - apie 54 000. Lietuvoje yra apie 350 cukriniu diabetu sergančių vaikų.

 

Turkijoje gydytojai_1Spalio mėnesį  Šilutės ligoninės gydytojų grupė lankėsi Turkijoje, šalies pietuose įsikūrusiame Alanijos mieste. Pažintinio vizito metu gydytojai bendravo su Alanijos valstybinės ligoninės atstovais, medikais, aplankė Alaaddino Keykubato universiteto (ALKU) Alanijos mokymo ir tyrimų ligoninę, odontologijos centrą, privačią ligoninę bei neįgaliųjų reabilitacijos centrą. Delegaciją lydėjo mero pavaduotojas Algis Bekeris.

Savaitę trukusios kelionės metu Šilutės gydytojai Alanijos gydymo įstaigose bendravo su chirurgijos, vaikų, vidaus ligų, kitų sričių specialistais, apžiūrėjo pacientų palatas,  įrangą, aplankė naujai atidarytą gydymo įstaigą. Jie taip pat daug sužinojo apie visos šalies sveikatos apsaugos sistemą.

„Mūsų tikslas buvo pasižiūrėti, kaip organizuojamos sveikatos paslaugos šalyje, kuri yra labai toli nuo Lietuvos. Tai buvo atsakomasis vizitas, kurio metu susipažinome su jų sveikatos apsaugos sistema, pasisėmėme patirties. Su tenykščiais kolegomis bendradarbiausime ir toliau, o ateityje svarstysime ir apie atskirų sričių specialistų stažuotes”, - po kelionės sakė vyr. gydytojas Darius Steponkus.

aid-1807541 960_720„Šilutės ligoninės gydytojai mane ištraukė iš ano pasaulio. Nėra žodžių, kuriais galėčiau apsakyti savo dėkingumą. Lenkiuosi jiems už išgelbėtą gyvybę, už tai, kad vėl esu su savo šeima ir artimaisiais”, - sako šilutiškis Petras Doržėjevas.

Jis papasakojo savo staigios ligos istoriją ir skiria padėką Šilutės ligoninės gydytojui urologui Edgarui Padimanskui, gydytojui chirurgui Algiui Starkui ir visam medikų kolektyvui.

 

5a02a93df326fLapkričio 8-oji – Europos sveikos mitybos diena, kuria siekiama atkreipti Europos šalių gyventojų dėmesį į mitybos įtaką sveikatai. Tad šiandien puiki proga su homeopate ir gydomosios mitybos specialiste Deimante Rapalyte prisiminti sveiko raciono pamatą – daržoves. Tad kurios iš jų gerina nuotaiką, o kurios būtinos daug laiko biuruose praleidžiantiems žmonėms?

„Šiuolaikinių žmonių gyvensena kardinaliai pasikeitė nuo praeito dešimtmečio: tempas greitesnis, o ir streso patiriama daugiau. Deja, to pasekmė – lėtinės ligos, psichologiniai susirgimai. Tad labai džiaugiuosi, kad nepaisant daugelio mitybos madų, pasaulį užkariavo sveikos mitybos mada. Manau, kad tam turėjo įtakos pasaulinės tendencijos, kurios jau kelis metus vyravo kai kuriuose Vakarų Europos šalyse, Australijoje ar Vakarų Amerikoje“, – sako D. Rapalytė.

 

13205 ba74141438b25dbb4d399f811747de9fSveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad nuo kitų metų Lietuvoje planuojama pradėti skiepyti vaikus nuo meningokoko. Toks sprendimas priimtas siekiant apsaugoti vaikus nuo šios pavojingos ligos, kuria sergamumas Lietuvoje itin didelis.

Meda Plungyte_su_Adeli_kostiumuKovo mėnesį rašėme apie mažąją Medutę ir didžiausią jos tėvų - Gintarės ir Tomo Plungių svajonę nuvežti dukrelę į reabilitacijos centrą „Adeli“ Slovakijoje. Priminsime, kad Medutė gimė lydima įvairių raidos sutrikimų, ji nevaikšo, pati negali atsisėsti, nekalba.


Didžiulio mergaitės tėvų atkaklumo ir visų neabejingų žmonių dėka rugpjūčio pabaigoje šeima išvažiavo į pasaulyje garsų „Adeli“ centrą, kuriame ypatingais metodais gydomi neįgalieji.

„Namo grįžome rugsėjo pradžioje, ir netrukus pamatėme Medutės pasiekimus. Jie tikrai stebina: Meda ėmė išsilaikyti ropojimo padėtyje, nes labai sustiprėjo rankos, atsirado kojų atrama ir pasikeitė sėdėsena. Ji sėdi tiesia nugara ir kur kas tvirčiau, ilgiau. Pasikeitė reakcijos į aplinką“, - savo mažosios dukrytės pasiekimais džiaugiasi tėvai.

Nors mažoji Meda pasiekė labai daug, bet kol ji galės žengti pirmuosius žingsius, dar laukia ilgas kelias.

 

sickRuduo įsibėgėja, o kartu su lietumi bei dargana sparčiai auga ir peršalimo ligų pavojus. Sloga ir kosulys – dažniausi šaltojo sezono palydovai, tačiau medikai įspėja ir apie kur kas didesnes problemas galintį sukelti gripą. Todėl specialistai ragina užkirsti jam kelią, kol epidemija dar neįsisiautėjo. Juolab kad susirgus gripu kenčia ne tik sveikata, bet ir piniginė.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos