Aktualijos

file59837719 4a3b9624Ramybės neduodantis niežulys, bėrimai, išsausėjusi ir trūkinėjanti oda – pagrindiniai itin varginančios lėtinės odos ligos simptomai. Atopinis dermatitas arba atopinė egzema – įprastai dar kūdikystėje prasidedanti uždegiminė odos liga, kuri pažeidžia ne tik veidą, bet ir kūną.

Iki šiol atopinio dermatito priežastys nėra aiškios, tad ir jo gydymui viena stebuklinga piliulė nėra išrasta. Visgi, sveikatos specialistai pabrėžia, kad liga prasideda sutrikus odos barjerinėms funkcijoms. Jas, pasitelkus kompleksines gydymo priemones ir apsišarvavus kantrybe, galima atkurti ir taip suvaldyti nemalonius šios ligos simptomus.

30 dien_ikisVasario 18 d. Palangoje vyks garsiosio tradicinės žiemos maudynės, kurias daug metų organizuoja Lietuvos sveikuolių sąjunga. Manoma, kad šioje šventėje dar daugiau dalyvaus jaunimo, kurie priėmė iššūkį - 30 dienų maudynės eketėje, jomis plačiai dalinosi socialiniuose tinkluose. Tokios maudynės visą mėnesį vyko visoje Lietuvoje, kurias apvainikuos maudynės Baltijos jūroje. Lietuvos sveikuolių sąjunga 2017 m. paskelbė Blaivios ir sveikos jaunystės metais.

Raminta BogusieneDažnai mamos skundžiasi: „mano vaikas nieko nevalgo“, „mano vaikas valgo tik sveikatai nepalankų maistą“. Raminta Bogušienė, sveikatai palankaus maisto technologė ir mitybos specialistė , dviejų ikimokyklinio amžiaus vaikų mama, atsakydama į vienos susirūpinusios mamos laišką, pažeria keletą patarimų visos Lietuvos mamoms ir tėčiams. Jie padės ne tik formuoti vaikų sveikatai palankios mitybos įpročius, bet prisidės prie visos šeimos sveikatos išsaugojimo.

kofermentas Q10_Gold_1_pakuoteKofermentas Q10 turi didžiulį potencialą atjauninti odą. Jo yra odos ląstelėse, bet su amžiumi jo atsargos mažėja.

Woman-With-FluNacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamentas informavo, kad Šilutės rajone gripas traukiasi: 6-ąją metų savaitę (vasario 6-12 dienomis) mūsų rajone užfiksuota 116 gripo atvejų (iš jų 49 - vaikams iki 17 metų), be to, 160 žmonių užsikrėtė ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI), iš jų 120 - vaikai.

Sergamumo rodiklis praėjusią savaitę Šilutės rajone buvo 66,7 atvejo / 10 000 gyventojų, o 5-ąją savaitę šis rodiklis buvo 88,4 atv. /  10 000 gyventojų. Taigi gripo ir ŪVKTI atvejų mažėja, todėl Šilutės r. savivaldybės admnistracija numatė atšaukti vasario 1 dieną paskelbtą gripo epidemiją.

vaiku sveikata_22015-2016 mokslo metais Šilutės rajone mokėsi 5325 mokiniai, daugiau kaip pusė jų - 2808 - turėjo įvairių sveikatos sutrikimų.

Tai paaiškėjo Šilutės r. visuomenės sveikatos biuro specialistams išanalizavus vaiko sveikatos pažymėjimus, kuriuos kiekvienam mokiniui kasmet privalu pristatyti į mokyklas.

Analizė parodė, kokie sveikatos sutrikimai dažniausiai kamuoja mokinius: 1177 mokiniai turėjo regėjimo, 828 - skeleto - raumenų sistemos, 590 - kraujotakos sistemos sutrikimų.

Šiandien „Šilutės naujienose“ pateikiame keletą įdomesnių faktų iš Šilutės visuomenės sveikatos biuro specialistų parengtos ataskaitos „Šilutės rajono savivaldybės mokyklinio amžiaus vaikų sveikata 2015-2016 mokslo metais“.

gripu sergaJau septynios dienos, kai Šilutės rajono savivaldybėje paskelbta gripo epidemija. Praėjusią savaitę (5-oji savaitė - sausio 30 - vasario 5 d.) Šilutės rajone gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) sirgo 366 asmenys, iš kurių 211 vaikai. Bendras sergamumo rodiklis 10 000 gyventojų pakilo nuo 85,5 iki 88,41 atvejų.

Atrodo, kad šiemet su gripu ar peršalimo ligomis susidūrė kiekvienas - vieni, pakirsti aukštos temperatūros, atgulė patys (kai kurie - ne pirmą kartą per šią žiemą), kiti slaugė sergančius šeimos narius.

Praėjusios savaitės viduryje mieste pasigirdo kalbų apie pustuštes darželių grupes, sausakimšus koridorius prie šeimos gydytojų kabinetų, apie priešvirusinių vaistų trūkumą vaistinėse.

„Šilutės naujienos“ bandė patikrinti kai kuriuos faktus ir pateikia naujausią informaciją apie sergamumą gripu.

vaistai copySiekiant mažinti kompensuojamųjų vaistų kainas, bus supaprastintos kompensuojamųjų vaistų kainų tvirtinimo procedūros, keičiami Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSD) tarybos sudarymo principai ir numatoma leisti tiekti registruotus vaistinius preparatus į gydymo įstaigas užsienio kalba paženklintomis pakuotėmis. Šiuos ir kitus artimiausius žingsnius vaistų kainų mažinimo kryptimi spaudos konferencijoje pristatė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir viceministrė Kristina Garuolienė.

Nuo ko_Sveksna_2016_Danutes_Gailiunienes_nuotrNuo 2010 iki 2015 metų Šilutės rajono savivaldybė sumažėjo 5093 gyventojais. Palyginti su Klaipėdos apskritimi, Šilutės rajono gyventojų bendrasis mirtingumas buvo didesnis, o pagrindinės priežastys - kraujotakos sistemos ligos, piktybiniai navikai, išorinės mirties priežastys. Šilutės rajone užregistruojama ir daugiau savižudybių bei naujų tuberkuliozės atvejų.

Tai duomenys iš „Šilutės rajono savivaldybės 2017-2019 m. visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos“, kurią parengė Šilutės rajono savivaldybės gydytoja Ineta Pačiauskaitė.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos