Aktualijos

 

ieva1Kvaišalų vartojimas sužlugdo gyvenimus, labai greitai žmogų nugramzdina į duobę, iš kurios sunku išlipti. Dar daugiau: statistiniai duomenys byloja, kad Lietuvoje kasmet nuo perdozavimo miršta iki šimto žmonių.

Šiais metais didžiojoje „Eurovizijos“ dainų konkurso scenoje savo balsu tūkstančius sužavėjusi Ieva Zasimauskaitė-Kiltinavičienė narkomaniją pavadina šių dienų baubu, tačiau į narkotikus vartojančius žmones ji patarė žiūrėti kaip į ligonius – jų neatstumti, o padėti. Kad tokia pagalba reikalinga, teigia ir priklausomi žmonės.

Vaiku skyrius_1Vaikų ligų skyriaus vedėja Vaidilutė Intienė ir vyr. slaugytoja Asta Kilikevičienė pakvietė pasivaikščioti šio jau naujai suremontuoto skyriaus koridoriais.

 

A. SwanasSveikos gyvensenos iniciatyvos „Motyvuoti atletai“ įkūrėjas, sveikos mitybos specialistas Arturas Swanas įsitikinęs – valios pastangomis žmogus gali pakeisti savo gyvenimą. Reikia tik… pradėti ir nenuleisti rankų, ypač tuomet, kai įgūdžių nėra, o rezultatų norisi greitai ir akivaizdžių.

 

wellness-285587 960_720Kaina – visada opus klausimas. Kūno masažas Vilniuje nuo šio klausimo irgi neatsiejamas. Tačiau reikia pasakyti, kad žmonės protingi ir renkasi kokybę, investuoja lėšas į sveikatą.

 

R Bogusiene_copySavo planus ar blogų įpročių atsisakymą atidedame rytojui, kitai savaitei ar net kitiems metams. Adventas – puikus metas organizmo išsivalymui bei blogų mitybos įpročių atsisakymui. Žmonės dažnai sako, kad taip maitinosi mūsų senoliai ir buvo sveiki. Nieko panašaus! Ar tais laikais jie turėjo tiek spalvingų pakuočių, tiek perdirbtų produktų su įvairiais skonio stiprikliais? Atsigręžkime į savo senolius, bet pagalvokime, ką ir kaip valgome dabar.

gripas-587f87050d1e4Nors apie gripą kituose šalies miestuose prabilta jau prieš kelias savaites, Šilutėje padėtis kol kas geresnė.

siaurietiskas ejimasŠiaurietiško ėjimo pamokos, vaikų fizinio aktyvumo skatinimas, paskaitos apie sveiką mitybą ir ligų prevenciją, neįgaliųjų mokymai sveikos gyvensenos temomis - tai tik nedaugelis veiklų iš Šilutės rajono Visuomenės sveikatos biuro jau pradėto vykdyti projekto, kurį finansuoja ES.

„Sveika gyvensena padeda išsaugoti ir stiprinti sveikatą, gyvenimo kokybę ir fizinį pajėgumą. Siekiant gerinti visuomenės pažintinius ir socialinius įgūdžius, nulemiančius motyvaciją stiprinti ir palaikyti gerą sveikatą, ir buvo parengtas šis projektas“, - sako biuro direktorė Virginija Vaivadaitė.

Šiuo metu net aštuoniose bendruomenėse aktyviai, kartą per savaitę, vyksta nemokamos šiaurietiško ėjimo pamokos, kurias veda nuolatinis šilutiškių fizinio aktyvumo treneris Laimontas Rakauskas. Tokiu būdu žmonės skatinami judėti ir pajausti, kad pasportavus galima ir daugiau darbų nudirbti, ir geresnės nuotaikos būti.

 

AlfasPasaulio sveikatos organizacijoje (PSO), Europoje ir Lietuvoje yra sukaupta nemažai mokslinių tyrimų ir duomenų, įrodančių nenuginčijamą tiesą apie tai, kad, keičiant gyvensenos įpročius, galima pagerinti žmonių sveikatą ir sumažinti pavojų susirgti.

Pastebima, kad jau antikinėje Graikijoje ir Romoje buvo žinomi ir propaguojami sveikos gyvensenos principai. Apie tai byloja ir iš tų laikų mus pasiekę posakiai, tokie kaip „sveikame kūne – sveika siela“ arba „sveikata dar ne viskas, tačiau be sveikatos viskas – niekas“.

Dažnai sveikindami žmogų palinkime geros sveikatos, tačiau ji savaime neateina – sveikata bus gera, jei tinkamai gyvensime.

 

akcijos logoLietuvos radijo ir televizijos (LRT) laidų vedėja, muzikologė Zita Kelmickaitė sako esanti neabejinga maistui, todėl pirmiausia ji teikia pirmenybę skaniam ir tradiciniam lietuviškam maistui.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt