Aktualijos

Mindaugo 8_1Jau šią savaitę Šilutėje duris atveria nauja klinika „Medicinos namai“. Klinikos medikai pacientų laukia šeimos klinikos „Sveikatos darna“ patalpose (Rusnės g. 6), antrame aukšte.

Naujojoje klinikoje konsultuos įvairių sričių specialistai. Čia bus teikiamos gastroenterologijos paslaugos (atliekami tyrimai dėl virškinamojo trakto ligų), bus vykdoma kolonoskopijos programa jai priklausantiems pacientams, kardiologinės programos rizikos grupių pacientams, su šeimos gydytojo siuntimu, bus teikiamos NEMOKAMAI. Kitos specialistų paslaugos ir Ligonių kasų nefinansuojamos programos bus mokamos ir teikiamos už patrauklią kainą.

 

0.500293001538370929Pasibaigus Europos judumo savaitei (rugsėjo 16-22 d.), Aplinkos ministerija, šios tarptautinės miestų akcijos, skirtos tvariam judėjimui, nacionalinė koordinatorė, apibendrino jos rezultatus mūsų šalyje ir tradiciškai išrinko judriausią savivaldybę, valstybės instituciją, mokymo įstaigą, ikimokyklinio ugdymo įstaigą, judriausią darbdavį, dviratininką ir žingsniuotoją. Apdovanojimus laimėtojams spalio 11 d. įteiks ministras Kęstutis Navickas.

computer-1149148 960_720Nuo šių metų spalio mėnesio Šilutės „Medea“ klinikoje konsultuos Vilniaus Universiteto profesorius, Klaipėdos Universitetinės ligoninės Chirurgijos departamento vadovas Narimantas Evaldas Samalavičius.

 Judumo savaite_Puseleje_2Pasivažinėjimai „Trikke“ triračiais, pasivaikščiojimai su šiaurietiškomis lazdomis, sporto varžybos, linksmosios estafetės, mankštos, regbio pamokos - šiuos ir daugybę kitų aktyvaus judėjimo būdų išbandė Šilutės rajono darželinukai ir moksleiviai, Europos judumo savaitės metu.

Rugsėjo 16 dieną, Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, prasidėjo didžiausia pasaulyje gyventojų judumą skatinanti kasmetė miestų kampanija, kuriai prigijo Europos judumo savaitės pavadinimas. Šios savaitės kulminacija - Diena be automobilio, kuri tradiciškai vyksta paskutinę kampanijos dieną - rugsėjo 22-ąją.

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė džiaugiasi, kad jaunieji šilutiškiai noriai dalyvavo Judumo savaitės renginiuose, kuriuose susipažino su įvairiais aktyvaus judėjimo būdais.

Prisijungdamas prie Judumo savaitės, Šilutės lopšelis - darželis „Žibutė“ suorganizavo „Linksmąsias estafetes“, į kurias subūrė 249 vaikus iš visų Šilutės miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigų.

tick-482613 960_720Prasidėjus grybų sezonui į miškus plūstelėjo šių gėrybių išsiilgę tautiečiai. Ir ne vienas nustebo, kad net ir tokiu, regis vėlyvu metu, net ir iš anksto pasipurškę repelentais, grįžę aptiko erkių. Tiesa, dar neprisisiurbusių - tik ropojančių drabužiais, bet juk niekada nežinai... 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Šilutės skyriaus specialistai primena, kad ir rudenį reikia neužmiršti pavojaus - erkių platinamų ligų.

Prostatos vezys_Padimanskas_2Europos urologų asociacija rugsėjo 15 dieną yra paskelbusi Pasauline kovos su prostatos vėžiu diena. Šią dieną skatinama atkreipti dėmesį į padažnėjusius vyrų prostatos ligų atvejus - šia liga jau serga kone kas trečias vyresnis nei 50 metų vyras.

Všį Šilutės ligoninės urologo Edgaro Padimansko teigimu, profilaktiniai patikrinimai yra būtini, nes tik laiku diagnozavus ligą - pasveikstama.

vaccination-2722937 960_720Gripo vakcina, skirta 2018-2019 m. gripo sezonui, įsigyta už valstybės lėšas, rizikos grupių skiepijimui pristatyta į visas Klaipėdos apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigas (ASPĮ).

 

blynai 0Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad nuo šių metų pradžios dėl viešojo maitinimo įmonėse pagaminto nesaugaus maisto jau užregistruota 14 ūminių žarnyno infekcijų protrūkių, kurių metu susirgo 100 asmenų, iš jų 67 vaikai. Daugiausiai protrūkių buvo Panevėžyje – 4, Vilniuje – 3, Kaune – 2, Šiauliuose, Klaipėdoje, Palangoje, Šilutės ir Trakų rajonuose – po 1.

 

0.039913001536914254Rugsėjo 16 dieną Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, prasidės didžiausia pasaulyje gyventojų judumą skatinanti kasmetė miestų kampanija, kuriai prigijo Europos judumo savaitės pavadinimas. Šios savaitės kulminacija – Diena be automobilio, kuri tradiciškai vyks paskutinę kampanijos dieną – rugsėjo 22-ąją.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt