Aktualijos

SusirgimasUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) auga visoje Lietuvoje. Gripo epidemiją skelbia Akmenės (sergamumo rodiklis – 153,7 atv./10 tūkst. gyventojų) Lazdijų (sergamumo rodiklis – 196,29 atv./10 tūkst. gyventojų) ir Šilutės (sergamumo rodiklis –  85,51 atv./10 tūkst. gyventojų) rajono savivaldybės. Iš 60 šalies savivaldybių gripo epidemiją paskelbė dvidešimta.

Sveikuole Nina_Adamovic„Kad nori graži ir plona būti, reikia kasryt avižinių kruopų arba avižinių dribsnių košę valgyti“, - patarimą duoda 90-metė šilutiškė Nina Adamovič.

Sausio pradžioje jubiliejų atšventusi moteris atrodo kur kas jaunesnė, tad klausimą, ką reikia valgyti norint taip gerai atrodyti, išgirsta jau ne pirmą kartą.

Su garbiu jubiliejumi ją sveikino ne tik dukra Liudmila, žentas Povilas, anūkės, bet ir rajono Savivaldybės ir Šilutės seniūnijos atstovai. „Jeigu visi taip gerai, kaip jūs atrodytų, tai mes darbo nebeturėtume“, - juokavo svečiai.

plakatasMinėdamas Europos gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitę Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) drauge su vienu didžiausių šalies vaistinių tinklų „Eurovaistinė“ tėvams ir globėjams  primena apie galimybę nemokamai paskiepyti dukras nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV), kuris sukelia gimdos kaklelio vėžį. Apie tai vaistinių lankytojus informuoja plakatai ir  pranešimai vaizdo ekranuose prie kasų.

1gripasAntradienį, sausio 24 d., Klaipėdos miesto savivaldybė paskelbė gripo epidemijos pradžią Klaipėdos mieste.

gripasUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, jog sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) visoje Lietuvoje perkopė epideminį lygį, tačiau epidemijos šiuo metu paskelbtos tik Kauno miesto, Jonavos ir Varėnos rajono savivaldybėse.

Colonwell DeikuvieneŽmogus daug laiko ir pastangų kasdien skiria savo kūno higienai: plauna rankas ir kojas, valo dantis. Paprastai asmens higiena tapatinama su mūsų išorinės išvaizdos puoselėjimu, o vidinių organų priežiūrai skiriamas tik epizodinis dėmesys. Tačiau pastaruoju metu vis dažniau pabrėžiama žarnyno švaros svarba bendrai organizmo sveikatai.

Lietuvos vaistininkas, farmacinių asociacijų narys, mokslinių straipsnių sveikatos temomis autorius, „Sveikatos klubo“ įkūrėjas ir didmeninės farmacijos įmonės vadovas Mantas Jakimavičius į mūsų tautiečių gyvenimą įvedė naują terminą - „žarnyno higiena“.

Šio termino tikslas priminti, kad žarnyno veikla privalome rūpintis kasdien, o ne tik tada, kai susiduriame su rimtomis sveikatos problemomis. Vaistininkas taip pat džiaugiasi galintis pasiūlyti efektyvų ir laiko patikrintą sprendimą, siekiant rūpintis švara žarnyno sistemoje - „ColonWell“ produktų liniją. Jis laikosi pozicijos, kad svarbu rūpintis ligų prevencija, t.y. rūpintis savimi dar prieš ligą, bet jei ligos nepavyko išvengti, ją gydyti kuo natūralesniais, klasikinės medicinos pripažintais būdais.

Geroji žinia šilutiškiams yra ta, kad šie produktai platinami ir Šilutėje.

15991629 1579802852048723_2102611017_oNaujas Lietuvos moterų, kurioms prasidėjo menopauzė, tyrimas rodo, kad daugumai jų trūksta vitamino D - maistinės medžiagos, kuri būtina normaliai sveikatos būklei palaikyti.

Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip užtikrinti, kad gaunate pakankamai vitamino D.

eiles ligoninejeEilės pas gydytojus - problema, piktinanti pas įvairius specialistus greitai patekti negalinčius žmones.
„Negi pačiam ministrui reikės skambinti?..“ - piktinosi „Šilutės naujienų“ skaitytojas, prieš šventes taip ir nepatekęs pas Šilutės ligoninės echoskopuotojus.

Labiausiai eilių reguliavimo mechanizmus Šilutės ligoninėje išmano jos vadovas Darius Steponkus. Tad jam ir adresuojame nepatenkinto paciento priekaištus.

alergija mandarinams„Jeigu mandarinai ir toliau taip pigs, tai darbo odos gydytojui tikrai netrūks“, - praėjusią savaitę galėjai išgirsti šmaikštų posakį, sklandantį Šilutės konsultacinės poliklinikos koridoriuose.

Suskubome aiškintis, kiek šiame posakyje yra tiesos.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos