Aktualijos

 

pinataiPavasario pradžia – metas, kai žmonės labiausiai perka špinatus. Mitybos specialistė Vaida Kurpienė atkreipia dėmesį, kad tinkamai paruošti špinatai yra puikus vitaminų, mineralų ir kitų naudingų medžiagų šaltinis.

 

gripas-587f87050d1e4Gripas ir peršalimo ligos šį sezoną masiškai guldė Lietuvos gyventojus. Gripo epidemijai baigiantis atliktas tyrimas parodė, kad 60 proc. Lietuvos žmonių paisė gydytojų nurodymų ir susirgę nėjo į darbą bei nelankė mokslo įstaigų. Vieni jų dirbo ir mokėsi namuose, kiti – gydėsi bei darbus ir mokslus nustūmė į šalį. Tuo tarpu ketvirtadalis mūsų šalies gyventojų nesilaikė medikų rekomenduojamo režimo – sirgdami vyko į darbą ir dalyvavo paskaitose.

 

Nuovargis 2Atėjus pavasariui mūsų pacientai vis dažniau pasiskundžia bendru silpnumu, greitesniu nuovargiu, dėmesio koncentracijos ir energijos stoka, sumažėjusia ištverme, prastesne nuotaika. Taip jaučiantis reikėtų sunerimti, nes tai gali būti lėtinio nuovargio sindromo įspėjamieji signalai.

Nuovargis yra visiškai normali ir laikina organizmo fiziologinė būsena, po sunkaus ar įtempto darbo. Netgi fiziologiniai faktoriai, tokie kaip biologiniai žmogaus cirkadiniai ritmai, nėštumas ar menstruacinis ciklas gali būti nuovargio priežastis. Tinkamai pailsėjus, gerai išsimiegojus, nuovargis paprastai praeina, sugrįžta darbingumas bei atsistato visos funkcijos. Tačiau dėl nuolatinės poilsio stokos, netinkamo darbo ir poilsio režimo, prastų miego bei mitybos įpročių, nepakankamo dėmesio savo sveikatai, nuovargio reiškiniai gali kauptis.

Persitempimas – tai ūmiai atsirandantis patologinis reiškinys, kai žmogus atlieka labai sunkų darbą, neatitinkantį organizmo jėgų ir jo funkcinių galimybių. Taip dažnai atsitinka per sportines varžybas ir esant kitoms ekstremalioms situacijoms.

tymaiLietuvoje toliau grėsmingai plinta tymai, šiemet jau susirgo arti pusantro šimto žmonių.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė vakar „Šilutės naujienas“ informavo, kad sergamumo tymais rodiklis jau siekia 4,56 atvejų 100 tūkstančių gyventojų, ir kasdien registruojami vis nauji ligos atvejai. Tuo tarpu pernai per visus metus tymais Lietuvoje iš viso sirgo tik 30 žmonių.

 

14274 da8a8004fd2df13b3ac0daf09d905f50Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) dar kartą atkreipia visuomenės dėmesį į tymų grėsmę ir ragina tėvus skiepyti savo atžalas.

AvdejevasKovo 16-18 dienomis Rusnėje ir vėl viešės gydytojas iš Ukrainos Genadijus Avdejevas, atliekantis stuburo ir Atlanto slankstelio korekcijas be laužymo ir skausmo. Jis yra vienas žymiausių savo srities specialistų, antrosios kartos gydytojas osteopatas, unikalios manualinės terapijos specialistas.

Pacientus osteopatas konsultuos restorane „Rusne Villa“, esančiame Pakalnės kaime. Išankstinė registracija telefonu +370 698 41745.

Senjorai sportuojaAktyvus gyvenimo būdas, judėjimas, sportas leidžia išvengti daugelio ligų. Tuo įsitikinę sporto ir sveikatingumo centrą „Atėnai“ jau ne vienerius metus lankantys Šilutės senjorai. Anot jų, aktyvus sportavimas tapo jų gyvenimo norma, poreikiu ir maloniu laiko praleidimu. Tai - galimybė ne tik sustiprinti raumenis, bet ir proga užmegzti naujus ryšius, surasti bendraminčių, prasmingai praleisti laiką. Beje - visa tai nemokamai, ir tai irgi labai svarbu senjorams, gaunantiems nedideles pensijas, kurie dažnu atveju sau negalėtų leisti pirkti abonementą į sporto klubą.

GripasEpidemija atšaukta, tačiau gripas dar neatsitraukė.

 

baby-belly-1533541 960_720Visoms nėščiosioms pirmąjį nėštumo trimestrą rekomenduojama pasitikrinti dėl virusinio hepatito B, – primena Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai. Kraujo tyrimas dėl hepatito B viruso antigeno (HBsAg) yra nemokamas nuo 2019 metų sausio pirmos dienos visoms nėščiosioms. Išlaidos apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt