Aktualijos

Flu-1087604Gripas Šilutės rajono gyventojų į lovas dar neguldo.

PSPC L_STANISAUSKIENEJau įsigaliojo viešojo konkurso rezultatai, ir Lina Stanišauskienė savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu, paskirta eiti Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorės pareigas. L.Stanišauskienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad ji jau daug metų brandino svajonę dirbti savo gimtajame ir į jokį kitą neiškeistame mieste - Šilutėje.

13326 50d3b57f2bc62ba8d3626418a26d9bacSveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo į vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių yra įtraukiami skiepai nuo B tipo meningokokinės infekcijos. Planuojama, kad kūdikiai bus pradėti skiepyti jau šių metų liepos mėnesį, kai tik bus nupirktos ir į Lietuvą pristatytos vakcinos.

 

Maxima mandarinaiNuovargis, tingulys, persivalgymo ir sunkumo jausmas – kasmetiniai didžiųjų švenčių padariniai, galintys kankinti net keletą dienų. Kartu tai ir akivaizdūs signalai, kad mūsų organizmams reikalinga detoksikacija, kurios pagrindinis įrankis siekiant atgaivinti organizmą – apgalvota ir subalansuota mityba.

Pasak Aido Polenino, „Maximos“ maisto gamybos departamento direktoriaus, dažnam lietuviui puikiai pažįstamas savigraužos jausmas, neretai apimantis atsitraukus nuo šventinio stalo. Jo teigimu, norint atgaivinti apsunkusį organizmą, verta įsidėmėti kelis patarimus. Jų paisant, persivalgymo nulemta prasta savijauta išgaruoti turėtų kur kas greičiau.

VisiŠilutės ligoninės Vaikų ligų skyriaus mažieji ligoniukai gydomi atsinaujinusiame skyriuje. Jau užbaigti visi remonto darbai, o skyriaus vedėja Vaidilutė Intienė džiaugiasi, jog kolektyvas ir gydomi pacientai šventes sutiko gražiame skyriuje.

Vaikų ligų skyriuje atnaujintos sienos, grindys, baldai žaidimų kamabaryje ir kai kuriuose personalo kabinetuose. Nuo šiol mažuosius pacientus bei jų tėvelius įžengiant į skyrių pasitinka ir spalvingas piešinys ant sienos su užrašu „Ačiū, kad pasirinkote mus“.

 

5a44bdfa851baŽiemą atslinkus šalčiams, pavojus tyko labiausiai skubančių – paskubomis einant į darbą ar į mokyklą lengva paslysti ant ledu užsiklojusių šaligatvių. Taip nutikus, svarbiausia tinkamai ir laiku pasirūpinti savimi. Vilniaus „Kardiolitos“ klinikų gydytojas ortopedas­–traumatologas Liudvikas Kervys pataria, kaip reikėtų elgtis patyrus traumą slidžiame kelyje.

1Neseniai įkurtuves naujose patalpose Gluosnių gatvėje atšventusi Šilutės „Medea“ klinika“ nuo 2018-ųjų sausio pradžios pradeda teikti dar vieną būtiną sveikatinimo paslaugą - funkcinę kineziterapiją.

Klinikos vadovas gydytojas Artūras Skikas sako, jog šioje srityje rajone dar yra akivaizdi niša - tokių paslaugų labai trūksta daugeliui įvairias traumas patyrusių ir operacijas iškentusių bei reabilitacinį gydymą jau gavusių pacientų. Todėl klinikos vadovai nutarė užpildyti šią nišą.

 

sweden-104689 960_720Šaltuoju metų laiku ženkliai sumažėja fizinis aktyvumas. Atlikus dviejų tūkstančių Lietuvos moksleivių išmaniųjų įrenginių užfiksuoto judesio stebėseną, paaiškėjo, kad vidutiniškai moksleiviai nueina du - tris tūkstančius žingsnių per dieną. Specialistai pabrėžia, kad per dieną žmogui būtina nueiti bent 10 tūkstančių žingsnių, idealiu atveju – perpus daugiau. „Eurovaistinės“ farmacininkė Laura Vanagaitė kartu su sveikos gyvensenos ir mitybos profesionalais pataria, ko imtis, kad ir šaltuoju metų laiku vaikas judėtų pakankamai ir jaustųsi gerai.

file59179761 31b53396Ir Klaipėdos apskrityje, ir Šilutės rajone sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis po truputį auga, bet dar nėra didelis.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos