Aktualijos

Verbus GintarasŠilutiškiai vis daugiau sportuoja, domisi subalansuota mityba ir ligų profilaktikos nauda. Tačiau Šilutės „BENU vaistinėje“ dirbantis vaistininkas Gintaras Verbus teigia, jog pastaraisiais metais jis pastebi ir nerimą keliančių tendencijų. Nepaisant augančio sveikos gyvensenos populiarumo, vis daugiau žmonių skundžiasi šiuolaikinio gyvenimo būdo sukeltomis problemomis.

Pasak daugiau nei 30 metų vaistininko patirtį turinčio G.Verbaus, gyventojus mažai domina vaistų veikliosios medžiagos ar suderinamumas su kitais preparatais. Dauguma jų tik įbėgę į vaistinę greitai pasako ligos simptomus ir prašo kuo efektyvesnio vaisto. Tokiu atveju tenka priminti, kad stebuklingų vaistų nėra - net nuo peršalimo pasveikti per dieną neįmanoma.

Vitamino D_trukumasRemiantis laboratorijos „Antėja“ pateiktais kraujo mėginių duomenimis, beveik 90 proc. vyresnių nei 19 metų Lietuvos gyventojų vitamino D kiekis kraujyje yra per mažas. Tyrimai rodo, kad panaši situacija yra ir Latvijoje bei Estijoje.

17,7 proc. vyresnių nei 19 metų Lietuvos gyventojų trūksta vitamino D, tačiau dar didesnį nerimą kelia tai, kad, remiantis laboratorijos „Antėja“ gautais kraujo mėginių duomenimis, net 72,4 proc. tos pačios amžiaus grupės tiriamųjų turi nepakankamą jo kiekį.

Kraujo mėginiai buvo imami iš 724 savanorių (vyrų ir moterų) 2016 m. gruodžio - 2017 m. vasario mėnesiais.

erkeNacionalinio  visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Šilutės skyriaus darbuotojai vykdo nuolatinę iksodinių erkių stebėseną kovo - lapkričio mėnesiais Usėnų miško stacionare. Šiais metais pirmosios erkės rastos kovo pabaigoje.

Balandžio pradžioje Šilutėje registruotas pirmas susirgimas Laimo liga. Susirgęs asmuo lankėsi įvairiuose miškuose, tad negalėjo tiksliai nurodyti vietovės, kur galimai įsisiurbė erkė.

Šiemet kovo mėnesį rajono gyventojai pradėjo aktyviai skiepytis nuo erkinio encefalito: vakcinaciją pradėjo 38 asmenys, 13 asmenų tęsė pradėtą kursą.

apsinuodijimai vaiku_vaidilute_intienePagal statistinius duomenis vaikų apsinuodijimai užima antrą vietą pagal dažnumą tarp nelaimingų atsitikimų, kurie sukelia grėsmę gyvybei ir reikalauja skubios pagalbos. Per metus Lietuvoje apsinuodija daugiau kaip 4000 vaikų. Iš jų du trečdaliai gydomi ligoninėse, neretai -reabilitacijos ar intensyviosios terapijos skyriuose.

Šilutės ligoninės Vaikų ligų skyriaus gydytojai taip pat skaičiuoja ne vieną apsinuodijimo atvejį, kai vaikai paragavo žiurkių nuodų, vaistų, buityje naudojamos chemijos ar svaigiųjų gėrimų.

kraujo donorystePastaruoju metu vis dažniau žiniasklaidoje pasigirsta pagalbos šauksmai, kad Lietuvos gydymo įstaigose trūksta kurios nors grupės kraujo. Medikai nuolat perspėja, kad dėl kraujo trūkumo gali būti stabdomos planinės operacijos, kad kasmet kraujo ir jo komponentų perpylimas padeda išgelbėti milijonus žmonių gyvybių, pailgina pacientų, sergančių sunkiomis ligomis, gyvenimo trukmę ir pagerina jų gyvenimo kokybę.

Nacionalinio kraujo centro duomenimis, kasdien Lietuvoje kraujo reikia maždaug 200 žmonių. Kad būtų užtikrintas kraujo ir jo komponentų poreikis būtina, kad į didžiausiuose miestuose esančius kraujo centrus kasdien ateitų ir kraujo duotų per 400 donorų.

Kovo 28 dieną Šilutėje surengtoje donorystės akcijoje dalyvavo apie 100 šilutiškių.

 saulyciu diena_vaikaiArtėjant pasaulinei „saulyčių“ dienai - kovo 21-ajai, kuomet minime pasaulinę Dauno sindromo dieną, skirtingas kojinytes mezgė ir jomis puošėsi ir įvairaus amžiaus šilutiškiai.

Pasaulyje Dauno sindromo diena šiemet minėta jau 12-ąjį kartą, Lietuva šią dieną paminėjo tik trečiąjį kartą. Šilutiškiai - Dauno sindromą turinčius vaikus auginančios šeimos - visus neabejingus kraštiečius iš anksto pakvietė prisijungti prie jos minėjimo, o kiekvieno indėlis galėjo būti... pora skirtingų kojinyčių.

Toks atributas jau seniai yra tapęs tarptautiniu tolerancijos žmonėms su Dauno sindromu simboliu. Dovanodami tokias kojinytes akcijos iniciatoriai visus kvietė mokytis bendrauti su šį sindromą turinčiais žmonėmis ir jų šeimomis, padėti jiems integruotis į visuomenę.

Iniciatoriai džiaugiasi, kad joje dalyvavo gausus būrys šilutiškių - vaikų ir suaugusiųjų, kurie tądien mokėsi ir kitus mokė geranoriškumo ir tolerancijos.

AIDSUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, pernai Lietuvoje tuberkulioze susirgo beveik puse (47,9 proc.) ŽIV užsikrėtusių asmenų, kuriems nustatyta pažengusi ŽIV infekcijos stadija - AIDS, 2015 m. – 60 procentų. ES/EEE šalyse šis rodiklis 2015 metais buvo daug žemesnis ir siekė 14 procentų, t.y. tuberkuliozė buvo penktoje vietoje pagal dažnį kaip AIDS žymintis susirgimas tarp suaugusių ŽIV užsikrėtusių asmenų.

zibutes darzelis_sveikata_pievoseSveikata - ne viskas, bet be sveikatos visa kita - niekas. Šie minties galiūno Sokrato žodžiai, ko gero, bus aktualūs tol, kol gyvuos žmonija.

O štai - vaikų mintys apie sveikatą: „Reikia daug bėgioti ir žaisti“, „Reikia gerti vaistus ir būsi sveikas“, „Būti geram...“, „Valgyti daug vaisių ir gerti pieną“, „Saugoti gamtą ir žaislus“ ir t.t.

Taip mano Šilutės lopšelio - darželio „Žibutė“ vaikai, kuriems sveikos gyvensenos principai dar kartą buvo priminti projekto „Sveikos gyvensenos ugdymas netradicinėje aplinkoje“ metu.

clean-drinking-waterKovo 22 dieną minima Pasaulinė vandens diena, kuria siekiama visuomenei priminti apie vandens svarbą žmogaus organizmui. Šią dieną sveikatai palankaus maisto technologė ir mitybos specialistė Raminta Bogušienė atsako į tėveliams rūpimus klausimus, susijusius su vaikų gėrimais. Viešojoje erdvėje vis dar gajūs mitai: vanduo, kai  duodame vaikams, turi būti virintas, o sultys (ypač jei dar šviežiai spaustos) – geriau nei vanduo. Ar tikrai?

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos