Aktualijos

 

doctor-2568481 960_720Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja apie pastaraisiais metais Lietuvoje didėjantį vaikų sergamumą tuberkulioze (TB). Nuo 2014 metų vaikų sergamumas TB išaugo beveik dvigubai palyginti su praėjusiųjų metų duomenimis. Atitinkamai nuo 7,13 atvejų 100 tūkstančių vaikų iki 13,3. 2016 metais užregistruoti 69 tuberkulioze sergantys vaikai, 2015 m. – 58, 2014 m. – 38.

 

13108 f480e3a20eba40461729e26c80845d73Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) patvirtino naują tvarką, kuria gydymo įstaigos bus įpareigotos atsisakyti kai kurių dokumentų ir pacientų ambulatorinių kortelių popierinių versijų, o duomenis kaupti ir saugoti tik elektroniniu būdu. Tokia tvarka ženkliai palengvins gydymo įstaigų darbą, nes nebereikės duomenis suvedus į kompiuterį, tą pačią informaciją atspausdinti ir įklijuoti į pacientų ligos istorijos knygeles.

running-2558673 960_720Sveikatos specialistų teigimu, bėgimas yra viena labiausiai savijautą gerinti padedančių sporto šakų – mažina stresą, stiprina imunitetą, skatina protinę veiklą ir kūrybingumą bei gerina atmintį. Šių metų rugpjūčio pradžioje „Eurovaistinės“ užsakymu tyrimų bendrovės „Synopticom“ atlikto tyrimo duomenimis, bent kartą per mėnesį teigia bėgiojantys 42 procentai apklaustųjų. 16 proc. iš jų teigia bėgiojantys kelis kartus per savaitę. Pasiteiravus, kokia pagrindinė jų bėgiojimo priežastis, penktadalis (22 proc.) teigia, kad bėga, nes nori numesti svorio. Specialistus labiausiai neramina, kad net 65 proc. bėgiojančių žmonių bėgant skauda kurią nors kūno vietą.

nauji gydytojai_G._DrliaDaugelis Lietuvos rajoninių ligoninių baiminasi, kad nebeliks gydytojų. Mat į provincijas jauni specialistai nevažiuoja.

Tačiau VšĮ Šilutės ligoninė griauna šiuos gandus. Šiais metais ligoninės kolektyvą papildė net 7 nauji gydytojai, iš jų vien rugpjūčio mėnesį - keturi.

Šilutės rajono gydymo įstaigos vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus sako, kad tokio gausaus kolektyvo papildymo Šilutės ligoninėje nebuvo daugiau kaip 20 metų. Ligoninės vadovas džiaugiasi, kad veržlus ir šiuolaikiškas jaunimas noriai įsilieja į ligoninės specialistų gretas, o vyresni kolegos noriai bendradarbiauja su jaunais gydytojais.

UNIVERSITETINE 1Klaipėdos universitetinės ligoninės Akušerijos ir ginekologijos departamento Gimdymo ir Naujagimių reanimacijos bei intensyviosios terapijos skyriuose pasaulį kasmet išvysta apie 3000-3200 naujagimių.

Tik du trečdaliai iš jų yra uostamiesčio ir jo apylinkių gyventojai. Kitos gimdyvės Klaipėdos universitetinę ligonine pasirenka pačios arba yra atsiunčiamos iš rajoninių ligoninių, kai į pasaulį veržiasi dvynukai, „ankstukai“ ar kyla kitokių grėsmių rizika mamai ar kūdikiui.

Gimdyvės iš Palangos, Nidos, Kretingos, Skuodo, Plungės ir Šilutės savivaldybių Klaipėdos universitetinę ligoninę vertina kaip artimiausią ir patikimą vietą kūdikiui išvysti pasaulį.

Į Klaipėdos universitetinę ligoninę atvyksta ir gimdyvės iš Rusijos Kaliningrado srities. Jos už gimdymo paslaugą susimoka pačios, nes žino, kad čia gaus vakarietiškos kokybės paslaugas bei europietiškos pasaulėžiūros medikų pagalbą.

ceponisNuo sausio vidurio Šilutės pirminiam sveikatos priežiūros centrui laikinai vadovaujantis gydytojas chirurgas Algimantas ČEPONIS prieš pusantro mėnesio laimėjo Savivaldybės skelbtą konkursą ir tapo nuolatiniu šios įstaigos direktoriumi.

Ilgametis medikas neslepia, kad prieš pusmetį ėmė vadovauti kolektyvui, kuriame tvyrojo „įkaitusi atmosfera“, bet džiaugiasi, kad dabar ji po truputį „vėsta ir rimsta“. Naujasis direktorius kartu su kolektyvu skaičiuoja, tariasi, svarsto ir planuoja, kur ir ką keis, kad būtų patogiau pacientams ir geriau darbuotojams. Pagrindinis skaičiavimų tikslas - kad uždirbti pinigai nebūtų leidžiami be reikalo, o juos sutaupius būtų galima padidinti darbuotojams atlyginimus.

Akivaizdu, kad šioje įstaigoje per artimiausią pusmetį bus pokyčių.

1 katyciu_mokykla_erasmus_projektas_alioji_palangKatyčių pagrindinė mokykla baigia įgyvendinti Erasmus+ KA2 projektą „Healthy Herbs Outlook“ („Vaistinių augalų stebėjimas“), kuris buvo vykdomas kartu su mokyklomis partnerėmis iš Rumunijos, Lenkijos, Turkijos, Graikijos ir Kipro.

young-woman-2194038 960_720Vasara dažnai tampa tikru išbandymu mūsų veido ir kūno odai, nes vienas svarbiausių faktorių, sustiprinančių ir spartinančių odos senėjimą, yra saulės spindulių poveikis. Odos fotosenėjimas arba priešlaikinis odos senėjimas atsiranda dėl visų ultravioletinio spektro (UVA,UVB,UVC) saulės spindulių, tačiau ypatingą žalą daro UVA spinduliai.

kofermentas Q_poilsisŠiuo metu rinkoje yra daugybė energijos suteikiančių maisto papildų, kurie padeda kovoti su nuovargiu ir fizinės veiklos stoka. Vis labiau populiarėja į vitaminus panaši maistinė medžiaga kofermentas Q10, pagreitinanti energijos metabolizmą ląstelėse.

Ar tai vyksta dėl kokios nors konkrečios priežasties?

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos