Aktualijos

neuroedukacinio metodo_taikymas_biblioteka1Vainutiškiai mokėsi, kaip būtų galima keisti mąstymą, elgseną, įpročius, plėtoti kūrybingumą bei prigimtines galias savigydai.Rugsėjį Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vainuto filiale, kartu su neįgaliųjų draugijos Vainuto skyriumi, surengti užsiėmimai, kuriuos vedė asmenybės ugdymo instituto „Rafaelis“ mokinė Daiva Žygaitytė - Augaitienė.

 

image1Jei visada norime jaustis žvaliai ir gerai, verta prisiminti, kad be pastangų šio tikslo įgyvendinti tikrai nepavyks. Tačiau, kokios tos pastangos turėtų būti? Kokių veiksmų imtis? Puikus pasirinkimas yra gerųjų bakterijų bei skaidulinių medžiagų vartojimas. Tiek gerosios bakterijos, tiek skaidulinės medžiagos yra labai naudingos mūsų organizmui. Sužinokite, kodėl.

Lina Malciene_nuotr._asm._archyvoGargžduose gyvenanti Agnė niekuo neišsiskiria iš kitų jaunų žmonių – sportuoja, dirba ir augina du vaikus. Tačiau išsėtine skleroze serganti moteris prisipažįsta, kad tam reikėjo nemažai pastangų. Prieš kelerius metus prie lovos prikaustytai Agnei atsitiesti padėjo ne tik gydymas, bet ir suvokimas, koks svarbus yra jos pačios indėlis į gerą sveikatos būklę.

 

iStock-637982848-724x450Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) priėmė sprendimą uždrausti tiekti rinkai vaistus, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos ranitidino hidrochlorido. Toks sprendimas priimtas dėl to, kad šioje veikliojoje medžiagoje buvo rasta priemaišos N-nitrozodimetilamino (NDMA), galinčio sukelti vėžį.

 

psichologas-pacientas-75673601Psichologinė pagalba padės atrasti išeitį net iš tų situacijų, kurios šiuo metu galbūt atrodo neįveikiamos. Su įvairiais gyvenimo sunkumais susiduria visi ir tai yra visiškai natūralu. Skirtumas tik tas, kad kai kuriems iš mūsų tam tikrais sunkiais laikotarpiais prireikia pagalbos papildomoms jėgoms sužadinti. Todėl tikrai nereikia dvejoti kreiptis į patyrusius psichologus. Kartu įveikti iššūkius lengviau nei vienam, juolab kai Jums padeda patyrę ir savo darbe gerai nusimanantys specialistai.

 

Padimanskas 1Intymia sveikata vyrai, linkę susirūpinti tik tada, kai ligos simptomų nebegalima ištverti. Sveikatos specialistai pataria prostata rūpintis itin atidžiai, nes užleistos ligos gali lemti lytinio gyvenimo, vaisingumo problemas. Nereikėtų laukti ryškių simptomų ar skausmo: mažesnė ar net nutrūkstanti šlapimo srovė – vienas pirmųjų prostatos sutrikimų ženklų. „Eurovaistinės“ vaistininkas Dainius Viederis sako, kad visiems prostatos sutrikimams būdingi panašūs požymiai, ir nors ligos dažniau pasireiškia vyresniems pacientams, bet kurio amžiaus vyrams, pastebėjus pirmuosius simptomus (pilvo apačios, sėklidžių ar tarpvietės maudimas, skausmas) svarbu nesigėdyti ir nedelsiant kreiptis į gydytoją. O Šilutės ligoninės gydytojas urologas Edgaras Padimanskas atkreipia vyrų dėmesį, kad bent kartą per metus reikia išsitirti prostatą.

 

I. GirdvainieneŠiuolaikiniame pasaulyje įvairūs pasiekimai leidžia atrasti alternatyvų kone bet kam, tačiau mokslininkai vienu klausimu sutaria vieningai – net ir pačiu sveikiausiu bei geriausiu laikomas kūdikio dirbtinis mišinėlis niekuomet neprilygs natūraliam motinos pienui.

Kodėl šis unikalus maistas yra būtinas kūdikiui, kokia yra žindymo nauda pačiai mamai ir kada palankiausias metas pradėti mokytis šios technikos, pasakoja „Vilniaus gimdymo namų“ akušerė, Lietuvos laktacijos ir žindymo konsultacijos asociacijos narė bei laktacijos konsultantė Ieva Girdvainienė.

 

DSC06105Rugsėjo 10–oji - Pasaulinė savižudybių prevencijos diena - visoje Lietuvoje buvo paminėta organizuojant įvairius renginius.

 

pop-corn-785074 960_720Kukurūzai yra dar nuo senovės labai paplitusi augalinė kultūra, kurios namais laikoma Meksika. Šis augalas kilo iš Centrinės ir Pietų Amerikos dar penkioliktame amžiuje. Vėliau, su laiku, jie buvo atvežti ir į Europą. Čia gyventojai juos labai pamėgo ir pradėjo naudoti pačioms įvairiausioms reikmėms. Nors praėjo jau labai daug šimtmečių, ši kultūra vis dar išlieka labai populiari, naudojama ir mylima visame pasaulyje.